Štúdio Ghibli chystá svoj nový film. Bude trochu iný ako predošlé

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Štúdio Ghibli chystá nový film

Štúdio Ghibli, na čele ktorého stále stojí Hayao Miyazaki, chystá svoj nový celovečerný animovaný film. Vydaný by mal byť niekedy v nasledujúcich mesiacoch, dátum nám ešte upresnia. Jeho názov bude Aya to Majo (Aya a čarodejnica) a bude sa trochu odlišovať od ich predošlých diel.

Toto japonské štúdio nám môže byť známe aj vďaka u nás vysielaným filmom. Najsledovanejšie pre slovenského diváka sú určite Princezná Mononoke a Cesta do fantázie. Výrobca filmov ale počas rokov poukazuje neskutočnú rozmanitosť, keď nám dokážu predstaviť srdcervúcu drámu (Hrob svetlušiek), veselý príbeh, ktorý osloví aj deti (Môj sused Totoro) či výrazné dobrodružstvo (Nausicaa).

ghibli filmy
Zdroj: medium.com

Talentovaný otec aj syn

Štúdio Ghibli nejaký čas viedol syn jeho hlavného predstaviteľa. Je ním Goro Miyazaki a priniesol spracovanie u nás menej známeho fantasy Earthsea (anime sa volalo Tales from Earthsea). Aj na pripravovanom filme Aya to Majo bude spolupracovať so svojim otcom.

Film bude vytvorený podľa knižnej predlohy dnes už zosnulej autorky Diany Wynne Jones. Nebude to prvé dielo, ktoré od nej toto štúdio adaptuje. Napísala totiž aj predlohu k ich veľmi známej snímke Zámok v oblakoch. Pripravované anime bude podľa jej novely Earwig and the Witch.

howls moving castle
Zdroj: moviebarf.com

Aya ako sirota, ktorá sa nevzdáva

Aya to Majo sleduje príbeh mladého dievčaťa, siroty. Jej meno bolo zmenené na Ajo, oproti pôvodnému menu z knihy, Earwig. Adoptuje si ju čarodejnica, ktorá ju vezme do svojho znepokojujúceho domu. Namiesto to, aby bola vydesená, Aya sa rozhodne mať kontrolu nad situáciou. Viac nám o deji zatiaľ neprezradili.

Čo ale vieme je, že film sa bude mierne odlišovať od predošlých diel. Takmer všetky z nich boli totiž ešte ručne animované. Táto snímka alebo prejde k počítačovej animácii. Ako bude vyzerať výsledok uvidíme. Navyše má pri tomto štúdiu aj prvenstvo v tom, že to bude ich prvé anime v 3D.

earthsea
Zdroj: entropymag.com

Obavy ako diváci anime prijmú

K tímu otca a syna, ktorí sa starajú o réžiu, sa pridá aj producent spoločnosti Toshio Suzuki. Ten sa obáva ako v dnešnom svete po koronavíruse diváci film prijmú. Vydal nasledovné prehlásenie:

“Myslím na to, keď sa pozerám, čo sme v daný deň vyrobili. Ale potom som si uvedomil, že najdôležitejší prvok filme je Ayina chytrosť. A keď ste chytrý, dokážete prežiť v akomkoľvek období. Mysliac na to, cítil som sa uvoľnený.”

Suzuki sa zrejme nemusí obávať, pretože filmy štúdia Ghibli majú obrovský úspech u fanúšikov po celom svete. Ako sa im toto najnovšie dielo podarí uvidia japonskí diváci na ich televízii NHK už v zime. Potom sa anime rozšíri do celého sveta.

Máte radi štúdio Ghibli a ich anime? Pozriete sa radi aj na ich počítačom animovaný projekt? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: hyperbeast.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -