Hororová romantická komédia? Nič, čo by režisér Tuckera a Dala nezvládol

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Hororová romantická komédia od Eliho Craiga

Eli Craig je režisérom a zároveň scenáristom, ktorý o originálne nápady nemá núdzu. Už pred desiatimi rokmi nám priniesol komédiu s prvkami slasheru, ktorá niesla názov Tucker & Dale vs. Zlo. Snažil sa o prinesenie Zombielandu ako seriálu, nebol to až tak úspešný pokus a vyšiel iba pilotný diel ako krátkometrážny film. Teraz však chystá nový projekt, ktorým bude hororová romantická komédia.

Craig pôsobí vo filmovom priemysle už od 90. rokov, keď skôr stál za kamerou a vypomáhal s dokumentami. Dostal sa aj k práci producenta, až kým nám v roku 2010 nepriniesol jeho vlastný film. Ten sa za tie roky stal už takmer kultovou klasikou a hovorí príbeh dvoch vidlákov, ktorí by si radi oddýchli na svojej chate v lesoch.

tucker a dale
Zdroj: moviezone.cz

Čo priniesol Tucker a Dale

Tucker a Dale však nemajú pokojný deň, keď sa im do cesty pripletie skupina študentov, ktorí idú do lesa kempovať (ako to už v slasheroch býva). A práve ústrednú dvojicu považuje skupina teenagerov podľa všetkých vonkajších znakov a svojich znalostí za vrahov. Všetko sa začne komplikovať, keď stredoškoláci začnú po jednom zomierať sériou nehôd a náhodných udalostí…

Išlo o veľkú dávku zábavy a až zosmiešňovanie daného žánru. Nie je preto prekvapením, že v roku 2017 nadviazala s režisérom spoluprácu aj streamovacia služba Netflix. Natočil pre nich paródiu (na slávne legendy ako Satan prichádza) s názvom Little Evil s Evangeline Lilly a Adamom Scottom v hlavných úlohách.

little evil
Zdroj: refresher.sk

Netflix s Craigom ďalej spolupracuje

Film mal pomerne priemerné prijatia, pobavil, ale niečo mu podľa kritikov chýbalo (možno už sú podobné paródie za zenitom). Ničmenej, streamovací gigant sa rozhodol s Craigom ďalej spolupracovať a to na podobnej vlne ako doteraz. Pridajú však do toho ešte ďalší prvok, a tak vznikne snáď prvá hororová romantická komédia na svete.

Jej názov bude The Hills Have Eyes For You (čo by sa dalo voľne preložiť ako Hory majú oči iba pre teba). Craig hovorí, že pôjde o príbeh smoliara a jeho love story, ktorá ohýba žánre. Bude obsahovať ľakačky a dostatok smiechu. Ďalej dúfa, že bude pri tomto filme skutočne vo svojom živle.

eli craig
Zdroj: thefilmstage.com

Miešanie žánrov všetci ovládajú

Film bude produkovať Dan Farah, ktorý ho popísal ako „čerstvý a zábavný milostný príbeh, ktorý sa stavia na rozbehnutej hororovej komédii„. Výkonný producent bude jeho starší brat Andrew Farah a role pomocnej producentky sa ujme mladá seriálová herečka Stephanie Davis.

O deji nám zatiaľ nič neprezradili, ale vieme, kto sa postará o scenár. Bude ním David Stiepe, ktorý sa žánrovo skvele hodí, pretože jeho najznámejšou prácou je Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon.Ide o film o študentke a jej kamarátoch, ktorí sa rozhodnú natočiť dokument o masovom vrahovi. Priamo s ním. No čo by sa tak mohlo zvrtnúť, ak nie úplne všetko?

Behind-The-Mask-The-Rise-of-Leslie-Vernon
Zdroj: screenrant.com

Stiepe teda dokázal, že dokáže pretočiť daný žáner naruby. V spolupráci s Eli Craigom by nám teda mohli priniesť kvalitnú zábavu, ktorej by nemuseli chýbať ani prvky romantiky. A aj napriek tomu, že si nechávajú detaily zatiaľ pre seba, tak im dávame body už len za kreatívny názov, ktorý odkazuje na inú hororovú klasiku.

Myslíte si, že by mohlo ísť o originálny a zábavný projekt? Pozriete si film? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: comingsoon.net

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -