Je rozhodnuté! Stal sa Dan Lin novým riaditeľom filmov v DC?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Bude Dan Lin riaditeľom v DC?

Odkedy prišlo k zlúčeniu spoločností Warner Bros. s Dicovery, dejú sa veľké zmeny. Tie sa najviac dotýkajú ich komiksového sveta. Nový generálny riaditeľ David Zaslav dokonca uvádza, že majú pre filmové univerzum 10-ročný plán. Problémom však je, kto ho povedenie. Silným kandidátom bol Dan Lin, aby sa stal riaditeľom filmov v DC.

Ide o producenta, ktorý takmer priniesol Justice League Mortal, ktoré mal režírovať George Miller. Svojho sna o tvorbe pre toto univerzum sa však nezdal a po LEGO Príbehu priniesol aj LEGO Batmana vo filme. Okrem toho so svojou spoločnosťou Rideback stál aj za filmami To alebo Sherlock Holmes.

DC riaditeľ filmu Dan Lin
Zdroj: cbr.com

Veľké zmeny v DCEU

Aktuálne sa v DCEU dejú veľké zmeny a riešia pretáčky chystaných projektov. Škrtnutý bol napríklad film Batgirl, Arrowverse sa pomaly uberá k svojmu koncu. Dokonca odsunuli aj animák Batman: Caped Crusader. Ten však stále môže mať šancu u inej spoločnosti, aktuálne o neho súperia streamovacie služby.

Tieto všetky zmeny vedú k tomu, aby aktuálny riaditeľ, Walter Hamada, opustil svoj post. Bol však presvedčený, aby ešte zostal aspoň do vydania Black Adama. Ten však mieri do kín už na budúci mesiac a to 21. októbra. Pre WB teda hodiny neúprosne tikajú a potreba hľadania nového riaditeľa je ešte urgentnejšia.

Walter Hamada batgirl black adam
Zdroj: es-us-vida.estilo.yahoo.com

Prijal Lin dohodu?

Zvažovali viaceré osobnosti, najhorúcejším kandidátom bol však Lin. Podľa správy, ktorú priniesla spravodajská služba CNBC, prebehla séria sedení a dohôd. Vyplývalo z nich však, že producent by sa musel stať plným členom WB Discovery, čo by znamenalo, že by musel zanechať svoju vlastnú spoločnosť Rideback. S odôvodnením, že je k nej zaviazaný, tak ponuku odmietol.

Hľadanie vhodnej osoby, ktorá by filmové univerzum držala pohromade podobne ako to robí Kevin Feige pre Marvel, tak stále pokračuje. Ďalším menom, ktoré bolo často prezentované bol Greg Berlanti, ktorý viedol spomínaný Arrowverse na CW. Uvidíme, či sa spoločnosť obráti na neho alebo bude pozerať po inej osobnosti.

Ako hodnotíte správu, že sa Dan Lin nestane novým DC riaditeľom pre filmy? Ktorú osobnosť by mali podľa vás vyhľadať teraz? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com, thedirect.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -