Poznáme počet a dĺžku epizód hraného seriálu Avatar: Posledný vládca vetra. Oproti animáku pôjde o zmenu

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Počet a dĺžka epizód hraného seriálu Avatar: Posledný vládca vetra

Detstvo mnohých ľudí určite tvorí animovaný trojsériový seriál o mladom chlapcovi, ktorý sa musí naučiť ovládať štyri živly – oheň, vodu, zem, vzduch. Vďaka tomu sa z neho stane plnohodnotný avatar, spojenie medzi ríšou ľudí a duchov. Nuž, keďže animovaný seriál od Nickelodeonu mal úspech, Netflix sa to rozhodol zopakovať. Tentoraz ale s hranou verziou seriálu Avatar: Posledný vládca vetra, ktorý nám po novom odhalil aj to, aký bude počet a dĺžka jeho epizód.

Pôvodný kreslený seriál mal tri série, pričom prvé dve mali 20 epizód, zatiaľ čo posledná séria mala ešte o jednu epizódu naviac. Čo sa týkalo minutáže jednotlivých dielov, všetky sa točili okolo 24 minút, čo je typická dĺžka pre detský seriál. Pre Netflix ale takáto minutáž typická nie je a preto nie je dôvod čudovať sa, že ju pozmenil. Verejnosť o tom v nedávnom rozhovore informoval jeden z hercov, Paul Sun-Hyung Lee.

Aang, Katara a Sokka
Zdroj: screenrant.com

Po novom sa tak minimálne v prvej sérii dočkáme len ôsmich epizód. Netreba sa ale báť, že sa nestihne vyrozprávať príbeh, keďže každá epizóda bude trvať až jednu hodinu. Ak si to prerátame na minúty a zrátame minutáž všetkých ôsmich častí dokopy, vyjde nám, že prvá séria bude mať 480 minút. A presne toľko mala aj prvá séria pôvodného animovaného seriálu, čo znamená, že dostaneme zhruba to isté, len v inom epizódnom a časovom rozpoložení.

Koho každého v seriáli uvidíme?

Nuž, azda najdôležitejšími postavami budú avatar Aang (Gordon Comier) a súrodenci Katara (Kiawentiio) a Sokka (Ian Ousley). V seriáli uvidíme ešte aj babičku posledných dvoch spomínaných, Gran Gran (Casey Camp-Horinek). Ďalej sa tam ukážu aj niektorí obyvatelia ostrova Kyoshi, menovite Kyoshi bojovníčka Suki (Maria Zhang) a jej mama Yukari (Tamlyn Tomita), ktorú vytvorili čisto pre hraný seriál ako novú postavu.

avatar obsadenie
Zdroj: collider.com

Samozrejme, žijú na ostrove, ktorý je zasvätený jednému z predošlých reinkarnácií Aanga, avatarke Kyoshi (Yvonne Chapman). Kyoshi bola avatarka ešte pred Aangom a aj jeho predchodcom Rokuom. To je asi všetko z, povedzme, kladných postáv, obráťme sa teraz na záporákov, ktorí sa tu ukážu. Jedným z hlavných zloduchov prvej série bude určite princ Zuko (Dallas Liu), ktorému ochotne pomáha jeho milý strýko Iroh (Paul Sun-Hyung Lee).

Ďalším bude veliteľ Zhao (Ken Leung), ktorý sa priamo zodpovedá najväčšiemu záporákovi celého seriálu. Ten sa v prvej sérii až tak neukazuje, no je ním Ozai (Daniel Dae Kim), vládca Národa ohňa. A aby bola celá ohnivá rodinka pokope, bodku za obsadením dáva princezná Azula (Elizabeth Yu). Tá je dcérou Ozaia, sestrou Zuka a neterou Iroha. A čo sa týka samotného nakrúcania, to už začalo, a tak sa prvej série snáď dočkáme čoskoro.

Čo vravíte na to, že seriál bude mať menej epizód, no za to budú trvať dlhšie? Pozriete si ho aj napriek tejto, pre svet avatara Aanga netypickej minutáži epizód?

Zdroj: cbr.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -