Netflix spúšťa vlastnú funkciu na štýl TikToku, privítajte Fast Laughs

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Žijeme v rýchlej dobe, ktorá neustále skracuje náš rozsah pozornosti. Krátke, vtipné videá sa stali obľúbeným obsahom konzumentov dnešnej generácie. Už v roku 2013 sa na krátky formát videí adaptovala americká sociálna sieť Vine, ktorá umožňovala zdieľanie 6-sekundových klipov. Jej duchovným a omnoho úspešnejším nástupcom je čínsky TikTok, ktorý umožňuje používateľom vytvárať krátke videoklipy s dĺžkou až 60 sekúnd.

Na túto vlnu úspešne naskočil aj Instagram s funkciou Reels, ktorá s maximálne 15-sekundovými videami absolútne imituje TikTok. Svoju alternatívu spustil aj YouTube, kde sa nový formát Shorts veľmi neuchytil. Každopádne, vertikálne scrollovanie vtipných, pársekundových videí sa stalo obľúbeným formátom generácie Z.

Za zmienku stojí aj bývalá streamovacia služba Quibi, ktorá produkovala krátky filmový a seriálový obsah výhradne pre mobilné zariadenia. Tento skvelý nápad získal od investorov 1,75 miliárd amerických dolárov, len aby skončila šesť mesiacov od svojho spustenia. Pri živote ju nedokázal udržať ani obsah s hviezdami ako Jennifer Lopez, Liam Hemsworth alebo Sophie Turner. Ľudia jednoducho neboli ochotní platiť mesačné predplatné za krátke videá, ktoré napríklad YouTube ponúka zadarmo.

online stream Quibi
Zdroj: ign.com

Netflix spúšťa Fast Laughs

Do rodiny formátov pre ľudí s krátkym rozsahom pozornosti sa pridáva aj streamovacia služba Netflix. Nová funkcia Fast Laughs prichádza na mobilné zariadenia a ponúkne vtipné klipy z veľkého katalógu komédií na Netflixe. Chýbať nebudú filmy (Murder Mystery), seriály (Big Mouth), sitkomy (The Crew) a v neposlednom rade stand-up vystúpenia komikov ako Kevin Hart alebo Ali Wong.

Pokiaľ sa vám nejaká krátka scéna zapáči, funkcia vám umožní daný titul pridať do zoznamu alebo priamo spustiť a začať sledovať. Vtipné klipy tiež bude možné zdieľať cez Whatsapp, Instagram, Snapchat a Twitter. Funkciu Fast Laughs skôr či neskôr nájdete v spodnej navigácii menu. Po kliknutí sa klipy samé začnú prehrávať, na rozdiel od TikToku majú zapnutý autoplay.

Funkcia Fast Laughs je zatiaľ dostupná len vo vybraných krajinách vrátane Spojených štátov, Spojeného kráľovstva, Austrálie, či Nové Zélandu. Na Slovensku novinka zatiaľ dostupná nie je. Nakoniec musíme upozorniť, že Fast Laughs je dostupný pre užívateľov zariadení iPhone, teda s operačným systémom iOS. Testovanie pre Android má odštartovať už čoskoro.

Zaujala vás Netflix funkcia Fast Laughs a veríte, že si vďaka nej vyberiete tituly na sledovanie? Vaše názory nám zanechajte v komentároch.

Zdroj: about.netflix.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -