Dave Franco v životopisnom filme ako raper, ktorého hit všetci určite veľmi dobre poznáte

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Dave Franco ako raper v jeho pripravovanom filme

Dave Franco ako raper znie ako niečo, pri čom sa budete buď chytať za hlavu, alebo sa už teraz usmievate. Avšak film The Disaster Artist dokázal, že vie ako zahrať aj životopisnú úlohu, pri ktorej si vie spraviť dostatok srandy a pritom predstavovanú postavu úplne nestrápniť. O niečo podobné sa pokúsi aj v jeho pripravovanom filme To the Extreme.

To je zároveň názov prvého albumu Roba Van Winkla. Toto meno vám nemusí byť príliš známe, jeho umelecké meno ale ihneď spoznáte. Je ním Vanilla Ice, ktorý v 90. rokoch kráľoval hitparádam so svojim hitom Ice Ice Baby. Priznajte sa – nehrá vám v hlave už len keď to čítate?

Od nechania školy po Ice Ice Baby

Film bude sledovať životnú dráhu daného umelca. Začne sa jeho odchodom zo školy, cez predávanie ojazdených áut v Dallase a pozrieme sa samozrejme aj na to, ako vydal prvý hip-hopový singel. Zavŕšenie bude jeho cesta na vrchol, keď sa v rebríčkoch najhranejších piesní nachádzala práve Ice Ice Baby. Rob sa tak musel potýkať s náhlou slávou a všetkými vecami, ktoré s tým prichádzajú.

Mladší z bratov Francovcov povedal, že film sa skutočne hýbe vpred a teraz je iba kúsok pred postprodukciou. Pracujú na ňom totiž už nejaký čas. Príbeh napísali scenáristi Chris Goodwin a Phillip Van. Keď sa herca v hlavnej úlohe spýtali na spôsob, akým bude snímka vedená, odkázal na film The Disaster Artist, ktorý režíroval jeho brat, James Franco.

Zdroj: screengeek.net

V predošlom projekte našli okrem humoru aj iné emócie

Podľa neho ľudia očakávali film, kde absolútne zosmiešnia herca s menom Tommy Wiseau (ktorý si film The Room aj sám režíroval). Čím viac však točili o jednom z najrozporuplnejších filmov posledných desaťročí, tým sa vraj dostávali okrem zábavy aj k ďalším pocitom. Pracovať na projekte začalo byť až srdečné a rovnakým spôsobom by to chceli viesť aj pre film To the Extreme.

Mnoho ľudí tiež nevie, že Vanilla Ice si zrežíroval tiež aj svoj vlastný film s názvom Cool as Ice. Je to romantická muzikálová komédia z roku 1991 a podobne, ako The Room, má aj táto snímka veľmi rozporuplné prijatia. Niektorí ju považujú za najhorší hudobný film, na druhej strane si získala veľa fanúšikov. To iste nepridalo hudobníkovi v jeho náročnej kariére na kredite, čo je možno aj jeden z dôvodov, prečo je známy kvôli jednému hitu.

Rob Van Winkle neustále radí po telefóne

Dave Franco ako raper samozrejme aj podstúpil dostatočnú prípravu. Neustále je vraj s Robom na telefóne, aby sa ohľadom filmu a svojho vystupovania radil. Herec sa vyjadril, že Rob je skutočne milým a inteligentným človekom, ktorý ochotne pomáha nielen s procesom tvorby, ale zároveň odhaľuje aj informácie, ktoré verejnosť doteraz nevedela.

Dave sa vyjaril, že čím viac sa s hudobníkom rozpráva, tým viac má pocit, ako by šiel hlbšie do zajačej nory. Avšak práve toto mu pomáha, aby bol na rolu dostatočne pripravený. Povedal, že sa rád dozvedá aj nové veci z pozadia tohto jednohitového zázraku. Nevie, koľko získaných informácií sa mu podarí dostať nakoniec do filmu a sám je na to zvedavý.

vanilla ice
Zdroj: billboard.com

Málo známym faktom môže byť, že Vanilla Ice ešte stále koncertuje. Nedávno však musel zrušiť svoje vystúpenie v Austine v Texase kvôli tomu, že je tam príliš veľa prípadov vírusu. Takto si ho aspoň jeho fanúšikovia a fanúšikovia filmu budú môcť vychutnať v životopisnej snímke To the Extreme. A veríme, že spojenie Roba Van Winkla a Dave Franca prinesie kvalitný materiál.

Myslíte si, že Dave Franco ako raper Vanilla Ice bude zaujímavým projektom? Dopadne to podobne ako Disaster Artist? Váš názor nám dajte vedieť v komentároch. 

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -