Filmové Kroniky Narnie si našli tvorkyňu. Netflix zverí adaptáciu do kvalitných rúk tejto režisérky

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Dva nové Narnia filmy od Netflixu

Sedemdielna séria kníh Kroniky Narnie od spisovateľa C. S. Lewisa sa dodnes nedočkala úctyhodnej filmovej adaptácie. Medzi rokmi 2005-2010 to skúsili Disney a Fox snímkami Lev, šatník a čarodejnica, Princ Kaspian a Dobrodružstvá lode Ranný pútnik. Ich kvalita klesala priamo úmerne dole a trilógia nedokázala spracovať ani časť z toho, čo knihy ponúkajú. Avšak v dobe, kedy prichádza ďalší film zo sveta Hier o život či seriálové spracovanie Harryho Pottera, dostanú šancu aj nové Narnia filmy.

Narnia filmy Netflix
Zdroj: wall.alphacoders.com

Mytologické kráľovstvo, ktoré svoj šatník otvorí mladým bojovníkom s tým najčistejším srdcom, prenesie do filmovej podoby streamovací gigant Netflix. Biela čarodejnica sa opäť raz pokúsi získať moc nad titulnou Narniou, zatiaľ čo deti Pevensieovci hľadajú svoje miesto v novom, magickom svete. Ich najväčším spojencom na ich dobrodružnej ceste bude veľký lev Aslan, ktorý je reprezentáciou čírej láskavosti a statočnosti. Má byť samotným Bohom, ktorý sa s deťmi rozpráva cez formu zvieraťa.

Greta Gerwig zrežíruje hneď dva z nich

Server The New Yorker najnovšie potvrdil, že Netflix zverí znovuzrodenie Narnie do kvalitných rúk nesmierne šikovnej tvorkyne. Tou nebude nikto iný, ako Greta Gerwig – hádam aktuálne jedna z najžiadanejších filmáriek v Hollywoode. Za sebou má dva skvelé projekty, Lady Bird (2017) a Malé ženy (2019). Na ceste má tretí hit, ktorý jej kvality predstaví širšiemu publiku. Tou je filmová Barbie, jeden z najočakávanejších projektov posledných rokov, ktorý sa dokonca nebojí v rovnaký deň premiéry konkurovať Oppenheimerovi od Nolana. Do slovenských kín dorazí už 20. júla.

Režisérka Greta Gerwig pripravuje nový film Little Women
Zdroj: pagesix.com

Riaditeľ spoločnosti Netflix Ted Sarandos ešte späť v roku 2018 oznámil akvizíciu filmových a televíznych práv na populárnu knižnú sériu C.S. Lewisa. „Rodiny si zamilovali postavy ako Aslan a celý svet Narnie a my sme nadšení, že sme ich domovom na ďalšie roky,“ vyjadril sa po akvizícii. Odvtedy však streamer nijakou formou oficiálne neoznámil vznik projektov z tohto sveta. Vieme teda len toľko, že režisérka Greta Gerwig disponuje zmluvou na réžiu dvoch filmov – s najväčšou pravdepodobnosťou teda Lev, šatník a čarodejnica a Princ Kaspián.

Teší vás, že hneď dva nové Narnia filmy prinesie skvelá Greta Gerwig? Máte radi pôvodné filmy alebo viac veríte Netflixu? Vaše názory nám dajte vedieť do komentárov!

Zdroj: hollywoodreporter.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -