Di Caprio a Oppenheimer práve dostali konkurenta. Novinka od Netflixu zožala 7-minútový standing ovation

Nenechajte si ujsť

Netflix bude útočiť na Oscary

Zdá sa, že oscarová sezóna bude tento rok poriadne nabitá. Po excelentných hereckých výkonoch Leonarda DiCapria vo Vrahovia mesiaca kvetov či Cilliana Murphyho v historickej dráme Oppenheimer sa teraz o slovo hlási Bradley Cooper. 48-ročný rodák z Pensylvánie sa v službách Netflixu objaví v životopisnej dráme Maestro, v ktorej stvárni jedného z najvýznamnejších skladateľov a dirigentov minulého storočia.

Netflix svoje filmy s oscarovými ambíciami pravidelne šetrí na koniec roka, čo teraz potvrdzuje príchodom snímky Maestro. 129-minútová historická dráma predstaví život Leonarda Bernsteina, známeho hudobného umelca , skladateľa a pedagóga, ktorému sa ako jednému z prvých amerických dirigentov podarilo vybudovať svetové renomé.

Intímna životopisná dráma

Bernstein bol dlhoročným hudobným riaditeľom New York Philharmonic, kde výrazne ovplyvnil americkú a svetovú hudobnú scénu. Jeho dynamické a emotívne výkony boli často velebené kritikmi aj samotným publikom. Slávny dirigent vytvoril mnoho významných diel, vrátane opery „Candide“ a muzikálu „West Side Story„, ktoré sa stali klasikami amerického hudobného repertoáru.

Bernstein bol tiež vášnivým hudobným pedagógom, ktorý cez televíziu a iné médiá vzdelával verejnosť o hudbe. Veľkej popularite sa tešili jeho televízne prednášky, ktoré výrazne prispeli k hudobnému vzdelávaniu mladých ľudí.

TDMB

Dôraz na milostný život

Snímka sa však nebude venovať primárne jeho profesionálnemu životu, ale hlavne životu s jeho manželkou Feliciou Montealegre Cohn Bernstein. Ju vo filme stvárni Carey Mulligan. Má byť tak „emocionálne epickým portrétom rodiny a lásky a zároveň milostným listom životu, umeniu a Maestrovi.“

Životný príbeh tejto dvojice sa bude tiahnuť počas obdobia až tridsiatich rokov. Na čiernobielych záberoch vidíme ich postupné spoznávanie na oslave v roku 1946 a šikovným strihom prechádzajú cez sály a divadelné haly. Budeme sa dostávať cez ich dvoje zásnuby, 25 rokov manželstva a tri deti.

TMDB

Réžie sa ujal samotný Cooper, pričom mu scenár napísal Josh Singer, producent úspešných seriálov Spotlight či Posledná vec, čo mi povedal. Pri príprave filmu po obdobie troch rokov často navštevoval skutočnú rodinu Bernsteinovcov, aby čo najlepšie vystihol podstatu života kultúrnej ikony. Za produkciu snímky sa postavili veľké mená – Martin Scorsese a Steven Spielberg. Ďalšími sú Kristie Macosko KriegerFred Berner a Amy Durning.

Maestro na Netflixe štartuje 20. decembra a umocňuje tak silnú koncoročnú ponuku streamovacej služby. V decembri okrem Maestro štartujú aj spin-off seriálu Money Heist – Berlin, rovnako ako očakávané veľkorozpočtové sci-fi Zacka Snydera Rebel Moon. Maestro už štartoval počas filmového festivalu v Benátkach, kde si od publika vyslúžil 7-minútový standing ovation.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -