Comic-Con priniesol aj prvé zábery z filmu Strážcovia Galaxie 3. Prečo sme ich nevideli a čo v nich bolo?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Prvé zábery z filmu Strážcovia Galaxie 3 na Comic-Cone

Známa Hala H na Comic-Cone v San Diegu patrila opakovane počas tejto udalosti Marvelu. Vystúpil tam aj James Gunn a obsadenie vesmírneho tímu z toho filmového vesmíru. Ich panel priniesol okrem odhalenia hercov aj prvé zábery z filmu Strážcovia Galaxie 3. Prečo ich však nevidela široká verejnosť a čo v nich bolo?

Nakoľko už skončilo oficiálne nakrúcanie snímky a poznáme aj dátum vydania (5. mája 2023), bolo by na mieste priniesť ukážku. Navyše aj riaditeľ štúdia Kevin Feige zverejnil plány na celú Fázu 5 a kľúčové projekty z Fázy 6.

Strážcovia Galaxie 3
Zdroj: Marvel

Hala H ukážku dostala, my nie

Režisér teda pár vyvoleným návštevníkom dal možnosť pozrieť sa aj na niekoľko minút záberov z filmu. Rozhodol sa ich však potom ďalej nezdieľať a nepriniesť ich na internet. Dôvod je pri tom celkom jednoduchý, ako sa neskôr vyjadril na sociálnej sieti. Povedal, že za to nemôže štúdio, nič mu tam nezakazovali, je to iba čisto na ňom.

Povedal, že treba pamätať na to, že sa nakrúcanie skončilo len nedávno. Film je momentálne vo fáze skorej postprodukcie a jednoducho ešte nie je dostatočne spokojný s vizuálnymi efektami. My si teda budeme musieť na teaser ešte malú chvíľku počkať. Našťastie ale máme aspoň krátky popis toho, čo sa dialo, od účastníkov conu.

Opäť odkazujú na to, že to všetky postavy neprežijú

Ukazujú nám, že Gamora (Zoe Saldaña) teraz pracuje s Ravagermi. O svojom čase so Strážcami nič nevie, rovnako ako o svojich citoch voči Peterovi. Star-Lord (Chris Pratt) jej aj napriek upozorneniu, že to nie je tá istá osoba, vyzná lásku, čím sa pred ostatnými strápni.

Nastala hudobná zložka s dynamickejšou verziou skladby Do You Realize od The Flaming Lips. Spieva sa v nej „Do you realize that everyone you know someday will die“, teda „Uvedomuješ si, že každý koho poznáš, jedného dňa zomrie“. Tak Gunn iste odkazuje na svoje opakované tvrdenia, že tretí film je akýmsi ukončením ságy a neprežijú ho všetky postavy.

Strážcovia Galaxie 3 tím
Zdroj: theilluminerdi.com

Vieme, kto bude High Evolutionary

Prvé zábery z filmu Strážcovia Galaxie 3 odhalili aj toho, na ktorého všetci čakáme – Adama Warlocka v podaní Willa Poultera. Objavil sa tam aj High Evolutionary, ktorý dostal potvrdeného herca. Bude ním Chukwudi Iwuji.

Samotný predstaviteľ sa objavil v Hale H a prechádzal medzi publikom. Adresujúc ľuďom v ňom povedal, že vidí samé odpudzujúce príšery a nevie sa dočkať, kedy z nich spraví niečo menej hnusné. Vraj sa nevie dočkať, čo sa dozvie, keď bude rozoberať ich telá. Podal vraj skvelý, na postavu odkazujúci výkon.

chukwudi iwuji high evolutionary
Zdroj: gameranx.com

Herečky hovoria o svojich postavách

Ide totiž o postavu, ktorá skúmaním živočíchov prichádzala k ich (aspoň podľa seba) vylepšovaniu alebo kríženiu a tvoreniu nových. Takto by sa mohol vysvetliť aj pôvod Rocketa Raccoona (Bradley Cooper). Toho videli v ukážke v jeho detskej verzii a Gunn potvrdil, že uvidíme viac z jeho príbehu. Vraj až teraz sa dozvieme, ako smutným je to živočíchom vo vesmíre.

Svoje krátke mihnutie vo videu komentovali aj herečky Karen Gillan a Pom Klementieff. Predstaviteľka Nebuly povedala, že si bude musieť hľadať svoju cestu po tom, čo je Thanos preč. Mantis bude zase vraj stále svojráznou a zvláštnou, avšak ukáže aj veľkú sebadôveru a bojové skúsenosti.

maria bakalova cosmo
Zdroj: theplaylist.net

Pridáva sa Maria Bakalova

Nie všetky informácie však priniesli zábery z filmu Strážcovie Galaxie 3. Niektoré prišli aj od hereckého obsadenia. Medzi známymi hercami sa tu totiž objavila aj Maria Bakalova, ktorú môžeme poznať z druhého Borata alebo netflixovského The Bubble (kde si tiež zahrala s Gillan). Tu bude hlasom vesmírneho psa Cosma.

Samotní predstavitelia, ktorých súčasťou bol aj Sean Gunn, brat režiséra a predstaviteľ Kraglina, prepadli emóciám, keď videli ukážky. Predsa len pôjde o ukončenie ich filmovej série, ako už viackrát povedali. Pozrieme si ju v máji budúceho roka. Dovtedy si budeme môcť skrátiť čas piatimi krátkymi príbehmi Groota už 10. augusta a sľubovaný je aj vianočný špeciál.

Je podľa vás veľká škoda, že sme tieto zábery nevideli alebo chápete vyjadrenia režiséra a radšej si počkáte na lepšie efekty? Tešíte sa na Baby Raccoona a prvý pohľad na Warlocka a High Evolutionary? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: screenrant.com, collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -