Ďalší Oscar pre Leonarda DiCapria? Hviezda prehovorila o najtemnejšom príbehu, ktorý nikto nepozná

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Filmové plátna sú stavané pre veľké filmy. Divák si ich oveľa viac užije v poriadnej sále s veľkou obrazovkou a kvalitným zvukom. Aj preto mnohých divákov potešilo, keď sa najnovší film režiséra Martina Scorsesea rozhodli vydať najprv do kín a až potom na streamovaciu platformu. Vrahovia mesiaca kvetov bude jeden z najväčších a najťaživejších filmov tejto jesene.

Film, čo sa dĺžky týka, má mať až tri a pol hodiny, vďaka čomu bude druhým najdlhším filmom režiséra. Dĺžku ale zatienil príbeh, ktorý sa Scorsese rozhodol vypovedať. Temný príbeh o pôvodných obyvateľoch Ameriky a bohatých magnátoch, ktorí pri honbe za tekutým zlatom urobili doslova čokoľvek. Ten režisér chcel rozpovedať najmä cez tri hlavné postavy.

Exkluzívne video k filmu Vrahovia mesiaca kvetov

Tie nám herci a režisér predstavili práve vo videu. Leonardo DiCaprio ako Ernest Burkhart, Lily Gladstone ako Mollie Burkhart a Robert De Niro ako William Hale. Scorsese vo videu zároveň hovorí o tom, ako ho to tiahlo povedať temný príbeh americkej histórie, o ktorý sa nik doteraz nezaujímal. Taktiež to chcel povedať čo najúprimnejšie v nádeji, že poskytne povedomie o nesmiernosti tragédie.

Na jednej strane tu totiž máme nečakanú lásku a priateľstvo, na druhej vraždy, nenásytnosť a zradu. Životy spomínaných troch postáv sú totiž prepletené s vraždami v štáte Oklahoma, ktoré sa diali v 20. rokoch minulého storočia. V strede všetkého boli Osagovia, indiánsky kmeň, ktorý v podstate cez noc nesmierne zbohatol vďaka ložisku ropy pod ich územím. To pritiahlo bielych amerických boháčov.

Lily Gladstone (Mollie Burkhart) a režisér Martin Scorsese
Zdroj: killersoftheflowermoonmovie.com; Lily Gladstone (Mollie Burkhart) a režisér Martin Scorsese

Tí sa rozhodli urobiť všetko pre to – manipulovanie, vydieranie, krádež, ba dokonca aj vraždenie – aby získali, čo chceli. Film si berie inšpiráciu z reálnych príbehov z tohto obdobia, pričom vychádza najmä z knihy Davida Granna. Tá nesie rovnaký názov ako film. Vo filme si ďalej zahrajú aj Jesse Plemons, Tantoo Cardinal, John Lithgow aj Brendan Fraser.

Film má už mesiac pred vydaním skvelé hodnotenie

Projekt už niekoľko šťastlivcov mohlo vidieť na filmovom festivale v Cannes. Hneď dostal skvelé hodnotenia, pričom prví kritici mu dali na stránke Rotten Tomatoes hodnotenie 97 %. Film príde do našich kín 19. októbra a onedlho na to by sa mal objaviť aj na streamovacej platforme Apple TV+.

Čo hovoríte na ďalšie zábery z tohto očakávaného veľkofilmu? Prinesie nám Scorsese ďalší síce dlhý, no emočne naplnený projekt?

Zdroj: comingsoon.net

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -