Viggo Mortensen režíruje romantický western The Dead Don’t Hurt, v ktorom si aj zahrá

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Viggo Mortensen chystá western

Viggo Mortensen sa po druhý raz chytí réžie a pripraví romantický western. Osobnosť, ktorú môžeme poznať z trilógie Pána prsteňov či filmu Zelená kniha, si už raz na režisérsku stoličku sadol. Priniesol citlivú drámu Ešte máme čas. Podobné ladenie chce aj pre snímku The Dead Don’t Hurt, ktorá je založená na reálnej osobnosti.

Ide o divoko nezávislú francúzsku Kanaďanku Vivienne Le Coudy. Zahrá si ju Vicky Krieps známa z trileru Čas alebo životopisnej drámy Niť z prízrakov. Zavedie nás do 60. rokov 19. storočia, keď sa zamiluje do dánskeho imigranta Holgera Olsena (Mortensen). Po krátkom spolunažívaní v San Franciscu sa rozhodnú presťahovať na pokojný ranč Elk Flats.

vicky krieps
Zdroj: deadline.com

Pokojný život preruší občianska vojna

Tu si však mierumilovný život nemôžu vychutnať, pretože ich rozdelí občianska vojna. Vivienne musí bojovať sama za seba na mieste, ktoré kontroluje rančer Alfred Jeffries a jeho syn Weston. Majú nielen moc, ale aj podporu starostu Rudolpha Schillera, ktorého si nemálo podplatili.

Olsen sa po bojoch vráti, ale ich vzťah vtedy podstupuje najväčšiu skúšku. Musia konfrontovať osobnosti, na ktoré sa zmenili a tak medzi sebou opätovne nájsť mier. Producentka Regina Solórzano tak povedala, že ide o úplné pretvorenie žánru. Namiesto vojny mužov prináša príbeh lásky bez archetypov a príbeh ženy, ktorá vyhrá tú najväčšiu z bitiek – prežiť zneužívanie a násilie bez toho, aby nestratila samú seba.

Viggo Mortensen Vicky Krieps
Zdroj: variety.com

Reálna žena plná odhodlania, empatie a vášne pre život

Príbeh je založený na reálnej osobnosti, ako potvrdzuje aj herec a režisér v jednej osobe. Ohľadom chystaného filmu povedal:

„Mojim cieľom bolo priniesť príbeh extrémne odolnej ženy žijúcej na na izolovanej a bezprávnej časti Spojených štátoch po roku 1860. Vivienne bola žena do koča aj do voza: odvážna, neskutočne čestná a priama, ale schopná veľkej empatie. Myšlienkou bolo nielen priniesť ženu, ktorá hrá hlavnú rolu vo westerne, ale nechať ju viesť cestu svojou nekompromisnou povahou. Bola reálnou ženou, ktorá bola vo svojom čase sama kvôli jej nadčasovému mysleniu a vášňou pre život. Sme šťastliví, že máme talentovanú Vicky Krieps aby zosobnila túto rolu.“

Nakrúcanie začína už tento týždeň

Viggo Mortensen a Vicky Krieps teda vytvoria western, aký tu ešte nebol. Prinášajú ho pod hlavičkou štúdia Talipot a nakrúcať by sa malo začať v Kanade už počas tohto týždňa. Ďalšie role tu stvárnia Solly McLeod (Rod draka), Danny Huston (Yellowstone), Garret Dillahunt (Blonde), Tom Bateman (Smrť na Níle), Lance Henriksen a W. Earl Brown (The Unforgivable).

Zaujal vás western, ktorý pripravuje Viggo Mortensen? Čo hovoríte na príbeh o silnej ženskej hrdinke, ktorá sa v náročných časoch musí postaviť sama za seba? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -