Google Chrome je prežitok. Nový prehliadač ho v dôležitej veci prekoná (+ návod na stiahnutie)

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Najčítanejšie za 7 dní

Webový prehliadač Supermium tromfne aj Google Chrome

Supermium je moderný webový prehliadač. Ako napovedá už samotný názov, je založený na open-source projekte Chromium. Zo zdrojového kódu Chromium čerpá napríklad aj Google Chrome, Edge či Opera a ďalšie prehliadače. Supermium má však jednu unikátnu vlastnosť, ktorou tromfne všetky spomínané aplikácie.

Aj keď je Supermium založené na najnovšej verzii Chromium a ponúka skutočne moderné vychytávky a funkcie, bude fungovať aj na skutočne starom hardvéri. Oficiálna verzia Chromium podporuje len Windows 10 a vyššie. Avšak Superium spustíte aj na omnoho starších počítačoch s operačnými systémami Windows XP, 2003, Vista, 7 a 8, uvádza sa na oficiálnej stránke. Ako je to možné?

Za webovým prehliadačom stojí kanadský vývojár ShanWin32Fournier. Supermium vytvoril ako „náhradu za Google Chrome“ s dodatočnými vylepšeniami bezpečnosti a použiteľnosti, s bonusom podpory pre staršie Windowsy. To sa mu podarilo manuálnou modifikáciou kódu, aby prehliadač nevyžadoval moderné inštrukčné sady procesorov.

supermium
Zdroj: snímka obrazovky

Supermium ponúka dokonalé spojenie dvoch svetov. Podporuje síce aj starý hardvér a neaktuálne verzie Windowsu, no zároveň bez citeľných kompromisov. Aj používatelia na zastaraných zariadeniach môžu využívať moderné webstránky. Keďže je prehliadač založený na Chromium, dokonca si naňho nainštalujete aj aktuálne rozšírenia a bez problémov navštívite weby ako Netflix vďaka podpore pluginu Widevine.

O to pozoruhodnejšie je, že prehliadač je úplne bezplatne dostupný na stiahnutie. Fournier ho vyvíja ako open-source projekt, všetky kódy sú teda voľne dostupné na platforme GitHub. Na projekte neustále pracuje a sľubuje, že Supermium bude včas integrovať všetky opravy a vylepšenia z Chromium.

Ako si stiahnuť Supermium

Ak si chcete Supermium vyskúšať, stačí zamieriť na oficiálnu stránku prehliadača. Následne si v časti dostupných súborov zvoľte typ vášho systému (podporuje 32 aj 64-bit) a stiahnite si inštalačný balík. Po stiahnutí ho otvorte a preklikajte sa štandardným inštalačným postupom.

Po inštalácii musíte zamieriť do priečinka, kam ste Supermium nainštalovali – aplikáciu vám Windows nevyhľadá cez zabodovaný vyhľadávač. Predvolený adresár je Windows (C:) / Programové súbory / Supermium. Aplikáciu otvoríte súborom chrome.exe a máte k dispozícii samotný webový prehliadač.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -