Zábery z nakrúcania filmu Joker 2 nám ukazujú… troch Jokerov?!

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Zábery z nakrúcania Joker 2

Joaquin Phoenix sa momentálne nachádza kúsok od centra Los Angeles, kde prebieha nakrúcanie druhej časti netradičného pohľadu na známeho DC záporáka. Produkcia je očividne v plnom prúde a vďaka fanúšikom, ktorí boli urýchlene na mieste činu, sa dostávajú na internet zábery z nakrúcania filmu Joker 2 (resp. Joker: Folie à Deux).

Prinášajú šokujúci moment, v ktorom nebude Arthur Fleck jediným klaunom v meste. V sekvencii, ktorú sa podarilo nasnímať z viacerých uhlov, sa ukazuje dynamická naháňačka. Na začiatku vyskakuje hlavný (anti)hrdina zo zadnej časti idúceho auta a uniká pred ďalšími dvomi postavami. Pritom vidíme niekoľko hliadkujúcich vozidiel, ako do seba vrážajú.

Dvaja klauni prenasledujú Arthura

Dvaja ďalší klauni Arthura prenasledujú, pričom jeden má na sebe jeho ikonický kostým z prvej časti a druhý masku. Čo toto však môže znamenať? Nadväzujeme na to, že to bolo všetko iba v Arthurovej hlave a je aj toto výplod jeho roztrieštenej mysle? Alebo sa to všetko skutočne stalo a ide tak o dianie z reálneho sveta?

Predsa len, ku koncu sme videli, ako inšpiroval celé desiatky ľudí, ktorí ho začali napodobňovať. Ulice Gothamu zaplavili osoby maskujúce sa za klaunov. Možno mali jeho činy ešte rozsiahlejšie následky, ako si mohol myslieť. Je pravdepodobné, že mohlo vzniknúť akési hnutie (či dokonca kult) na rozpútanie chaosu v meste a jeho členovia uniesli Flecka a chcú z neho spraviť vodcu.

Výplod jeho mysle? Stvoril kult?

Kým o tomto môžeme iba teoretizovať, na Phoenixovu postavu dostávame jasný nový náhľad. Žiarivé farby z predošlého filmu vymenil za oveľa menej kričiaci, avšak zaprášený šedý oblek a košeľu horčicovej farby. Jeho líčenie tváre je tentoraz miernejšie a zdanlivo poriadne odfláknuté.

Zdá sa, že režisér Todd Phillips sa s nami opätovne poriadne zahráva. Spravil to už predtým, keď potvrdil, že sa do filmu vracia Zazie Beetz ako Sophie Dumond. Na konci jednotky ju totiž nečakal najlepší koniec. Tak teraz nevieme, či bude opäť výplodom fantázie, alebo majú nachystanú inú verziu.

Harley stále nevidíme

Zábery z nakrúcania filmu Joker 2 nám ale opäť neukázali Harley Quinn, ktorú si tentoraz zahrá Lady Gaga. Aj tu môže ukázať svoje hudobné znalosti, pretože bolo potvrdené, že pôjde o muzikál. Netradičný nápad a spracovanie však môžu len zase potvrdzovať, že by nemuselo ísť o priame pokračovanie (alebo sequel v pravom zmysle slova).

Jediné, čo vieme naisto je, kde má snímka miesto v DC filmovom svete. Po tom, ako sa jeho hlavami stali James Gunn a Peter Safran, ho mierne „upratali“. Vznikol takzvaný Elseworlds, kam patria filmy neodohrávajúce sa v primárnom „univerze“. Na to, aby sa nám rozpletali ostané tajomstvá, však musíme stále čakať. A ich úplného odhalenia sa zrejme dočkáme až 4. októbra 2024, kedy má Folie à Deux premiéru.

Prekvapili vás zábery z filmu Joker 2? Akú máte teóriu na to, že ulicami Gothamu behajú traja klauni vy? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: denofgeek.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -