Ďalší John Wick film je v príprave. A nehovoríme o piatej časti

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Ďalší John Wick film

Je to už 9 rokov, čo sa naštartovala akčná séria muža bažiaceho po pomste na čele s Keanu Reevesom. Aktuálne dominuje kinám štvrtá časť, ktorá trhá rekordy u divákov (aj u nás má za sebou najvyššiu účasť počas otváracieho víkendu) aj kritikov. Preto môže fanúšikov potešiť, že sa chystá ďalší John Wick film. A nemáme tým na mysli štandardný piaty diel.

Chad Stahelski priniesol značku, ktorá dokáže každou jednou časťou prekvapiť. Inšpirovala aj mnoho ďalších filmov, napríklad Nikto s Bobom Odenkirkom alebo Kate s Mary Elizabeth Winslet. Samozrejmosťou je však, že sa aj samotná franšíza rozrastá o ďalšie projekty.

Theory: Nobody & John Wick Are Set In The Same Shared Movie Universe

Prequel a spin-off na ceste, čo ďalšie?

Vieme, že príde seriál The Continental, ktorý sa má zamerať na predmetný newyorský hotel v jeho skorších rokoch. V ňom uvidíme aj to, ako Winston vzostupoval na rebríčku moci, až kým sa stal jeho správcom. Zároveň príde spin-off Ballerina, ktorý bude akousi ženskou odnožou hrdinu. Hlavnú postavu si tu zahrá Ana de Armas.

ana de armas john wick
Zdroj: bosshunting.com.au

Teraz to vyzerá tak, že vedúce osobnosti v spoločnosti Lionsgate naozaj v značku veria. Rozhovor poskytla ich producentka Erica Lee, ktorá sa vyjadrila takto:

„Je tu ďalší film, ktorý je v príprave a myslím, že ho oznámime o mesiac alebo dva. Potom dúfam, že príde Ballerina 2 a mnoho ďalších vecí a samozrejme John Wick 5. Pracujeme na viacero veciach a vedieme veľa diskusií s autormi aj manažérmi. Wickov vesmír je moja najvyššia priorita.“

POZOR: Ďalšie odstavce môžu obsahovať spoilery k filmu John Wick 4. Ak ste ho nevideli, prečítajte si ich neskôr alebo ďalej pokračujte len na vlastné riziko.

A čo päťka?

Teraz môžeme len uvažovať nad tým, kam bude nový spin-off viesť. Najvyššie predpoklady sú na Akiru (Rina Sawayama) proti Cainovi (Donnie Yen). Ich linka zostala neuzavretá a predsa len sa im venovala potitulková scéna štvrtého filmu (prvý raz za históriu značky). Ďalší John Wick film sa však samozrejme môže zamerať aj na niektorú z iných predošlých postáv. Pokojne aj takých, ktoré sme videli iba na krátko, podobne ako to spraví Ballerina.

Diváci samozrejme uvažujú aj nad tým, kam ich zavedie piata časť. Režisér sa netajil tým, že ju točil zároveň s tou štvrtou. Vzhľadom na koniec štvorky by bolo značne neúctivé priniesť naspäť Johna. Preto je možné, že tentoraz uvidíme niečo z jeho minulosti, či už to ako sa stal zabijakom alebo ako s tým pôvodne skoncoval kvôli Helen. Necháme sa však prekvapiť.

O čom si myslíte vy, že bude ďalší John Wick film? Bude to práve príbeh Akirinej pomsty alebo celkom iná dejová linka? Myslíte si, že bude piata časť prequel? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -