Čakali sme 15 rokov. Legendárny Tron dostane pokračovanie, máme detaily o príbehu

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Filmová séria Tron dostane 3. film

Tretí Tron film je v prípravách, oznamuje Disney. Popritom spoločnosť vydala prvý pohľad na plánované pokračovanie, ktoré uvidíme počas roka 2025. Na produkcii sa pracuje už od januára 2024. Pôjde o priame pokračovanie filmu Tron: Legacy (2010), ktoré nadväzovalo na kultové sci-fi Tron (1982).

Séria sa vyznačuje najmä štýlovým vizuálnom. Aj keď druhý film nebol zrovna pozitívne prijatý kritikmi s 51-percentným skóre na Rotten Tomatoes, už len kvôli svojej jedinečnosti má kultový status. A prvý diel spred vyše 40 rokov vám snáď ani nemusím predstavovať. Svojím použitím počítačovej grafiky (ktorá dnes pôsobí skôr humorne) sa zapísal do dejín ako jeden z najinovatívnejších filmov vôbec. Tron bol priekopníkom, čo sa týka digitálnych efektov.

Nie je teda každý deň, čo dostaneme potvrdenie o pokračovaní takto veľkej série. Tretí film s názvom Tron: Ares sa zameria na „vysoko sofistikovaný program Ares, ktorý pošlú z digitálneho sveta do skutočného sveta na nebezpečnú misiu, čím dôjde k prvému stretu ľudstva s AI.“ Disney pri príležitosti oznámenia produkcie zverejnilo aj prvý obrázok z Tron 3:

tron disney
Zdroj: Disney

 

Centrom pozornosti bude AI

Režisérom sa stal nórsky filmár Joachim Rønning, ktorého môžete poznať ako tvorcu priemerných blockbusterov Piráti Karibiku: Salazarova pomsta či Vládkyňa zla 2. Oba film sa na portáli IMDb ledva vyšplhali nad hodnotenie 6/10 bodov. Zdá sa však, že tretí Tron ho nadchol a budeme mu držať palce pri tvorbe veľkolepého pokračovania.

„Teším sa, že som súčasťou série Tron a môžem tento film priniesť fanúšikom po celom svete. Tron: Ares buduje na odkaze priekopníckeho dizajnu, technológiách a výprave. Teraz, viac ako kedykoľvek predtým sa zdá byť ten správny čas vrátiť sa na Grid,“ hovorí režisér.

Môžeme očakávať množstvo technologických referencií na aktuálne horúcu tému umelej inteligencie. Bližšie detaily zatiaľ nepoznáme, vieme však, že vo filme si zahrajú herecké hviezdy ako Jared Leto, Greta Lee, Evan Peters, Hasan Minhaj, Jodie Turner-Smith, Arturo Castro, Cameron Monaghan či Gillian Anderson.

Patríte medzi fanúšikov prvých dvoch filmov? Tešíte sa na tretiu časť? Myslíte si, že pôjde v šľapajách druhého filmu, alebo si Disney tentokrát dá viac záležať? Napíšte nám do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -