Apple sa môže hanbiť. Nový iPhone 15 mal opraviť dôležitý nedostatok, v skutočnosti sa to len zhoršilo

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Nový iPhone 15 má veľký problém

Apple ohúril všetkých fanúšikov nahryznutého jablka novým iPhone 15 Pro, ktorý prichádza s jednou z najväčších dizajnových zmien za posledné roky. Smartfón prináša telo vyrobené zo zliatiny titánu „triedy 5“. Tá sľubovala nižšiu hmotnosť, no zároveň vyššiu odolnosť. Avšak, ako odhalil známy YouTuber Jerry Rig Everything vo svojom novom videu, nové iPhony by sa odolnosťou pýšiť nemali. Práve naopak, môžu sa hanbiť.

Ako píše portál 9to5mac.com, YouTuber opäť zverejnil svoj každoročný brutálny test najnovších iPhonov 15 Pro a Pro Max. Ten začína testom škrabancov.

Displej iPhonu 15 Pro Max sa zdá byť o niečo viac odolný, samotné škrabance sú podľa slov Jerryho „menej výrazné, ako je bežné.“ To je pre nový Apple smartfón skvelý začiatok, všetko sa však čoskoro zvrtne.

Titánové telo nedokáže odolať nožu a zdá sa, že v tomto ohľade neprišlo žiadne zlepšenie. Kov pôsobí mäkko, YouTuber ho prirovnáva k hliníku. Už jemné škrabance sú veľmi viditeľné, a to obzvlášť na farebnom iPhone, kde vyčnievajú vďaka kontrastu. Ako upozornil Marques Brownlee, samotný titán nie je pod povrchom farebný. Ak teda si teda budete chcieť zaobstarať iPhone 15 Pro a používať ho bez ochranného obalu, zvážte prevedenie „prírodný titán“. Škrabance na bočných stranách budú v tejto farbe menej viditeľné.

iphone 15 problemy
Zdroj: Apple, ROCKETMANN TEAM (pexels.com)

Buďte opatrný

To som nečakal,“ hovorí Jerry po tom, ako sa pustil do ďalšej časti svojho štandardného testu odolnosti. YouTuber chytil iPhone 15 Pro Max do rúk a snažil sa ho ohnúť. Prešla len krátka chvíľa, ešte ani nestihol použiť celú svoju silu a celé zadné sklo smartfónu prasklo.

„Už 11 rokov sledujete, ako testujem odolnosť smartfónov a väčšina mobilov sa nerozbije. iPhony sú obzvlášť odolné a takmer nikdy sa nerozbijú. A [iPhone 15 Pro Max] praskol abnormálne rýchlo.“

Žiaľ, zdá sa, že nová zliatina kovového rámu prináša okrem výhod aj nevýhody. YouTuber teoretizuje, že za nesmierne nízku odolnosť nového iPhonu 15 Pro Max môže 5-krát nižšia elasticita titánu v porovnaní s hliníkom. Samotný test si môžete pozrieť vo videu nižšie.

Malé body záchrany

Aj keď môžeme tento test hodnotiť ako zahanbenie Applu, tohtoročný smartfón nepohorel v každom ohľade. Zadné sklo, napriek tomu, že ľahko praskne, je odolnejšie voči škrabancom. Celkovo je ťažie poškodiť aj sklenenú časť mobilného telefónu, v ktorej sa nachádza trojica nových, vylepšených fotoaparátov.

Spoločnosť tento rok taktiež prekvapila nečakaným krokom. iPhony sú notoricky ťažké na opravu. Novou generáciou však prišla pozitívna zmena aj v tomto ohľade, keďže výmena zadného skla bude odteraz jednoduchšia aj na Pro modeloch, nakoľko zadné sklo sa dá oddeliť od zvyšku hardvéru. Znamená to lacnejšie opravy. Táto zmena bola najprv zavedená do iPhone 14 a 14 Plus, no tento rok ju môžeme privítať aj v Pro sérii.

Zdroj: JerryRigEverything, 9to5mac.com, Apple

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -