Sega kupuje spoločnosť Rovio, výrobcu Angry Birds. Uvidíme ich spojenie so Sonicom?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Sega kupuje výborcu Angry Birds

Japonská herná spoločnosť Sega odkupuje fínske Rovio, známe pre tvorbu Angry Birds. Ide o zrejme každému známu sériu s neprekonateľným herným titulom, ktorý ako prvý presiahol hranicu miliardy stiahnutí na App Store a Google Play. Do dnešného dňa je toto číslo už vyššie ako 5 miliárd.

Rovio prvý raz prinieslo hru už v roku 2009. Odvtedy sa rozšírila do silnej značky, na jej motívy boli vytvorené dva animované filmy, vychádzajú knihy preložené do desiatich jazykov a sú nimi inšpirované zábavné parky po celom svete. Momentálne má spoločnosť okolo 550 zamestnancov rozmiestnených v 8 štúdiách po 6 krajinách.

sonic angry birds
Zdroj: pushsquare.com

Sonic na mobily? Angry Birds na konzoly? Cross-verse?!

Segu, dlhoročného hráča na poli hier, zrejme nikomu netreba predstavovať. Medzi ich najznámejšie triumfy patrí ich maskot, ježko Sonic (ktorý tiež dostal dva filmy a ďalšie sú na ceste). Spolu s ich dcérskou spoločnosťou Sammy Holdings, ktorá vyvíja a predáva arkádové herné konzoly, ponúkli fínskemu výrobcovi hier závratnú sumu 706 miliónov €.

Jednania prebehli ešte len v pondelok a odvtedy akcie Rovia vystrelili o 19 %. Ich generálny riaditeľ Alexandre Pelletier-Normand teda silne loboval za prijatie obchodu, ktorý označil za „spojenie silných stránok a neuveriteľne vzrušujúcu budúcnosť“. Obchod tak bol spečatený a Sega sa stáva novým vlastníkom Angry Birds (a ďalších, ďalej vyvíjaných hier).

sega rovio
Zdroj: gematsu.com

Obojstranne výhodný obchod

Spoločnosť si tak chce ešte upevniť pozíciu na trhu a rozšíriť ju aj na pole mobilných hier. Takto sa ohľadom nej vyjadril Haruki Satomi, výkonný riaditeľ Sega Sammy:

„V rapídne rastúcom svetovom hernom trhu majú mobilné hry obzvlášť vysoký potenciál a je predsa dlhodobým cieľom Segy urýchľovať rast na tomto poli. Cítim sa požehnaný, že môžem oznámiť takúto transakciu s Roviom, spoločnosťou, ktorá vlastní Angry Birds, ktorí sú milovaní po celom svete.“

Skutočne, podľa aktuálnych predpokladov by mohla trhová cena Segy vzrásť do roku 2026 až na 263,3 miliardy amerických dolárov. 56 % z tejto neuveriteľnej čiastky by mali na svedomí práve mobilné hry. Uvidíme tak, aké tituly na mobiloch by sme mohli dostať od tejto spoločnosti počas nasledujúcich rokov.

Myslíte si, že Sega prekoná hru Angry Birds niektorým zo svojich nových titulov alebo budú skôr rozširovať túto sériu? Chceli by ste vidieť niektoré z ich hier prevedené na mobily? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: bbc.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -