Christian Bale prezradil, akú postavu v Star Wars by si rád zahral. Prečo si vybral práve ju?

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 22 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Christian Bale v Star Wars

Medzi najobľúbenejších a najflexibilnejších hercov patrí jednoznačne Christian Bale. Zahrá záporáka, hrdinu a aj niečo medzi, a to v rôznych „veľkostiach“. Ide teda naozaj o všestrannú hereckú ikonu, ktorú mnohí milujú. Niet preto divu, že mnohí by boli radi, ak by sa Christian Bale objavil v dlho obľúbenej sérii Star Wars. Čo je ale zaujímavé, herec by sa tam rád objavil tiež.

Herca sme naposledy mohli vidieť ako záporáka v podobne veľkom filmovo-seriálovom svete. Zahral si totiž hlavného antagonistu Gorra the God Butchera v zatiaľ poslednom filme odohrávajúcom sa v MCU. Išlo o film Thor: Láska a hrom, pričom podľa mnohých divákov bol vo filme jediný Baleov problém ten, že mal málo času na obrazovke. Aj s touto úlohou si teda poradil.

Christian Bale Stormtrooper
Zdroj: geo.tv

Ďalšia zastávka… Star Wars?

Herec má s takýmito veľkými franšízami skúsenosti, veď len pár rokov dozadu si zahral Batmana vo vlastnej trilógii od Christophera Nolana. Tie patria doteraz medzi najlepšie komiksové filmy. No, a ak sa mu to podarí a nájdu pre neho správnu úlohu, zahrať by si mohol aj v preďalekej galaxii. O hercovi to možno mnohí nevedeli, no už od detstva je fanúšikom tohto sveta.

Bale na Star Wars filmoch vyrastal, pričom hneď v prvom natočenom filme série je postava, ktorú by rád stvárnil. Ide o Stormtroopera, vojaka Impéria, ktorý si v jednej scéne vo filme Hviezdne vojny IV – Nová nádej udrel hlavu o nízke dvere. Ide o ikonický moment, na ktorom sa roky fanúšikova zabávajú. Herec však nie je vyberavý a tvrdí, že by bol potešený aj väčšou úlohou:

Všetko, čo som kedy chcel v Star Wars, bolo byť v Star Wars kostýme a udrieť si hlavu o dvere alebo o niečo podobné, keď by som nimi prechádzal. Skutoční nerdi, ktorí sledovali Star Wars príliš veľakrát, vždy vedeli o tej jednej scéne, kde si Stormtrooper udrie hlavou o dvere, keď prechádza. Chcel som byť tým chlapom. To bolo ono. Ale pozrite, ak budem mať to šťastie byť viac než to, och, áno. Aké potešenie by to bolo. Stále mám figúrky z čias, keď som bol malý. Veľmi dobre poznám aj Kathy Kennedy, pretože pracovala so Spielbergom, keď som robil Ríšu slnka, a teraz riadi vesmír Star Wars.

Zahrá si herec v nejakom z blížiacich sa seriálov?

Herec je teda viac než odhodlaný zahrať si v tomto svete, aj keď to bude asi skôr v seriáli než vo filme. Nová trilógia totiž nepotešila divákov a tak sa o ďalších filmoch ani veľmi nehovorí. Teraz sa pre zmenu rozrastá seriálový svet Star Wars. Momentálne vychádza na Disney+ hraný seriál Andor o jednom z najväčších rebelov a 26. októbra vyjde krátky seriál s názvom Tales of The Jedi.

Star Wars novinky
Zdroj: Vanity Fair

V roku 2023 vyjde tiež niekoľko seriálov, pričom mnoho ich je aj vo výrobe. Bale má tak priestor objaviť sa v pripravovaných seriáloch ako Skeleton Crew, The Acolyte, Lando, alebo trebárs aj v tretej sérii The Mandalorian. Práve posledný spomínaný seriál odštartoval tento úspešný vlak hraných seriálov. A kto vie, možno na neho priskočí aj Bale s ďalšou úspešnou rolou.

V akej role by ste chceli vidieť Christiana Balea? V kladnej, zápornej, ako Sitha, Jediho, rebela či Mandaloriana? Dajte nám to vedieť dole do komentárov.

Zdroj: thedirect.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -