Štúdio Disney posúva a mení premiéry svojich filmov. Týka sa to aj marveloviek, Star Wars či pokračovaní Avatara

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Posúvanie premiér filmov štúdia Disney

Na posúvaní premiér filmov nie je nič zvláštne. Najmä v dnešnej dobe, keď aj samotné natáčania trvajú dlhšie, či kvôli štrajkom scenáristov, kvôli ktorým sa zastavia úplne. Posúvanie premiér filmov teda neobišlo ani veľké štúdia, pričom väčšie zmeny urobilo aj štúdio Disney. Okrem posúvania však nečakane pridali aj niekoľko nových termínov premiér.

A to v prípade univerza Star Wars. Naplánované má totiž až tri filmy, z toho dva majú vyjsť v jednom roku. Prvému filmu presunuli premiéru z 19. decembra 2025 na 22. máj 2026. Zároveň pridali druhý film s premiérou 18. decembra 2026. Tretí film má stále naplánovanú premiéru na 17. decembra 2027. Dátumu vydania sa dočkala aj nedávno oznámená hraná verzia Moany. Tá vyjde 27. júna 2025.

shawn levy star wars
Zdroj: cinelinx.com

Deadpool ide dopredu, zvyšné marvelovky dozadu

Posúvať sa budú aj pripravované projekty štúdia Marvel. Prekvapivo ale nie všetky len dozadu. Deadpool 3 je na tom zrejme dobre, keďže jeho premiéru posnuli o pol roka skôr – z 8. novembra 2024 na 3. mája 2024. Ostatné filmy však čakajú v niekoľkých prípadoch aj pomerne veľké odklady. Captain America: Brave New World sa posúva z 3. mája 2024 na 26. júla 2024.

To bol pôvodný dátum vydania filmu Thunderbolts. Ten teda z júla presúvajú na 20. december 2024. Posunutiam čelí aj Blade, ktorý si po novom pozrieme 14. februára 2025 či Fantastická štvorka, ktorej novú premiéru stanovili na 2. mája 2025. Tento dátum pôvodne patril Avengers: The Kang Dynasty, a tak ho presunuli na 1. mája 2026. Tým zase vytlačil Avengers: Secret Wars, ktorý sa posúva na 7. máj 2027.

Avengers 5 režisér
Zdroj: numerama.com

Piateho Avatara uvidíme až 22 rokov po prvej časti

Na Avatar: Cesta vody sme museli čakať viac než dekádu. A aj keď to vyzeralo tak, že ďalšie časti vyjdú po sebe, opak je pravdou. Tri ďalšie pokračovania sa dosť posunuli. Avatar 3 vyjde 19. decembra 2025, Avatara 4 sa dočkáme až 21. decembra 2029 a čo sa týka Avatara 5, ten vyjde až v „30. rokoch“. Premiéru mu totiž zatiaľ nastavili na 19. decembra 2031.

Za zmienku stojí ešte určite nový film zo série Votrelec, ktorý produkuje otec tejto série Ridley Scott. Na starosti z režisérskej pozície ho ale bude mať Fede Alvarez. Film by mal prísť do kín takmer až prekvapivo skoro, ak vezmeme do úvahy všetky vyššie spomenuté posúvania. Premiéry sa dočká totiž už 16. augusta 2024, a teda ho uvidíme už o rok.

Čo hovoríte na odklady týchto očakávaných filmov? Ktorý odklad vás mrzí najviac? Dajte nám to vedieť dole do komentárov.

Zdroj: variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -