Predstavil práve Apple najlepší notebook na svete? Toto je nový MacBook Air s čipom M3

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Najčítanejšie za 7 dní

Nový MacBook Air M3 (2024): Kľúčové vlastnosti

Apple práve nenápadne oznámil úplne nové počítače MacBook Air pre rok 2024. O špecifikáciách informoval na svojej oficiálnej stránke, a preto mnohým ľuďom unikne táto skutočnosť. Firma totiž, na počudovanie, tentokrát vynechala svoj typický jarný event. Nižšie sme pre vás zhrnuli, čo ponúka nový MacBook Air s čipom M3 a prečo ho Apple nazýva tým najlepším spotrebiteľským počítačom (pre AI).

Ako vždy, aj tentokrát Apple začína šialenými číslami, z ktorých sa vám zakrúti hlava. MacBook Air s čipom M3 z vlastnej výroby spoločnosti je podľa oficiálnych zdrojov o 60 % rýchlejší ako model s čipom M1 z roku 2020. Z nejakého dôvodu ho Apple porovnáva aj s MacBookom Air s Intel procesorom, od ktorého je až 13-krát rýchlejší. Toto porovnanie je za mňa typicky „applovskyzbytočné a vtipné, lebo nevypovedá ani tak o tom, že nový laptop je rýchly, ale skôr o tom, že Apple kedysi predával skutočne pomalé počítače.

macbook air 2024
Zdroj: Apple

Čo už však nie je tak zbytočné porovnanie je rýchlosť Wi-Fi pripojenia. Váš bezdrôtový internet bude až 2-krát rýchlejší ako pri predchodcovi, samozrejme, ak to váš router a zakúpený balík od operátora bude podporovať.

Veľkou novinkou najmä pre ľudí, ktorí využívajú MacBook Air na prácu je podpora dvoch externých displejov, na rozdiel od doterajšieho jedného displeja. Opäť, Apple by sa tým nemal chváliť ako revolučnou zmenou, je skôr pozoruhodné, že MacBook Air mal doteraz podporu len pre jeden externý displej.

Recyklovaný hliník a dobre známy čip

Spoločnosť navyše sľubuje až 18-hodinovú výdrž batérie na jedno nabitie, pričom všetko je zabalené v hliníkovom tele zo 100 % recyklovaných materiálov. MacBook Air v čipom M3 bude dostupný s 13-palcovým alebo 15-palcovým displejom.

macbook air
Zdroj: Apple

Kalifornský technologický gigant dáva na piedestál (pochopiteľne) čip M3, založený na 3-nanometrovej architektúre. Nič nové tu nečakajte, procesor už poznáme od minulého roka, kedy ho Apple vložil do modelu MacBook Pro. Vďaka výrobnému procesu je čip šetrnejší na spotrebu elektrickej energie a okrem iného disponuje aj samostatným 16-jadrovým Neural Engine. Vďaka tomu Apple nazýva nový MacBook Air (2024) ako „najlepší konzumentský laptop pre AI.“

Nový MacBook Air M3 je už dostupný pre zákazníkov v USA. V Európe, vrátane Slovenska by mal byť dostupný už 8. marca za cenu 1 299 € pri 13-palcovom modeli a 1 599 € pri 15-palcovom modeli. S vydaním nového modelu môžeme očakávať aj zľavy na predchádzajúci MacBook Air s čipom M2.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -