iPhone 15 Pro sa brutálne prehrieva. Každý sa ale mýlil, prečo

Nenechajte si ujsť

iPhone 15 Pro má ďalší zásadný problém

Debaty okolo nového iPhone 15 neutíchajú a po škrabancoch, zmene farby či dokonca možnosti natrvalo si telefón poškodiť nesprávnym výberom kábla, sa dávnejšie používatelia sťažujú aj na ďalší zásadný nedostatok. Je ním prehrievanie zariadenia, ktoré je podľa viacerých vlastníkov miestami doslova kritické.

Sťažnosti sa hromadia, Apple reaguje

Nová generácia najpopulárnejšieho smartfónu na svete sa opäť raz nezaobišla bez kontroverzie. Modely Pro a Pro Max sú vyrobené zo zliatiny titánu, ktorá je pevnejšia a ľahšia ako doteraz používané materiály. Aj keď sa spočiatku zdalo, že Apple pri zmene použitého materiálu spravil správne rozhodnutie, problémy sa iba kopia a používatelia sa na fórach i sociálnych sieťach hromadne sťažujú na prehrievanie.

Podľa viacerých z nich je iPhone 15 Pro pri niektorých činnostiach doslova nemožné udržať v rukách. Nové smartfóny sa pritom nemajú prehrievať len pri hraní graficky náročných hier, ale aj pri počiatočnom nastavení, používaní niektorých bežných aplikácií či bezdrôtovom nabíjaní. Na problém teraz reagovala aj samotná spoločnosť, ktorá problémy s prehrievaním potvrdila. Zároveň však vyvrátila špekulácie o tom, že za problémom stojí dizajn zariadenia alebo použité materiály.

Podľa Apple sa problém týka predovšetkým softvérovej chyby. Spoločnosť preto pracuje na náprave a sľubuje skorú aktualizáciu systému, ktorá problémy vyrieši, informuje CNBC.

Identifikovali sme niekoľko faktorov, ktoré môžu spôsobiť, že iPhone bude teplejší, ako sa očakávalo. Zariadenie môže byť počas prvých dní po nastavení alebo obnovení zariadenia teplejšie z dôvodu zvýšenej aktivity na pozadí. V systéme iOS 17 sme tiež našli chybu, ktorá ovplyvňuje niektorých používateľov a bude vyriešená v aktualizácii softvéru. Ďalší problém sa týka niektorých nedávnych aktualizácií aplikácií tretích strán, ktoré spôsobujú preťaženie systému. S vývojármi týchto aplikácií pracujeme na opravách, ktoré sú v procese zavádzania

Problému sa dá predísť

Apple vo vysvetlení ďalej približuje, že prehrievanie iPhone 15 je spôsobené preťažením jednotky procesora, ktorá sa prehrieva pri spustení niektorých aplikácií. Menovite spoločnosť spomína napríklad Instagram, Uber či Asphalt 19.

Portál CNET používateľom iPhone 15, ktorí čelia problému s prehrievaním, ponúka niekoľko užitočných tipov, ako prehrievaniu zabrániť. Majitelia iPhone 15 napríklad majú pri zvyšovaní teploty zapnúť režim nízkej spotreby. Treba však počítať s tým, že v tomto režime dôjde k ukončeniu procesov bežiacich na pozadí, k poklesu obnovovacej frekvencie na 60 Hz, ako i k stmavnutiu obrazovky.

Ak prehrievanie nastáva pri používaní konkrétnej aplikácie, treba ju obmedziť na minimum a rovnako je potrebné v nastaveniach zakázať jej chod na pozadí. Telefón sa ďalej rovnako odporúča zdržiavať mimo horúceho prostredia a nenechávať ho odložený na priamom slnku. Na riešenie bez obmedzovania si používatelia ešte budú musieť počkať. Apple totiž vo vyjadrení zatiaľ nepribližuje, kedy vydá aktualizáciu systému iOS17, ktorý sa na probléme rovnako vo veľkom podpisuje.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Zdroj: CNBC

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -