Film Wanted 2 by sa mohol stať realitou. Rozhodne však bude vyzerať inak ako jednotka

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Wanted 2 by sa mohlo stať realitou

Wanted 2 je projekt, ktorý sme už ani nečakali, že by mohol niekedy vzniknúť. Od prvej časti z roku 2008 totiž ubehlo už viac ako 10 rokov. Režisér Timur Bekmanbetov však teraz navrhol pokračovanie tohto unikátneho a originálneho akčného kúsku. Mal by však vyzerať inak.

Wanted predstavilo jedinečný pohľad na svet zabijakov. Sú totiž špeciálne trénovaní a dokážu napríklad (čo je z filmu asi najznámejšie) strieľať s ohýbaním guliek. Snímka získala hviezdne obsadenie, v ústredných rolách sa objavili James McAvoy, Angelina Jolie a Morgan Freeman.

film wanted
Zdroj: pinterest.com

Originálny nápad a skvelé herecké obsadenie zabezpečili filmu dostatočný úspech. Zárobok 342 miliónov dolárov pri prvotnom premietaní znamenal, že by mohlo vzniknúť pokračovanie. To bolo od spomínaného roku 2008 v príprave, potom však zostalo okolo neho ticho. Až teraz, keď sme ho už nečakali, znovu režisér prejavil o neho záujem.

Druhý diel s inou technológiou

Aj s druhou časťou by chcel tvorca trochu zaexperimentovať. Využil by totiž technológiu Screenlife. Tú môžeme poznať v poslednom čase hlavne vďaka filmom Pátranie alebo Odobrať s priateľov. Ide totiž o to, že sa film zbaví bežných kamier a namiesto nich využíva webkamery, kamery na chytrých telefónoch a počítačové obrazovky.

pátranie recenzia
Zdroj: foundfootagecritic.com

Bekmamentov počas toho, ako hovoril o príprave na film, vysvetlil prečo by ho chcel spraviť v takomto štýle:

„Dobré by bolo spraviť Wanted v Screenlife. Neviem si predstaviť, že by zabijak v dnešnom svete behal so zbraňou. Prečo by mal? Bude používať drony, počítačovú technológiu, to je viac pravdepodobné. Už viac nepotrebujete ohýbať strely. Potrebujete ohýbať myšlienky.“

Nižší rozpočet a vyššie zisky? Dá sa to

Po jeho vysvetlení neznie nápad na film Wanted 2 tak nezmyselne. Je pravda, že aj prvý diel ukázal rozmýšľanie mimo bežných situácií. Technológia je moderná a dokáže zjednodušiť produkciu, pretože herci a štáb nemusia byť v tej istej miestnosti. A čo sa týka štábu, ten sa zmenší o kamery (čím sa logicky znížia aj náklady).

Skvelým príkladom toho je napríklad spomínané Odobrať s priateľov. Celosvetové zárobky boli vo výške 62 miliónov, pričom rozpočet bol iba jediný milión. Pátranie to dokonca prekonalo s viac ako úctyhodným zárobkom 75 miliónov dolárov. Režisér považoval tento film sám za veľký risk, ale má jeho obdiv a rešpekt.

unfriended
Zdroj: indiewire.com

Film bude aktuálny aj vzhľadom na dobu

Dokonca sa vyjadril, že má aj podporu tvorcov zo štúdia Blumhouse. Prezradil to v nedávnom rozhovore pre portál Deadline, kde hovoril aj o filme. V súvislosti s dnešnou dobou tiež dokáže originálny nápad na film obhájiť:

„Ešte pred dvomi mesiacmi bol tento nápad príliš abstraktný a nikto nerozumel prečo to tak chcem spraviť, aj keď som vysvetlil Screenlife. Ale po mesiacoch v izolácii sa učíme žiť v digitálnom svete. OK, mohli by sme zobrať toto riziko a vypustiť ten film, priniesť tak počítačovú obrazovku na veľké plátno v kine. Mám dobrý a dlhý vzťah s Universalom, spravil som s nimi aj prvé Wanted.“

Ako hovorí, prvý diel Wanted vznikol pod hlavičkou štúdia Universal. Dokonca, čo je menej známe, vytvorili rok na to (2009) film Čierny blesk z ruskej produkcie o prvom ruskom superhrdinovi. Preto by bolo len logické, aby aj na Wanted 2 pracoval s týmto filmovým štúdiom.

Máte v obľube film Wanted? Čo hovoríte na to, že druhá časť by mala vzniknúť prostredníctvom Screenlife? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -