Veľkolepý, epický, brutálny, sánky padali na zem – prvé reakcie na film John Wick 4 rozhodne nešetria chválami

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Prvé reakcie na John Wick 4

Na uvedenie štvrtej časti armády v podobe jedného muža v podaní Keanu Reevesa si musíme ešte pár týždňov počkať. U nás bude mať premiéru 23. marca, tí šťastnejší si ho však už mohli pozrieť. Tak sú tu prvé reakcie na film John Wick 4, ktoré nešetria chválami – ľudia sa nevedeli odtrhnúť od nonstop akcie a volajú ho veľkolepým a epickým kúskom.

V nadväznosti na tretí film z roku 2019 hlavný hrdina stále uteká pred celým svetom zabijakov. Teraz však dostáva možnosť vyrovnať sa priamo s ich vedúcimi osobnosťami, ktoré si hovoria Koncil. Na súboj môže vyzvať obávaného markíza de Gramonta, ktorého si tu zahrá Bill Skarsgård. Z predošlých častí sa vrátia aj Laurence FishburneLance Reddick či Ian McShane.

John Wick 4 finálny trailer
Zdroj: impawards.com

Sánky padali na zem

Dostávame však aj celú radu nového obsadenia (ktorému sa budeme venovať neskôr). Režisérom je opäť Chad Stahelski a scenár napísal po predošlej časti Parabellum znovu Stay Hatten. Tentoraz mu však asistoval aj Michael Finch zodpovedný napríklad za Predátorov. Čaká nás najdlhší vstup do série so stopážou 2 hodiny a 49 minút.

Prvú reakciu poslal do vôd internetu Steven Weintraub, redaktor magazínu Collider. Hovorí o tom, že film je ku*evský úžasný a po jeho skončení si musel zo zeme zdvíhať sánku. Nie sme vraj pripravení na to, čo dokáže Keanu s dragon breath brokovnicou (so zápalnými brokmi). Nemôže sa dočkať, kedy si ho pozrie znovu.

Najlepší zo série či najlepší Reevesov film?

Ďalšie príspevky z Twitteru mu dávajú len za pravdu. Objavujú sa hlasy, ktoré hovoria, že ide o najlepší film zo série, najlepší akčný kúsok Keanu Reevesa či dokonca je to tak vzrušujúca a vysokooktánová jazda, že ide o najlepší akčný film celkovo (alebo aspoň za dlhší čas). Adrenalínová a akciou nabitá jazda posúva ságu do úplne nových rozmerov.

Možno by mohli byť obavy o to, či akcie nie je príliš veľa na úkor iných prvkov. Reakcie na John Wick 4 však hovoria o akomsi zaujímavom paradoxe, keď ide o sériu krvavých zabití, ktorá sa však dá maximálne vychutnať. Dokonca aj tí, čo nefandia akčným filmom, žasli. Hovoria o akomsi až videohernom prevedení, ale len v tom najlepšom zmysle slova.

Dokážeme obsedieť skoro tri hodiny?

Skepticizmus bol aj ohľadom takmer trojhodinovej dĺžky. Stahelski však údajne dokázal, že má každý jeden záber niečo do seba a len jednotlivé scény (či už tá v Paríži pri Oblúku víťazstva alebo celé záverečné dejstvo) fungujú perfektne. Jednoducho nikdy nebude nudiť a za každých okolností vás vtiahne.

Naopak však veľké očakávania boli na novopridanú akčnú hviezdu, Donnieho Yena. Ten ich očividne aj prekonal. Vychvaľujú, že je absolútne najlepším hráčom snímky a jeho gun-fu sa dokáže rovnať do veľkej miery Johnovmu. Neraz si ukradne film pre seba práve on a je tou pravou „polevou“ už na tak perfektnom koláči (slová fanúšikov, nie naše).

Dodatočné obsadenie ako minibossovia

Vyzdvihnuté sú ale aj ostatné súčasti obsadenia. Nepriatelia pôsobia nielen ako minibossovia, ale aj ich herecké stvárnenia sú parádne. Hiroyuki Sanada je jedným slovom úžasný, Marko Zaror je nespútanou beštiou a Scott Adkins prináša hlbokú štúdiu o postave. A to ako Rina Sawayame nielenže neprerušuje očný kontakt, ale pritom ešte aj pracuje s kimonom, dokáže navodiť zimomriavky.

Prvé reakcie na film John Wick 4 teda jednoznačne hovoria o najlepšom kúsku série, ktorý je aj napriek svojej stopáži jednou nonstop nespútanou akciou. Akciou napakovaný epický kúsok odporúčajú jednoznačne vidieť v IMAX formáte. Presne tak si ho budeme môcť vychutnať aj u nás, v kinosálach už od 23. marca.

Navnadili vás prvotné hodnotenia Johna Wicka 4 na film ešte viac? Tešíte sa na túto adrenalínom nabitú akčnú snímku? Pôjdete si ju pozrieť v IMAX-e? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -