Remaster hry Tony Hawk’s Pro Skater je potvrdený. Kedy sa vráti na naše konzoly a počítače?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Najčítanejšie za 7 dní

Tony Hawk Pro Skater remaster potvrdený

Tony Hawk Pro Skater remaster visel vo vzduchu už nejaký čas. Že sa niečo chystá nám bolo oznámené už skôr v tomto roku. Teraz správu potvrdil samotný legendárny skater, ktorého meno hra obsahuje. Urobil tak na svojom účte na Twitteri a rovno pridal aj kvalitný trailer.

Hra príde na PC, PlayStation 4 aj Xbox One. V tomto prípade samozrejme dostaneme grafiku vo vysokom rozlíšení (tvorcovia hovoria o FullHD, trailer sľubuje dokonca až 4K), takže bude rozhodne skvelé sledovať staré známy prvky v novom prevedení.

Pôvodné prvky aj nové výzvy

Čo sa tých týka, vrátia sa staré mapy, originálni skateri a čo je najdôležitejšie – zachovaný bude aj pôvodný soundtrack. Sľubujú nám samozrejme aj nový obsah. Budú to nielen dráhy, ale napríklad aj mód vytvárania vlastného herného charakteru alebo parku (Create-a-Park). Tieto funkcie majú vraj dokonale spolupracovať so súčasnými hernými ovládačmi.

Tony Hawk Pro Skater remaster prinesie spoločnosť Vicarious Vision. V minulosti sa nám vďaka nej dostala aj prerábka prvých troch častí Crasha Bandicoota (s jednotným názvom N.Sane Trilogy). S prinesením hier na novú generáciu konzol teda už majú skúsenosti a veríme, že sa im to podarí aj s touto srdcovkou.

tony hawk remaster
Zdroj: youtube.com

Multiplayer doma na gauči

Skvelým prvkom bude aj viac možností pri výbere z multiplayeru. Samozrejme ako pri všetkých hrách súčasnosti budeme môcť vyzvať svojich súperov online. Sily si ale môžeme zmerať aj so svojim kamarátom doma na gauči v obývačke, pretože sa vráti lokálny multiplayer s rozdvojenou obrazovkou.

Geoff Keighley, zakladateľ herného festivalu Summer Game Fest, na ktorej bude mať svoj panel aj Tony Hawk’s Pro Skater, sľubuje aj nové výzvy. Samotný Tony Hawk sa k hre vyjadril nasledovne:

„S originálmi je spojená silná nostalgia, minimálne keď hovoríme o prvých štyroch THPS. Vydanie jednotky a dvojky je silným odrazovým mostíkom, časom by som rád spravil aj viac. Veď dokonca aj časti 3 a 4 sú stále len na PS2. Rád by som ďalej pracoval s Vicarious, dokážu, aby tie hry vyzerali senzačne. Technológia značne pokročila a títo chlapíci sú skutočne kvalifikovaní, aby s ňou pracovali.“

Potvrdil nám tak našu domnienku, že Tony Hawk Pro Skater remaster je v správnych rukách a dočká sa poriadneho spracovania. Zároveň nepriamo povedal, že nás čakajú aj ďalšie časti v podobnom kabáte. Všetko ale samozrejme závisí od úspechu tohto dielu, nakoľko kvalita predošlých častí sa nestretla s pochopením hráčskej komunity.

tony hawk
Zdroj: youtube.com

Či sa konečne sérii na čele s legendárnym skaterom podarí vykúpiť, uvidíme o niekoľko mesiacov. Tony Hawk’s Pro Skater 1+2, ako sa hra oficiálne volá, si totiž budeme môcť vyskúšať na svojich konzolách a počítačoch už 4. septembra tohto roku.

Ste fanúšikom pôvodných hier? Tešíte sa na remasterovanú verziu Tonyho Hawka? Dajte nám vedieť v komentároch

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -