Trailer na film Na západe nič nové ukazuje hrozivú pravú podobu svetovej vojny

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na film Na západe nič nové

Netflix ešte pred premiérou na Filmovom festivale v Toronte prináša prvý trailer na film Na západe nič nové. Ide o adaptáciu svetoznámeho románu, ktorý realisticky a pravdivo vykresľuje hrôzy 1. svetovej vojny. Vidieť, že chystaná vojnová dráma od Edwarda Bergera sa bude niesť v podobnom, za srdce chytajúcom duchu.

Ian Stokell a Lesley Paterson spísali scenár podľa pôvodnej knihy od Erich Maria Remarqua. Autor do nej priniesol vlastné skúsenosti so zákopov a vyjadril silný odpor voči vojne. Stala sa rozšíreným materiálom pre pacifistov hneď po tom, ako bola publikovaná v roku 1929.

Kandidát na Oscarov už teraz

Už rok na to prišlo prvé filmové spracovanie, ktoré získalo Oscara. Zrejme aj to bolo motiváciou, nakoľko je nové spracovanie už teraz vybrané za Nemecko ako zástupca na Udeľovaní Cien Akadémie. Ďalšie známe spracovanie pochádza aj z roku 1979. Bergerove spracovanie však bude vernejšie sledovať knižnú predlohu.

Príbeh sleduje študenta menom Paul Bäumer, ktorého si tu zahral Felix Kammerer. Spolu so svojimi šiestimi spolužiakmi narukujú k bojom. Netušili, že z tohto besnenia nebude pre viacerých z nich návratu. S hrôzou a narastajúcou panikou aj depresiou musia sledovať, ako ich spolubojovníkov strieľajú či bombardujú.

na západe nič nového
Zdroj: netflix.com

Hrôzy svetovej vojny v realistickom spracovaní

Materiál poskytol najrealistickejší pohľad na vojnu, aký bol dovtedy ukázaný. Aj ukážka na nový film hovorí, že tento bude ukazovať hrozivú, pravú tvár vojny. Pochádza priamo z citátov Remarqua, ktorými je ich prvá časť popretkávaná.

Okrem bezcieľneho a nezmyselného brodenia sa bahnom v zničenom teréne, zbombardovaných budov či hromady tiel poskytuje video aj náhľad na ďalších členov hereckého obsadenia. Zahrá si tu napríklad aj Daniel Brühl, ktorý stvárni nemeckého diplomata. Ten vyjednáva nemeckú kapituláciu v posledných dňoch vojny.

na západe nič nového daniel bruhl
Zdroj: collider.com

Uvidíme ho počas októbra

Film bude mať svoju premiéru na festivale v Toronte už počas budúceho týždňa. Následne sa objaví v kinách v Nemecku od 29. septembra. Ďalšie vybrané kiná a hlavne streamovacia služba Netflix ho prinesú 28. októbra.

Mali ste aj vy zimomriavky, keď vám trailer na film Na západ nič nové ukázal skutočné hrôzy vojny? Čo hovoríte na novú adaptáciu známeho románu? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -