Za kozy vo filme Thor: Láska a hrom vďačíme Taylor Swift. Ako?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Za kozy z Lásky a hromu môže Taylor Swift

Roky čakania sa skončili a my si môžeme v kinách vychutnávať film Thor: Láska a hrom. Režisér Taika Waititi samozrejme priniesol množstvo gagov, hlášok a drobných vtipov, inak by ani nemohlo ísť o jeho film. Jedným z nich boli kozy boha hromu, za ktoré, ako sa teraz vyjadril, vďačíme Taylor Swift.

Film získava vlažnejšie a priemernejšie hodnotenia, ako by sa čakalo. Kritici sa zhodujú na priemiernej známke B+ (čo zase nie je také zlé), fanúšikovia však dokonca tvrdia, že Marvel stratil svoje čaro. Avšak tržby hovoria niečo iné – za prvý deň premietania si film získal 29 miliónov dolárov a za víkend to bolo 143 miliónov.

dĺžka thor láska a hrom
Zdroj: wall.alphacoders.com

Boli myslené od začiatku, sú z komiksov

Štúdio teda môže kričať šťastím. Ako kozy Toothgnasher a Toothgrinder z filmu samotného. Tie síce neboli pomenované, ale jednoznačne vieme, že ide o ne. V komiksoch sa objavili ešte v roku 1976 a ich hlavnou úlohou bolo, že ťahali Thorovu vesmírom/-mi cestujúcu loď.

Ich krik bol to, čo rozosmialo celú kinosálu. Pôvodne však nebol vtip zahrnutý. Až teraz sa režisér vyjadril, čo viedlo tvorcovský tím k tomu, aby tento prvok pridali. Môže za to meme a video menovanej speváčky. Povedal to v nedávnom rozhovore pre portál Insider.

thor kozy
Zdroj: screenrant.com

Pôvodne však kričať nemali

Takto povedal, ako meme na pesničku ovplyvnilo postprodukciu:

„Nebolo myslené, aby kričali. Tie kozy tam boli vždy, lebo boli v komikse, ale neuvažovali sme na tom, ako budú znieť. Potom niekto počas postprodukcie našiel toto meme s pesničkou Taylor Swift s kričiacimi kozami. Nevedel som, že to existuje. Ale keď som to počul, hneď som videl, že je to úžasné. Veľa ľudí si myslelo, že som to nahral ja, že to kričím ja. Nie je to tak. Jeden z tímu jednoducho na CG kozy pridal tento zvuk s kozami. Bolo to úžasné, bol to update“.

Meme na pesničku

Ak náhodou niekto stále nevie, ako kričiace kozy súvisia s Taylor Swift, tak sa treba pozrieť na jej skladbu Trouble. Písal sa rok 2013 a ľudia na internete z nej spravili meme. To jednoducho tak, že pridali šikovným strihom do videa (reálnu) kričiacu kozu. Výsledok určite stojí za to.

Tvorcovi by sa v tom čase rozhodne ani nesnívalo, že to s týmto žartíkom dotiahne až do filmu z MCU. Ale to je jednoducho Taika Waititi, tvorca podobných gagov (bez ohľadu na to, aké sú staré). Sme len zvedaví, či budú mať kričiace kozy rovnakú rozosmievajúcu hodnotu aj pri opätovných pozretiach.

Pobavili aj vás kričiace kozy z filmu Thor: Láska a hrom? Čo hovoríte na tento Waititiho vtip, ktorý v skutočnosti pochádza z meme k pesničke Taylor Swift? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: thedirect.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -