Neuveríte, s kým by mala Scarlet Witch bojovať vo filme Doctor Strange 2. Pre MCU to bude obrovský krok

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Najčítanejšie za 7 dní

Bude Scarlet Witch bojovať proti Jean Grey?

O filme Doctor Strange in the Multiverse of Madness sa rozšírila nová zaujímavá fáma. Na svojom Twitteri ju prezentoval Daniel Richtman, ktorý sa už v minulosti viackrát osvedčil ako správny informátor. Správa hovorí o tom, že v chystanej marvelovke sa má odohrať súboj proti niekomu z Fox-Verse. Mohli by sme vidieť ako bude bojovať Scarlet Witch proti Jean Grey?

Poďme pekne postupne a rozoberme si to na drobné. V snímke režírovanej Samom Raimim si svoju rolu Wandy Maximoff po WandaVision zopakuje Elizabeth Olsen. Samozrejme je ale hlavným hrdinom (ako aj názov filmu hovorí predsa) stále Doctor Strange.

Zahrávanie sa s multiverzom bude mať pozitíva

Stephena (ako si ho už niekto dovoľuje familárne volať) vidíme aj v traileri na Spider-Man: No Way Home, ktorý spôsobil absolútny boom. Okrem mnohých iných vecí vidíme, ako sa kvôli nepodarenému kúzlu začalo otvárať multiverzum. Alebo by bol lepší pojem rúcať? Tak či tak – to dáva možnosť príchodu iných postáv z iných vesmírov. A na celú radu crossoverov.

Jedným z nich je práve Fox-Verse. Alebo inak povedané – svet X-Menov, ktorý mal pod palcom Fox. Spomíname schválne v minulom čase, lebo ako už môžeme všetci vedieť, aj štúdiá 20th Century Fox odkúpilo Disney. Takže v takom prípade bolo samozrejme len otázkou času, kedy začnú zahŕňať tieto postavy do MCU.

x-men_mcu_reboot
Zdroj: denofgeek.com

Ktorú verziu Jean Grey?

Jean Grey je charakterom, ktorý sa vyskytuje už od prvého X-Men filmu. Tam si ju zahrala Famke Janssen a tak to bolo v celej pôvodnej trílogii. Potom prišlo k akémusi jemnému rebootu vo filme Budúca minulosť, kde boli postavy nahradené mladšími verziami.

Odvtedy ju hrala Sophie Turner a to počas niekoľkoročného trvania prequelovej fázy. Tá bola ukončená pred dvomi rokmi filmom Dark Phoenix, ktorý sa zameriaval práve primárne na ňu. Bohužial v očiach kritikov aj divákov film značne pohorel. Ktorá verzia postavy by sa teda mohla ukázať vo filme? Zabojovala by si Scarlet Witch proti Jean Grey v jej mladšej alebo staršej verzii?

Herečka by si rada rolu zopakovala

Samozrejme môže ísť aj o inú postavu z radov X-Menov (nakoľko Richtman povedal, že nemôže povedať o koho ide), ale Jean je najpravdepodobnejšia voľba. S Wandou prichádzala v komiksoch k neustálym stretom a ako ukázali niektorí fanúšikovia v komentároch pod príspevkom na Twitteri, boli na stránkach niečo ako jing a jang.

No a pozrime sa na ďalší fakt. Janssen sa už v minulosti vyjadrila, že by si pokojne zopakovala svoju rolu, keby na to bola správna príležitosť. Podľa rozhovoru s magazínom Observer, ktorý poskytla, je tomu viac ako naklonená. Skôr sa spýtala, či by ju štúdio chcelo naspäť.

Najlepšia príležitosť by bola teraz

Inými slovami, či Disney učiní dôležité rozhodnutie a osloví ju. A aká lepšia príležitosť na návrat herečky aj postavy by to bola, ako teraz? Mnoho fanúšikov X-Men série zo starej školy už vyjadrilo svoju podporu a žiadajú si práve jej návrat na plátna kín v Marvel vesmíre.

Situácie sa okamžite chytili aj iní fanúšikovia. Vytvárajú videá, v ktorých kompilujú súboje týchto dvoch postáv a niektorí to pojali značne za vtipnejší koniec. Navyše sa Twitter zaplavil komentármi o tom, ako si ľudia myslia, že pôjde práve o Jean Grey a ako sa tešia na jej návrat. Niektorí dokonca aj vtipkujú o tom, že by to bolo tak intenzívne, že by ich to stálo problémy so zdravím. Viem sa stotožniť.

Alebo žeby nakoniec iný X-Men?

Lenže úplnú istotu budeme mať zrejme až na premiére filmu Doctor Strange in the Multiverse of Madness 25. marca 2022. Ktorý z X-Menov sa tam objaví (a či vôbec nejaký) si pozrieme tam. Zatiaľ sa môžme na Strangea tešiť aspoň v chystanom Spider-Manovi.

Myslíte si, že skutočne uvidíme ako si zmerajú (magické) sily Scarlet Witch a Jean Grey? Uvidíme túto členku X-Menov alebo si myslíte, že pôjde o niekoho úplne iného? Veríte vôbec tejto správe? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -