Došla im ružová farba! Tieto fakty ste o filme Barbie určite nevedeli

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

20. júla sme sa dočkali veľkolepej premiéry jedného z najočakávanejších filmov tohto roka. Barbie, v hlavnej úlohe s Margot Robbie a pod režisérskou taktovkou Grety Gerwig, vyzerá naozaj sľubne. Okrem ružovej farby všade navôkol ponúka aj plejádu hereckých hviezd, výborné popové piesne a samozrejme aj precízne vyprodukovaný dej. Keďže sa už určite neviete dočkať návštevy kinosály, pripravili sme si pre vás fakty o filme Barbie, ktoré ste určite nevedeli!

Fakty o filme Barbie

1. Ryan Gosling súhlasil s úlohou Kena po tom, ako videl isté znamenie

fakty o filme Barbie
Zdroj: vogue.com

Druhú hlavnú postavu vo filme Barbie si zahrá slávny herec Ryan Gosling. Ten stvárni ikonickú bábiku Kena. Sám herec priznal, že ho k hraniu tejto postavy nepresvedčil scenár, ale to, čo nasledovalo potom:

Dočítal som scenár, ktorý sa mi veľmi páčil. Potom som vyšiel von a videl som Kena, ako je zatlačený na záhrade v blate. Hrala sa s ním moja dcéra, ktorá ho len tak pohodila. Vtedy som si povedal, že chcem vyrozprávať príbeh tohto chlapíka.“

2. V Barbie uvidíme množstvo veľkých hviezd

fakty o filme Barbie
Zdroj: imdb.com

Ryan Gosling a Margot Robbie si zahrajú Barbie a Kena, avšak nielen oni. Vo filme uvidíme niekoľko verzií týchto populárnych bábik, ktoré stvárnia známi herci ako sú Emma Mackey, Ncutti Gatwa (Sex Education) či samotný John Cena. Ten si zahrá Kena v podobe morskej panny, čo bude určite zaujímavé. Okrem týchto klonov Barbie a Kena, si vo filme zahrajú aj Will Ferrell ako generálny riaditeľ hračkárskej filmy Mattel a America Ferrera (Škaredá Betty, Superstore) sa zase s Barbie stretne v skutočnom svete.

3. Tvorba filmu si vyžadovala toľko ružovej farby, že spôsobila medzinárodný nedostatok

fakty o filme Barbie
Zdroj: people.com

Samozrejme, že celý svet, v ktorom Barbie žije, musí byť ružový. Lenže nebolo jednoduché zohnať toľko ružovej farby. Všetko muselo byť ružové, teda pláž, každý dom, každá postava mala na sebe ružové oblečenie. Produkčná dizajnérka dokonca priznala, že štáb použil toľko ružovej farby, že spôsobil svetový nedostatok. Celú túto situáciu komentovala slovami: „Došla nám ružová!“ Režisérka Greta Gerwig však trvala na svojom a chcela, aby bol svet, v ktorom Barbie žije, úplne ružový: „Udržanie detskej ilúzie bolo prvoradé. Chcela som, aby bol svet Barbie taký, ako som si ho ako dieťa ja sama predstavovala.“

4. Diváci neboli spokojní s výberom Ryana Goslinga pre rolu Kena

Ryan Gosling
Zdroj: nextbestpicture.com

Akonáhle tvorcovia oznámili, že si Kena zahrá Ryana Gosling, spustilo to na sociálnych sieťach hotový ošiaľ. Ľudia posielali tvorcom nenávistné komentáre, ktoré spájali hashtagom #notmyken. Sám Gosling to však bral s nadhľadom a povedal: „Ak sa ľudia nechcú hrať s mojim Kenom, nemusia, na svete je množstvo iných Kenov na hranie.“ A po čase sa stal niečím, ako Kenovým obhajcom, keď povedal: „Nikto z týchto pokrytcov sa o Kena nestaral. A ja chcem, aby bol jeho príbeh vyrozprávaný. Na tom týpkovi mi záleží. Som niečo ako jeho obhajca.“

5. Barbie si mohli zahrať aj iné herečky

Amy Schumer, Margot Robbie
Zdroj: insider.com

Produkcia filmu Barbie začala už niekedy v roku 2017. V tom čase na tomto projekte pracovala komička a herečka Amy Schumer (Vykoľajená). Tá si mala zahrať Barbie, lenže v koncepte, v ktorom by najpopulárnejšiu bábiku vyhodili z Barbielandu, kvôli tomu, že nespĺňa výzorové kritéria. Tento koncept sa však tvorcom nepáčil a preto ju po nejakom čase nahradila Margot Robbie a Amy Schumer sa postupne od tohto projektu úplne dištancovala. Keď sa však Margot novinári pýtali, koho by si na svojom mieste vedela predstaviť, menovala herečku Gal Gadot.

6. Niektoré scény si Margot Robbie vôbec neužívala

Margot Robbie, Ryan Gosling
Zdroj: ranker.com

V rozhovore pre Tonight Show s Jimmym Fallonom Margot Robbie priznala, že niektoré scény pre ňu boli skutočne nepríjemné, napríklad korčuľovanie v outfite z 90. rokov:

Vyzeráme tam šťastne, vyzerá to tak, že sa bavíme, ale v skutočnosti som tam chcela zomrieť. Predstavte si, že jazdíte na kolieskových korčuliach po Los Angeles, v outfitoch z 90. rokov. Pričom vás samozrejme ľudia spoznávajú a vy sa chcete prepadnúť od hanby.“

Napokon to boli ale tieto zábery, ktoré štúdio zvolili ako propagačné a preto štáb vytvoril množstvo fotiek práve z týchto scén. Robbie pritom priznala, že si myslela, že tieto fotky uvidí len pár ľudí. Nakoniec ich videlo hneď niekoľko miliónov fanúšikov.

Toto sú fakty o filme Barbie, vďaka ktorým budete ešte lepšie pripravení na túto neobyčajnú komédiu, ktorá je práve v slovenských kinách!

Zdroj: ranker.com, csfd.cz

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -