Ryan Reynolds po filme Detektív Pikachu v ďalšej hernej adaptácii. O ktorú sa jedná?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Ryan Reynolds nás baví už nejakú dobu

Ryan Reynolds je hercom, ktorého netreba príliš predstavovať. Od mladších čias si ho môžeme pamätať z Blade Trinity, najviac sa nám ale zapísal do pamäte ako neustále hláškujúci Deadpool. Onedlho sa objaví aj v pokračovaní filmu Zabijakov osobný strážca, kde bude tentokrát ochraňovať jeho manželku.

Nie je mu cudzia ani spolupráca s Netflixom, nedávno sa objavil vo filme z ich produkcie. O ten sa ako režisér postaral Michael Bay, akčný hit dostal názov 6 Underground. Reynolds má blízko aj k videohrám, čo dokazuje jeho chystaný projekt Free Guy, kde sa objaví ako postava z hry podobnej Grand Theft Auto či Fortnite.

Free Guy
Zdroj: centrumher.eu

O čom jedná v súčasnosti s Netflixom?

Práve kombinácia týchto dvoch faktorov sa spája v jeho najnovších jednaniach so streamovacou službou. Chystajú sa na adaptáciu hernej série vychádzajúcej už od roku 1983. Tá prešla od arkádového spracovania cez niekoľko konzol a jej názov je Dragon’s Lair.

O čo v hre ide?

Hra sa zameriava na rytiera Dirka Udatného (Dirk the Daring), ktorý sa snaží vyslobodiť princeznú Daphne. Pri tom sa musí postaviť (ako už názov napovedá) drakovi Singovi, ale aj zákernému čarodejníkovi Mordrocovi.

dragons lairs
Zdroj: polygon.com

Séria sa stala na svoju dobu absolútne pokrokovou a prelomovou. Už na prelome 80. a 90. rokov totiž využívala metódu laser discov (akýchsi predchodcov CD a DVD), čím mohla poskytnúť uchvacujúcu, viac realistickú grafiku a krajšie vykreslenie scén.

Nie je preto žiadnym prekvapením, že sa viacero štúdií už cez 30 rokov pokúša o filmové spracovanie. V rokoch 1984 a 1985 vyšla animovaná séria s trinástimi epizódami pomerne dobrej kvality, film sa však nepodaril zatiaľ žiaden.

O akých menách vieme v súvislosti s filmom?

Práve to by mohla zmeniť spolupráca Netflixu a Reynoldsovej vlastnej produkčnej spoločnosti Maximum Effort. V jednaní sú však aj Vertigo Entertaiment (Roy Lee) a Underground Films (Trevor Engelson). O tom, kto by sa mal postarať o réžiu, zatiaľ nevieme.

Detective Pikachu RECENZIA
Zdroj: wall.alphacoders.com

Zato informácie o scenáristoch nám boli prezradené. Mali by sa o to postarať Dan a Kevin Hagmenovci. Tí pracovali na projektoch Nočné mory z temnôt alebo LEGO príbeh, takže s kvalitnými príbehmi im môžeme veriť.

Dúfame, že Ryanovi sa jednania vydaria a uvidíme ho ako chrabrého rytiera Dirka. Spravil by si tak už tretí zápis do videoherného sveta, kde okrem spomínaného chystaného projektu zahviezdil (a zahláškoval) aj v Detektív Pikachu.

Poznáte hru Dragon’s Lair? Vedeli by ste si Ryana Reynolda predstaviť v hlavnej roli? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: comingsoon.net

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -