Obľúbená aplikácia na hudbu mení ceny. Niektorí Slováci ušetria, iní si poriadne priplatia

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Streamovacia služba pre hudbu upravuje ceny

Apple Music a Spotify stále dominujú svetu streamovania audia, ďalší hráč však vyťahuje karty, ktorými by ich mohol dorovnať. Ako informoval portál Engadget, služba Tidal znižuje svoje ceny. Dokonca mení aj svoje spôsoby predplatného, pre existujúcich používateľov pôjde o veľkú výhodu. Dobré správy alebo bohužiaľ nečakajú na každého, určitá skupina na zmeny negatívne doplatí.

Služba aktuálne po celom svete, vrátene Slovenska, ponúka dva možné plány. HiFi prináša kvalitu hudby do 44,1 kHz, celú svoju knižnicu však môžete počúvať v bezstratovom formáte FLAC. HiFi Plus zvyšuje kvalitu na 24 bitov a 192 kHz, pridáva aj Dolby Atmos. Cenovka nižšej služby je aktuálne u nás 6,49 € mesačne za individuálny plán a Plus je za cenovku 11,99 € mesačne pre jedného člena.

tidal slovensko predplatné
Zdroj: Tidal / screenshot

Konkurencii dáva ranu

Tieto ceny boli rovnaké či podstatne vyššie ako u konkurencie. Tidal sa tak rozhodol pre rázny krok, ako dali vedieť prostredníctvom svojej oficiálnej stránky. Možnosti sa zlučujú do jednej, prichádza tak jediné predplatné.

Zmena vstúpi do platnosti 10. apríla a nová cenovka za službu bude 10,99 dolára. Za ňu zostávajú všetky výhody z predplatného Plus, s prístupom k viac ako 100 miliónov skladieb v bezstratovej digitálnej kvalite (napríklad Spotify ju ešte stále neponúka). Family plán, teda predplatné až pre 6 osôb bude stáť 16,99 dolára.

Tidal drops the price of its premium features to $11/month | Digital Trends
byu/SnapplecapCaptn inaudiophile

Nejde o dobré správy pre každého

Službu vo veľkom využívajú najmä DJ-ovia. Tí majú totiž prístup k rozsiahlej knižnici, pri ktorej môžu nielen streamovať, ale hneď aj mixovať skladby. Pre nich pôjde o menšie sklamanie. Kým doteraz bol ich prístup súčasťou predplatného Plus, teraz si budú musieť doplatiť dodatočných 10 dolárov za DJ-ské rozšírenie.

Ešte viac zmena zamrzí tých, ktorí službu používali v jej bezplatnej verzii. Tú odstránia úplne a platformu bude možné využívať iba s predplatným. Na druhej strane ale zostáva zľava pre študentov, tí môžu dostať službu za 5 dolárov mesačne. Zatiaľ nie je jasné, ako sa to premietne na slovenskom trhu.

Treba tiež zmieniť, že pre krajinu ako Slovensku nejde o vyslovene pozitívnu zmenu. Cena predplatného pre občanov USA klesne z pôvodných 20 dolárov na 10,99 dolára, no u nás bol predtým Tidal dostupný za lokálnu cenu 6,49 eura alebo 11,99 eura mesačne. Nová cena predplatného bude platná globálne, teda aj u nás bude Tidal stáť 10,99 dolára mesačne, čo je viac než za nižšie predplatné, ale menej než aktuálne vyššia úroveň. Podľa toho, ktorú verziu ste si platili, si teda buď priplatíte, alebo ušetríte.

Ako sa vám pozdáva, že služba Tidal znižuje ceny a zavádza iba jednotné predplatné? Využívate túto hudobnú platformu s vysokou kvalitou? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroje: engadget.com; tidal.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -