Počítač ako zo sci-fi filmu: Tento notebook vás dostane svojou futuristickou vychytávkou (FOTO)

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Notebook s priehľadným displejom poháňaný AI

Spoločnosť Lenovo na veľtrhu MWC 2024 predstavila nové hardvérové a softvérové riešenia, ktoré zdôrazňujú jej zameranie na inovácie podporované umelou inteligenciou a odhodlanie k udržateľnejšej budúcnosti. Medzi novinky patria profesionálne notebooky ThinkPad a ThinkBook, ktoré sú stvorené na vyšší výkon a všestrannosť a disponujú funkciami umelej inteligencie pre vyššiu produktivitu, kreativitu a efektivitu.

Spoločnosť Lenovo tiež predstavila výber príslušenstva aj futuristický koncept notebooku ThinkBook s priehľadným displejom, ktorý je vybavený prvým 17,3-palcovým priehľadným Micro-LED displejom na svete. Vďaka tomu prináša úplne transparentný obraz bez akéhokoľvek rámčeka či okrajov.

lenovo
Zdroj: Lenovo

Posúvanie hraníc s úplne novým futuristickým konceptom

Koncept notebooku Lenovo ThinkBook s priehľadným displejom prináša revolúciu do interakcie s užívateľom a tvorby obsahu vďaka svojmu pozoruhodnému 17,3 palcovému priehľadnému Micro-LED displeju. S obrazovkou bez okrajov, priehľadnou oblasťou klávesnice a zdanlivo plávajúcim dizajnom podložky zosobňuje toto zariadenie technologicky vyspelú jednoduchosť a zvyšuje celkový užívateľský zážitok.

Výnimočnosť tohto notebooku sa skrýva v jeho šikovnom prepojení virtuálneho a skutočného sveta. Vďaka obsahu generovanému umelou inteligenciou (AIGC) otvára priehľadná obrazovka napríklad interakciu s fyzickými objektmi a ich prekrytie digitálnymi informáciami zobrazenými na displeji za účelom vytvorenia jedinečného obsahu.

Priehľadná obrazovka umožňuje vizuálne začlenenie do rôznych prostredí. Používatelia môžu plynule prepínať medzi klávesnicou a kresliacim tabletom pomocou podporovaného pera. Umelá inteligencia v kombinácii s priehľadným displejom predstaví nové spôsoby práce s dátami a aplikáciami a ponúkne príležitosti na vývoj nových funkcií a prevedení.

notebook
Zdroj: Lenovo

Výhody Micro-LED displeja

Micro-LED technológia prináša mnoho výhod spojených s vývojom priehľadných displejov. Vysoká sýtosť farieb v kombinácii s kontrastom a jasom 1000 nitov umožňuje optimálnu viditeľnosť vo vnútri aj vonku. Táto technológia tiež ponúka viac možností do budúcnosti s ďalšou optimalizáciou kvality obrazu a nastaviteľnej priepustnosti obrazu.

Notebook Lenovo ThinkBook s priehľadným displejom predstavuje futuristickú perspektívu počítačov s umelou inteligenciou a kombinuje digitálne a fyzické prostredie.

Nová generácia počítačov s AI

Lenovo predstavilo aj najnovšiu generáciu profesionálnych notebookov – ThinkPad T14 i Gen 5, ThinkPad T14 Gen 5, ThinkPad T16 Gen 3, ThinkPad X12 Detachable Gen 2 a ThinkBook 14 2v1 Gen 4. Tieto notebooky sú poháňané najnovšími procesormi Intel Core Ultra s Intel vPro u vybraných modelov a operačným systémom Windows 11. Ponúkajú kombináciu hardvérových a softvérových AI riešení pre lepšie zabezpečenie, energetickú účinnosť a viac pohlcujúcich zážitkov.

Notebooky prichádzajú ako jedny z prvých so zabudovanou klávesou Copilot, ktorú Microsoft pridal po 30 rokoch nemenenej klávesnice. AI pomocník je tak vždy dostupný jediným klikom.

Spoločnosť Lenovo tiež predstavila výber príslušenstva navrhnutého pre vyššiu produktivitu na cestách, vrátane prenositeľného displeja ThinkVision M14t Gen 2, cestovnej dokovacej stanice USB-C Slim Travel Dock pre ľahšiu prácu aj mimo kancelárie, a 16-palcového batohu ThinkPad Executive.

lenovo thinkpad
Zdroj: Lenovo

Ekosystém Smart Connect

Spoločnosti Lenovo a Motorola spojili svoje sily a predstavili softvérové riešenie Smart Connect, ktoré zjednocuje digitálne ekosystémy. Prináša možnosti spolupráce naprieč viacerými zariadeniami, zdieľanie možností zariadení a správu dát. So softvérom Smart Connect môžu používatelia plynule prepínať úlohy medzi počítačom, telefónom a tabletom zdieľať medzi nimi súbory. Dokážete pristupovať k mobilným aplikáciám na počítači a dokonca ľahko spravovať oznámenia z telefónu.

Smart Connect umožňuje používateľom ovládať svoje zariadenia pomocou jednej myši či klávesnice alebo využívať fotoaparát na telefóne Motorola ako webkameru. Vďaka funkcii Share Hub môžu používatelia zdieľať svoje poznámky, upravovať dokumenty a prehrať filmy vo vysokom rozlíšení na prepojených zariadeniach bez nutnosti prenášať súbory alebo vytvárať ich kópie.

Cena a dostupnosť

  • Lenovo ThinkPad T14 i Gen 5 bude dostupný od mája 2024 za cenu začínajúcou od 1349 Eur vrátane DPH.
  • Lenovo ThinkPad T14 Gen 5 AMD bude dostupný od júna 2024 za cenu začínajúcou od 1299 Eur vrátane DPH.
  • Lenovo ThinkPad T14s Gen 5 bude dostupný od apríla 2024 za cenu začínajúcou od 1449 Eur vrátane DPH.
  • Lenovo ThinkPad T16 Gen 3 bude dostupný od mája 2024 za cenu začínajúcou od 1369 Eur vrátane DPH.
  • Lenovo ThinkPad X12 Detachable Gen 2 bude dostupný od júna 2024 za cenu začínajúcou od 1399 Eur vrátane DPH.
  • Lenovo ThinkBook 14 2v1 Gen 4 bude dostupný od júna 2024 za cenu začínajúcou od 1099 Eur vrátane DPH.
  • Notebook Lenovo ThinkBook s priehľadným displejom v súčasnej dobe nie je k dispozícii na predaj.
  • Smart Connect bude k dispozícii v najbližších mesiacoch v obchodoch Google Play a Microsoft Store.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -