Seriál Halo odhaľuje svojich hrdinov na nových plagátoch. Čo o nich vieme?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Halo odhalilo plagáty s postavami

Oficiálny účet pripravovaného seriálu Halo na Twitteri zverejnil nové charakterové plagáty. Nachádzajú sa na nich tri postavy a takto nám aspoň čiastočne odhaľujú hrdinov z chystanej videohernej adaptácie. Vychádza zo známej série na Xbox a mali by sme sa jej dočkať 24. marca na streamovacej platforme Paramount+.

Dej je zasadený do 26. storočia. Zúri vojna medzi ľuďmi a mimozemskou hrozbou známou ako Covenant. Nádejou v boji sú geneticky upravení ľudia – Sparťania. Jeden z nich, Master Chief, musí nájsť silnú zbraň menom Halo, aby ukončil vojnu raz a navždy. K tomu mu bude dopomáhať celá jednotka Silver Team a najprepracovanejšia umelá inteligencia na svete – Cortana.

Akčný hlavný hrdina a späť hlas Cortany

Master Chiefa stvárni Pablo Schreiber. Cortanu si zopakuje jej dabingová herečka z hry, Jen Taylor. Okrem nich si zahrajú napríklad Shabana AzmiNatasha CulzacOlive GrayBentley KaluKate KennedyCharlie Murphy alebo Danny Sapani.

Na prvom plagáte je nám teraz predstavená Natascha McElhone ako doktorka Catherine Elizabeth Halsey. Je vedkyňou, ktorá pracuje pre United Nations Space Command. Práve ona stojí za nápadom geneticky vylepšených supervojakov v projekte Spartan-II. Vytvorila aj ich ikonické brnenie, ktoré dostalo názov Mjolnir Assault Armor. Nakoniec sa proti organizácii vzbúrila, aby zachránila posledných Sparťanských vojakov, za čo bola aj súdená. Nakoľko to bolo ale v jej staršom veku, tak je otázne či túto linku v seriáli uvidíme.

halo-halsey
Zdroj: superherohype.com

Zachránený chlapec či nakazený dôstojník

Na druhom sa ukazuje Bokeem Woodbine ako Soren. Postava s týmto menom vystupovala v novele Pariah. Ako chlapec trpel vzácnou chorobou, kvôli ktorej utiekol do lesov, aby sa izoloval. Z divokého života ho zachránila práve doktorka Halsey, ktorá mu dala možnosť zúčastniť sa na jej „experimente“. Bol trénovaný ako Sparťan a geneticky vylepšovaný ako každý z nich a zúčastnil sa viacerých bojov.

halo soren
Zdroj: screenrant.com

Halo plagáty do tretice predstavujú Yerin Ha ako Kwan. V hrách išlo o dôstojníka (muža) UNSC Navy, ktorý bol zranený v boji a tak bol na prevoz umiestnený do kryokomory. Počas prevozu bol napadnutý parazitom známym ako Flood. Nákaza sa nedá odvrátiť a aby nespôsobil zničenie lode, musel Spartaň Jerome-092 zabiť všetkých infikovaných členov posádky, vrátane Kwana.

halo kwan
Zdroj: screenrant.com

Scenáristi majú väčšiu slobodu

Nie je isté, či pôjde o rovnaké príbehy a či seriál rozpovie tieto linky. Postavy sa môžu zhodovať iba menami. Televízne spracovanie má totiž sledovať vlastnú príbehovú (a v podstate aj časovú) linku. Takto sa vyjadrili scenáristi, ktorým to dáva väčšiu tvorivú slobodu popri nevýrazných vedľajších postavách v hre.

Scenáristami (a zároveň režisérmi) sú v tomto prípade Kyle Killen a Steven Kane. Killen vytvoril napríklad film Fear Street Part One: 1994 a Kane pracoval na seriáli Uzavretý prípad alebo Posledná loď. Podľa ich slov a nedávno vydaného traileru nás čaká napätie a množstvo akcie. Prvej série sa dočkáme 24. marca a ešte pred jej vydaním bola potvrdená druhá séria.

Ako sa vám pozdávajú z Halo hrdinovia, ktorých odhaľujú plagáty? Myslíte si, že pôjde priamo o verzie z hier alebo im vytvoria scenáristi nové príbehy? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -