Legendárne fantasy sa vracia. Nová Narnia od Netflixu zahanbí pôvodné filmy, máme detaily

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Kedy prídu nové Kroniky Narnie?

V roku 2017 priniesla Lady Bird skvelé spracovanie románu Malé ženy, avšak až tohtoročná Barbie vyniesla túto režisérku na piedestál. Krátko pred uvedením filmu v kinách sme sa dozvedeli, že Greta Gerwig prinesie nové Kroniky Narnie.

Teraz sa vďaka portálu Collider dozvedáme cez rozhovor so šéfom filmovej sekcie Netflixu exkluzívne nové informácie.

Šéf filmov prekvapil informáciou o rýchlom priebehu

Vedúca osobnosť Netflixu nadšene rozpráva o spolupráci s touto režisérkou. Povedal, že si je plne vedomý ako ľudia čakajú, kým sa podarí dať Narniu od Grety Gerwig dohromady. Ďalej prekvapil informáciou, že to robia hlavne kvôli, aby mohli naplno rozbehnúť produkciu v priebehu budúceho roku.

narnia lev šatník a čarodejnica
Zdroj: themoviedb.org

Začne sa tentokrát od prvej knihy?

Kroniky Narnie sú knižnou sériou, ktorá pozostáva zo siedmich kníh. V minulosti sme mohli byť svedkami filmových spracovaní a najznámejšou je azda Lev, šatník a čarodejnica. Paradoxne však ide o druhú knihu, ďalšími, ktoré sa dostali na filmové plátno, boli Princ Kaspián (4. kniha) a Dobrodružstvá lode Ranný pútnik (5. kniha).

Dohromady síce fungovali ako séria, nesúrodosť v adaptovaní pôvodného diela si žiadala nové spracovanie. Streamovacia služba sa snaží o prinášanie viacerých knižných diel (nedávno sme sa dočkali celej série podľa kníh Roalda Dahla), práva na Narniu kúpili práva ešte v roku 2018. A Gerwig, ktorá sa stala obrovským menom v Hollywoode, získala zmluvu na hneď dva z nich.

Vedeli ste, že Greta Gerwig pripraví nové filmy zo série Kroniky Narnie? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -