Hororová komédia On sa bojí: Novinka režiséra Prekliateho dedičstva a Slnovratu prichádza do kín

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Surreálna hororová komédia On sa bojí

Do slovenských kín prichádza odvážna novinka nezávislého štúdia A24 On sa bojí. Jej režisér Ari Aster je vďaka svojej surreálnej poetike a nekonvenčnému prístupu k žánru považovaný za nástupcu legendárneho Davida Lyncha. Hlavnú úlohu vo filme si zahral Joaquin Phoenix. Do slovenských kín vstúpi najnovší film Ariho Astera On sa bojí 22.6.2023, po predpremiére na festivale Art Film Fest v Košiciach. Snímku do slovenských kín prináša distribučná spoločnosť Filmtopia.

Beau sa bojí – života, sveta a najmä svojej mamy. Na ceste na rodinnú návštevu je vtiahnutý do nečakanej špirály absurdných udalostí, ktoré si nedokázal predstaviť ani v tých najtemnejších snoch. Na šialenej púti plnej humoru, desov a dobrodružstva sa tak musí samotársky podivín vyrovnať so svojimi strachmi a konečne vziať život do vlastných rúk.

Od režiséra Prekliateho dedičstva a Slnovratu

Filmový vizionár Ari Aster (Prekliate dedičstvo, Slnovrat) je považovaný za jedného z najinovatívnejších režisérov súčasnosti. Jeho filmy sa vyznačujú dôrazom na detail, vizuálnou eleganciou a nekompromisným prístupom k temným a náročným témam. Jeho schopnosť vytvoriť pôsobivú atmosféru a pretvoriť bežné situácie na niečo nadprirodzené a desivé z neho robí jedinečného tvorcu v žánri hororu.

„Začalo to ako zbierka nápadov, ktoré ma rozosmiali.“ povedal Ari Aster v jednom z rozhovorov.

Režisér Martin Scorsese hodnotí film On sa bojí ako „jedinečný, silný film. Teraz je už veľmi málo filmárov, ktorí takéto filmy robia. Musíte byť jednoducho schopný riskovať.“

trailer beau is afraid
Zdroj: concreteplayground.com

V slovenských kinách od 22. júna

On sa bojí je mimoriadnym filmovým zážitkom, ktorý prekračuje a redefinuje hranice žánru. Okrem inteligentnej žánrovej zábavy ponúka nový pohľad na aktuálne témy ako nová maskulinita, či spoločenská úzkosť. Ustrašený Beau v podaní hereckého chameleóna Joaquina Phoenixa (Joker) je dojemný aj desivý zároveň. V hlavných úlohách sa okrem Phoenixa predstavia Michael Gandolfini, Parker Posey, Amy Ryan, Zoe Lister Jones, Richard Kind, Nathan Lane, Kylie Rogers.

Kameramanom filmu je Asterov stály spolupracovník Pawel Pogorzelski. Jeho bohaté obrazové kompozície a citlivé zachytávanie emócie výrazne prispievajú k temnej a sugestívnej atmosfére filmu.

Film vznikol v produkcii nezávislého filmového štúdia A24, ktoré je známe svojou podporu originálnych tvorcov a nekonvenčných projektov. Zo štúdia A24 pochádzajú napríklad oceňované filmy Lady Bird /2017, Greta Gerwig/, Veľryba /2022, Darren Aronofsky/ či najnovšie oscarový Všetko, všade, naraz /2022/ režiséra Daniela Kwana.

Zdroj: TS Filmtopia

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -