Nový Doctor z Doctor Who je známy. Bude ním hviezda Sex Education

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Nový Doctor je známy

Fanúšikovia Doctora Who už istý čas vedia, že čas, ktorý predstavuje Jodie Whittaker ako 13. inkarnácia, sa blíži ku koncu. V špeciáli, ktorý priniesli počas Veľkej noci, oznámili, že sa na jeseň dočkáme ďalšej regenerácie. Špekulácie sa ešte viac rozbehli a zosilneli a každý uvádzal svojho favorita. Teraz je to však jasné – nový Doctor je známy.

Bude ním hviezda seriálu Sex Education. Predstavuje tam fanúšikmi milovanú postavu, Erica Effionga. Škótsko-rwandský herec si dokonca za túto rolu z Netflixovského hitu odniesol aj ocenenie BAFTA (jedno z troch, na ktoré bol nominovaný). Samozrejme už zarytým fanúšikom netreba nič viac hovoriť – je to Ncuti Gatwa.

Vybrali ho vedúci stanice aj tvorca seriálu

Vybrali si ho vedúce osobnosti stanice BBC, napríklad šéfka obsahu Charlotte Moore osobne presadzovala jeho zapojenie k seriálu. Obdivuje totiž jeho dynamickosť a to, že ide o nebojácneho mladého herca, ktorý okolo seba šíri silnú energiu. Samozrejme, najväčšie nadšenie ale vyjadruje staro-nová vedúca osobnosť seriálu, Russell T. Davies.

Priniesol predsa Doctora Who na obrazovky v obnovenej ére v roku 2005. Teraz vystrieda aktuálneho tvorcu, Chrisa Chibnalla. Hovorí, že budúcnosť seriálu pozná už teraz a je ňou Ncuti. To hlásal predsa aj oficiálny príspevok stránky na sociálnych sieťach. Hovorí, že ich herec absolútne ohúril a kľúče od TARDIS boli jeho v priebehu niekoľkých sekúnd. Nemôže sa dočkať, kedy s ním bude môcť začať pracovať a podľa neho bude vraj aj vďaka hercovi rok 2023 úžasným!

russel t davis ncuti
Zdroj: radiotimes.com

Dá do toho celé svoje (jediné) srdce

Ohľadom novej úlohy je ale rozhodne najviac nadšený herec samotný. K svojmu obsadeniu sa vyjadril takto:

„Nie sú slová, ktoré by dostatočne popísali, ako sa cítim. Kombinácia pocty, ohromného nadšenia a samozrejme strachu. Táto rola a samotný seriál znamenajú toľko pre mnohých ľudí na celom svete, vrátane mňa. Každý z mojich úžasne talentovaných predchodcov túto unikátnu zodpovednosť zvládal s najväčšou starostlivosťou. Budem cieliť na to, aby som dosiahol to isté.

„Russell T. Davies je takmer tak ikonický ako Doctor samotný a pracovať s ním je splnený sen. Jeho písanie je dynamické, vzrušujúce, neuveriteľne inteligentné a pretekajúce nebezpečím. Metaforické ihrisko pre herca. Celý tím ma srdečne privítal a je vidieť, že srdce dávajú seriálu. Pripájam sa k naozaj podporujúcej rodine. Na rozdiel od Doctora mám ja len jedno srdce, ale dávam ho do seriálu úplne celé.“

Krátko pred 60. výročím

Nový Doctor Who bude mať však aj veľkú zodpovednosť, pretože sa pripája k seriálu krátko pred oslavami 60. výročia. Toho sa fanúšikovia dočkajú v novembri 2023. Čakáme preto na predstavenie jeho TARDIS (a či vôbec prejde redizajnom) a prípadného nového sonického šrobováka. A určite bude zase skvelé sledovať ho v ikonickom outfite 13. Doctorky!

Avšak 14. stvárnenie Pána času nie je momentálne hercova jediná zodpovednosť. Svoju doteraz najväčšiu úlohu si zopakuje aj v 4. sérii Sex Education, ktorá sa momentálne pripravuje. Okrem toho je súčasťou obsadenia filmu Barbie, ktorý chystá Greta Gerwig. Tam si zahrá po boku Margot Robbie alebo Ryana Goslinga.

Páči sa vám herec, z ktorého sa stane nový Doctor Who? Čakáte s jeho 14. regeneráciou aj nový sonický šrobovák a podobu TARDIS? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: radiotimes.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -