Guillermo del Toro získava pre svoj film Pinocchio hviezdne obsadenie. Nechýba ani Ewan McGregor

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Guillermo del Toro a jeho Pinocchio

Guilermo del Toro má projekt Pinocchio v hľadáčiku už vyše dekády. Má isť o kombináciu hraného príbehu a stop-motion animácie, na akú sme zvyknutí napríklad od Tima Burtona. Po dlhom plánovaní a hľaďaní sa mu podarilo film ukotviť na Netflixe. Že to bolo rozhodne dobrým krokom svedčí obsadenie, ktoré aktuálne zverejnili.

Začneme hneď zhurta hlavnou úlohou. Drevenú bábku, ktorá sa snaží stať sa reálnym chlapcom, nahovorí pomerne málo známy umelec a relatívny začiatočník Gregory Mann. Veľké mená ale začínajú hneď pri ďalšej úlohe, ktorou je svček Cricket (ktorý ale nedostane meno Jiminy ako v Disney verzii). Toho nahovorí slávny Ewan McGregor.

del toro pinocchio
Zdroj: polygon.com

Geppetto so slávnym menom

V ústredných úlohách by určite nemohol chýbať ani Geppetto, ktorý bábku vytvoril. Toho si zahrá David Bradley, ktorého môžete najlepšie poznať ako školníka Argusa Filcha zo série o Harry Potterovi. Nimi však hviezdne obsadenie nekončí, ale práve naopak, dostávame sa stále k veľmi zaujímavým menám.

Zvyšok obsadenia totiž obsahuje hviezdy ako Tilda Swinton, Christoph Waltz, Finn Wolfhard, Cate Blanchett, John Turturro, Ron Perlman, Tim Blake Nelson alebo Burn Gordman. Ich role zatiaľ neboli nijak bližšie špecifikované, avšak fanúšikovia už okamžite začali so svojimi nápadmi, myšlienkami a teóriami.

del toro pinocchio
Zdroj: geektyrant.com

Priania a špekulácie fanúšikov

V prípade Christophera Waltza sa dúfalo práve v úlohu rezbára, ktorý stojí za výtvorom Pinocchia. Predsa len, podobnej úlohy sa zhostil aj vo veľmi dobrej adaptácii mangy Alita: Bojový anjel a odviedol veľmi dobrú prácu. Že mu úloha akéhosi vodcu a mentora ide tiež, dokázal aj pred pár rokmi v tarantinovke Nespútaný Django.

V prípade Finna Wolfharta, ktorého určite všetci dobre poznáte zo Stranger Things, by si diváci priali, aby stvárnil postavu chlapca, čo sa premenil na somárika. Tilda Swinton by mala zase podľa internetových nadšencov stvárniť (alebo nahovoriť) postavu Modrej víly. Či sa objavia ako tieto postavy, a či sa rozhodnú ich tvorcovia vôbec zahrnúť, si budeme musieť počkať.

Guillermo del Toro má totiž pre film Pinocchio pomerne odlišnú víziu, narozdiel od toho ako to bolo v minulosti. Premisa (ktorú nedávno potvrdil aj samotný Netflix) totiž hovorí, že sa pomerne vzdiali od vízie, ktorú tiež chystá Disney. V nej si má zahrať Tom Hanks a pripadla by mu práve postava Geppetta. Avšak vo verzii od del Tora bude dej zaradený do „stúpania fašistického režimu v Mussoliniho Taliansku“. Gestapo v Pinocchiovi? Uff…

Guillermo-Del-Toro-Pinocchio
Zdroj: slashfilm.com

Veľké mená aj medzi tvorcami

Nielen v hereckých úlohách máme však veľké mená a talentovaných umelcov. Pomocnú ruku pri réžii poskytne aj Mark Gustafson, ktorý sa už osvedčil ako akýsi génius v stop-motion. Za všetky treba určite spomenúť jeho film pre Wesa Andersona, Fantastický pán Lišiak. Hudbu k snímke zloží Alexandre Desplat, ktorý sa postaral o soundtracky ku Grandhotelu Budapešť alebo Kráľovej reči.

Takáto partia pokope už teraz hovorí o tom, že sa určite máme na čo tešiť. Týmito oznámeniami naše očakávania okamžite stúpli, ale veríme, že ich režisér akým je Guillermo del Toro naplní. A možno bude pokračovať aj so svojich predošlých krokoch a po ocenení akadémie za Podobu vody by ho mohla čakať ďalšia soška.

Ste zvedaví na netradičné stvárnenie obľúbeného Pinocchia od Guillerma del Tora? Myslíte si, že s takýmto obsadením pôjde o okamžitý hit? Váš názor nám dajte vedieť v komentároch. 

Zdroj: vulture.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -