Najväčší problém iPhonu 15 Pro vyriešený. Ako zabránite trvalému poškodeniu?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Achilovka iPhonu 15 Pro bola odstránená

Odkedy sa nové iPhony 15 dostali ľuďom do rúk, objavuje sa množstvo sťažností a problémov. Od prvého momentu zákazníci objavili hardvérové aj softvérové chyby, ktoré Apple akosi prehliadol. Samozrejme, žiaden nový iPhone nie je dokonalý. Avšak zrovna prémiovejšie modely iPhone 15 Pro a 15 Pro Max prenasleduje spleť káuz, kvôli ktorým potenciálni zákazníci zneisteli. Apple však ubezpečuje, že konečne vyriešili ten najväčší problém.

Jeden problém väčší ako druhý

Ako sme vás informovali v predchádzajúcom článku, nový iPhone 15 Pro Max pohorel v teste odolnosti. JerryRigEverything k neúspešnej skúšky ohybnosti dodal, že „iPhone 15 Pro Max praskol abnormálne rýchlo.“ Nový titánový rám smartfónu je taktiež náchylnejší na vizuálne zmeny v dôsledku používania.

USB-C konektor, ktorý je pre iPhone 15 veľkou novinkou, sa taktiež nevyhol kontroverzii. Nabíjanie neoficiálnym káblom totiž môže spôsobiť trvalé poškodenie.

Internet taktiež zaplavilo množstvo sťažností na prehrievanie iPhonu 15. Podľa viacerých z nich je iPhone 15 Pro pri niektorých činnostiach doslova nemožné udržať v rukách. Nové smartfóny sa pritom nemajú prehrievať len pri hraní graficky náročných hier, ale aj pri počiatočnom nastavení, používaní niektorých bežných aplikácií či bezdrôtovom nabíjaní.

K situácii sa vyjadril aj samotný Apple, ktorý príčinu identifikoval v softvérovej chybe systému iOS 17.

Svetlo na konci tunela

Technologický gigant situáciu zrejme dostal pod kontrolu a opravil chyby v softvéri, ktoré spôsobujú prehrievanie novej generácie iPhonov. Na všetkých zariadeniach je dostupná nová aktualizácia na iOS 17.0.3, ktorá zahŕňa nasledujúce zmeny:

„Táto aktualizácia prináša dôležité opravy chýb a bezpečnostné vylepšenia, a rieši problém, ktorý môže spôsobiť, že iPhonu počas prevádzky dosahuje vyššiu ako očakávanú teplotu.“

Pre všetkých majiteľov nových iPhonov ide o skvelé správy. Odporúčame vám aktualizáciu nainštalovať čo najskôr, aby ste sa vyhli trvalému poškodeniu vášho zariadenia. Prehrievanie je totiž jeden z najväčších zabijakov batérie.

apple iphone 15
Zdroj: Apple

Prečo sú zmeny teploty pre zariadenia nebezpečné

Apple na svojich oficiálnych stránkach upozorňuje, že „nízke alebo vysoké teploty môžu zmeniť správanie vášho zariadenia, aby regulovalo svoju teplotu.“ Ak sa zariadenie začne prehrievať, je možné, že sa automaticky zastaví nabíjanie, vypne displej, zníži sa signál a grafický výkon bude obmedzený. Ide o zabudované funkcie, ktoré majú zamedziť trvalému poškodeniu.

Ako popisuje organizácia ecoATM, „Keď vaša batéria znáša vyššie teploty, urýchľuje to proces starnutia, čo spôsobí, že váš telefón sa vybije rýchlejšie.“ Preto sa pokúste vyhnúť nasledujúcim aktivitám s vaším iPhone 15, a to aj po nainštalovaní najnovšej aktualizácie:

  • Odkladanie zariadenia v aute počas horúceho dňa.
  • Vystavovanie zariadenia priamemu slnku na dlhší čas.
  • Dlhodobé používanie niektorých funkcií na priamom slnku, ako napríklad GPS navigácia, hranie graficky náročnej hry či používanie aplikácií na rozšírenú realitu.

Zdroj: Apple

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -