Režisér Jurského sveta už má ďalší projekt v zálohe. Bude ním film o Atlantíde

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Film o Atlantíde od režiséra Jurského sveta

Režisér Colin Trevorrow sa vracia k svojej práci po najväčších opatreniach počas karantény. Opäť spúšťa produkciu tretej časti Jurského sveta s podtitulom Dominion. Je to jeden z prvých filmov, ktorý sa vrátil k výrobe, čo je dobrou správou, lebo podľa slov jeho tvorcu mu chýbalo už len zopár dní na dokončenie.

Samozrejme, že herci aj štáb musia stále dodržiavať prísne opatrenia, aby zostali počas pandémie v bezpečí. Dôležité je však, že sa výroba opäť spúšťa. Ale popri tom, ako dokončuje pokračovanie tejto ságy s dinosaurami, sa upísal aj k ďalšiemu projektu, na ktorom bude robiť so štúdiom Universal. Pôjde o film o Atlantíde.

jursky svet karantena
Zdroj: youtube.com

Kto vytvorí Atlantis?

Snímke dali názov jednoducho Atlantis. Mýtus o legendárnej ríši prinesie na plátna kreatívny tím, v ktorom stojí ako producent Matt Charman (Most špiónov). Scenár napíše Dante Harper. Ten v minulosti vytvoril dielo s názvom All You Need is Kill. Išlo o tak rozsiahly scenár, že z neho vytvorili až dva filmy. Postačil na Na hrane zajtrajška s Tomom Cruisom a aj na pokračovanie prequelu k Votrelcovi, Covenant.

trevorrow atlantida
Zdroj: cinemaexpress.com

Trevorrow sa vyjadril, že nápad na film o Atlantíde nesie v hlave už od roku 2018. Potreboval ho však poriadne premyslieť a dať dohromady tím, ktorý by dokázal dostatočne vyjadriť jeho víziu. K stratenej ríši totiž prinesie mierne iný náhľad, na aký sme zvyknutí. Portál Deadline označuje oficiálnu dejovú linku snímky takto:

Nové zobrazenie bájnej ríše

Na rozdiel od predošlých zobrazení mýtického mesta až po kráľovstvo pod vodou, pôjde v Trevorrovom zobrazení vo filme Atlantis o celý kontinent. Nachádzať sa bude v Indickom oceáne medzi Afrikou, Oceániou a Indiou. Ide o civilizáciu s viacerými kultúrami a svojou vlastnou rozvinutou technológiou.

atlantida
Zdroj: historymates.com

Viac nám o filme zatiaľ neprezradili, ale už podľa tohto popisu to vyzerá na zaujímavý projekt. Nový náhľad na civilizáciu stratenú pod morom bude rozhodne vhodným prvkom, ktorý má v rukách správny človek, ako je Colin Trevorrow.

Na pomoc si zavolal aj produkčného dizajnéra Kevina Jenkinsa. Ten vytváral modely pre Hviezdne vojny, epizódu IX, ale spolupracoval aj na Jurskom svete. Takto majú spolu možnosť najprv vytvoriť model sveta, okolo ktorého sa začne následne písať scenár. A ak nám táto dvojica dokázala priniesť jednu ríšu z dávnych vekov, tak by to mohli dokázať opakovane.

Myslíte si, že si režisér vybral vhodný projekt? Páči sa vám, že film o Atlantíde prinesie jej nové zobrazenie? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -