Klienti tohto operátora majú TOP kvalitu. Odhalili najrýchlejšiu mobilnú sieť na Slovensku

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Toto je operátor s najrýchlejším internetom na Slovensku

Štvorica operátorov na Slovensku si to opäť rozdala v teste svojich sietí. V dnešnej dobe je čoraz viac dôležitá neustála dostupnosť mobilného pripojenia, ani nie tak kvôli telefonovaniu alebo posielaniu SMS správ, ale kvôli mobilnému internetu. Výsledky najnovších meraní odhalili, že najvýkonnejšiu sieť mobilného internetového pripojenia ponúka Telekom.

Orange, O2 aj 4ka zaostáva v sérií testov, na základe ktorých bolo určené jednotné skóre. Skóre nPerf, vyjadrené v nPoints, odráža celkovú kvalitu pripojenia, ktorú používateľ zažíva. Výsledky zohľadňujú všetky relevantné ukazovatele.

telekom logo
Zdroj: Redakcia REWIND.sk

Túto štúdiu vykonala nPerf, francúzska spoločnosť s viac ako desaťročnými skúsenosťami s meraním internetového pripojenia. Aj tentokrát bola založená na údajoch generovaných používateľmi z mobilnej aplikácie nPerf. Aplikácia, ktorá je k dispozícii pre iOS a Android. Pre túto analýzu Slovenska v roku 2023 sa zohľadnilo 18 923 testov.

Rýchlosť sťahovania, odosielania a latencia

Test rýchlosti sťahovania: V komplexnej analýze od 1. januára do 31. decembra 2023 bol Telekom identifikovaný ako poskytovateľ s najrýchlejšou rýchlosťou sťahovania z mobilu na Slovensku (78 Mb/s). Rýchlosť sťahovania vyššia ako 25 Mb/s je klasifikovaná ako vynikajúca a umožňuje činnosti, ako je streamovanie videa v rozlíšení 4K.

Telekom ponúkol najrýchlejšiu rýchlosť uploadu na Slovensku (23 Mb/s). Rýchlosť nahrávania označuje, ako rýchlo môžete odosielať informácie z vášho zariadenia cez internet. Rýchlosť odosielania vyššia ako 10 Mb/s je klasifikovaná ako vynikajúca.

Magentový operátor dosiahol aj najlepšiu latenciu na Slovensku (29 ms). Latencia popisuje, ako rýchlo vaše pripojenie reaguje. Nižšia latencia sa premieta do bezprostrednejšej interakcie s obsahom. Latencia sa meria v milisekundách (ms). Hodnoty v rozmedzí 0-30 ms sa považujú za vynikajúce, čo umožňuje interakciu v zdanlivo reálnom čase.

graf vysledky
Zdroj: nperf.com

Pohodlné streamovanie aj surfovanie po webe s rýchlym 5G internetom

Vyššie uvedené hodnoty sa premietajú do skutočného života tak, že používateľ pocíti jednoduchšie a plynulejšie používanie internetu. V praxi sa vám budú rýchlejšie načítavať videá vo vyššej kvalite, webstránky nebudú zamŕzať a nahrávanie na sociálne siete bude bez komplikácií. Spoločnosť nPerf pre lepší prehľad použiteľnosti v reálnom svete vykonala aj sériu testov, zameraných práve na tieto sféry použitia.

Test streamovania: Telekom poskytol najlepší zážitok zo streamovania mobilného videa na Slovensku (88 %). Cieľom streamovacieho testu je zmerať kvalitu sledovania videa na najpopulárnejšej streamovacej platforme na svete YouTube. Skóre medzi 75 % a 100 % znamená plynulé streamovanie videa.

Firma nPerf hodnotí kvalitu streamovania YouTube vykonaním hodnotení v troch rôznych rozlíšeniach: 360p (štandardné rozlíšenie), 720p (HD) a 1080p (Full HD). Celkové hodnotenie je odvodené z priemeru týchto troch testov, čo zabezpečuje komplexné meranie výkonu streamovania na rôznych úrovniach kvality videa.

Test prehliadania: Telekom sa ukázal ako popredný poskytovateľ pre prehliadanie webu s mierou účinnosti 74 %, čo zodpovedá priemernej dobe načítania stránky 2,6 sekundy. Skóre medzi 50 % a 75 % postačuje na všeobecné prehliadanie a hodnotí sa ako dobré.

Výsledky 5G: Predplatitelia Telekomu mali najvyššiu priemernú mobilnú rýchlosť sťahovania 5G na Slovensku (162 Mb/s).

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -