Režisér Čarodejnice a Majáku Robert Eggers odhaľuje trailer na vikingský epos The Northman

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Najčítanejšie za 7 dní

Režisér Robert Eggers je vďaka filmom Čarodejnica (The VVitch) a Maják (The Lighthouse) vnímaný ako tvorca skvelých, pomerne nekonvenčných diel. Svoje vízie vyjadruje v hororových, mystických a dobových príbehoch, ktoré ulahodia prevažne fanúšikom kvalitnej a poctivej filmárčiny. Preto sme na jeho nasledujúci projekt The Northman, ktorý odhaľuje prvý trailer, čakali so zatajeným dychom. Tentokrát sa vydáme do 10. storočia na Island, kde jeho vikingský epos nebude obyčajnou historickou drámou.

Prvý trailer na vikingský epos The Northman

The Northman vyrozpráva príbeh Amletha (Alexander Skarsgård), vikingského princa, ktorý sa vydáva na krvavú cestu za pomstou svojho zavraždeného otca. Eggers spája hviezdny herecký ansámbel, z predchádzajúcich spoluprác na Čarodejnici a Majáku obsadil Anyu Taylor-Joy a Willema Dafoea. Medzi ďalšími zvučnými menami sa nachádzajú Ethan Hawke, Nicole Kidman či islandská speváčka a herečka Björk. Tá si svoje herecké úlohy vyberá veľmi dôkladne, naposledy hrala v muzikálovej dráme Tanečnica v tme (2000) od dánskeho majstra Larsa von Triera.

Úloha jej na prvý pohľad sedí už podľa mena postavy – „the Slav Witch“ alebo slovanská čarodejnica. Ani tomuto príbehu tak nebude chýbať pravá nordická mysticita. Scenár predsa len vznikal v spolupráci Eggersa s islandským básnikom a spisovateľom menom Sjón. Nakrúcanie prebiehalo v Severnom Írsku, kde bolo v marci minulého roka takmer ihneď pozastavené kvôli pandémii COVID-19. Produkcia opäť odštartovala v auguste. Vyššie priložený trailer vyobrazuje oku lahodiace zábery, pre ktoré sa filmár znovu spojil s kameramanom Jarinom Blaschkem.

The Northman
Zdroj: collider.com

Eggersov najambicióznejší projekt

Eggers v rozhovore pre server Collider prezradil, že The Northman je škálou tak veľký, že musel zmeniť spôsoby akými nakrúca filmy. Odohráva sa na mnohých lokáciách a v rámci pľacu vytvárali vlastné dedinky, tisícky kostýmov a rekvizít či trénovali kone. „Ale v tomto filme sa zriedka vyskytuje scéna, ktorá nie je na lodi alebo nemá veľa komparzistov,“ tvrdí režisér. Tiež sa máme tešiť na neuveriteľný výkon Alexandera Skarsgårda, ktorý kvôli úlohe vikinga prešiel tvrdou fyzickou premenou. V scéne bez trička v boji vyhryzne protivníkovi hrtan vlastnými zubami a kričí k bohom. To znie brutálne (dobre).

Eggers prirovnáva príbeh k Hamletovi alebo Leviemu Kráľovi, pričom spomína, že Hamlet bol pôvodne v starej nórskej mytológii postavou nazývanou Amleth. „Je to vikingská sága s mágiou, mečmi a mysticizmom a všetkým, čo by ste od toho chceli,“ dodal filmár. Zo spolupráce na filme sa teší aj herecká hviezda Anya Taylor-Joy, ktorá sa s režisérom priatelila ešte pred tým, ako sa stali kolegami. Vďaka spolupráci na filme Čarodejnica ľudom na pľaci hneď v prvý deň nakrúcania prezradila, že „vám bude zima a nikdy sa nebudete cítiť pohodlne, ale bude to úžasné. Tak to jednoducho je,“.

The Northman
Zdroj: thefilmstage.com

Čas psychedelických historických drám

Po tohtoročnom Zelenom rytierovi od Davida Loweryho a očakávanej dráme The Tragedy of Macbeth od Joela Coena sa tak dočkáme ďalšieho mystického dobového eposu. Takto znie oficiálna príbehová synopsa od produkčnej spoločnosti Focus Features:

Od vizionárskeho režiséra Roberta Eggersa prichádza THE NORTHMAN, akčný epos, ktorý sleduje mladého vikingského princa na jeho ceste pomstiť vraždu svojho otca. S hviezdnym obsadením, medzi ktoré patria Alexander Skarsgård, Nicole Kidman, Claes Bang, Anya Taylor-Joy, Ethan Hawke, Björk a Willem Dafoe.

The Northman dorazí do kín 21. apríla 2022.

Ako na vás zapôsobil prvý trailer na vikingskú ságu The Northman? Videli ste Eggersove prechádzajúce snímky? Vaše názory nám dajte vedieť do komentárov!

Zdroj: collider.com, indiewire.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -