LEGO filmy podpísali zmluvu s novým štúdiom. Čo to znamená pre ich budúcnosť?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Lego filmy ako značka

Lego filmy nie sú žiadnou malou záležitosťou. Štúdio Warnes Bros., pod ktoré doteraz značka patrila, si dokázalo vďaka nim zarobiť cez miliardu dolárov. Po jeho hlavičkou vyšli doteraz štyri filmy, každý z nich bol obrovským úspechom.

Všetko naštartoval Lego príbeh, ktorý teda logicky priniesol aj pokračovanie. Pozrieť sme si mohli aj LEGO® Batman vo filme (s úžasným Willom Arnetom ako dabingovým hercom pre maskovaného detektíva) a LEGO® Ninjago film. Posledný menovaný mal zatiaľ najmenší úspech, ale stále sa pohyboval vo veľkých číslach.

Lego Batman vo filme nesklamal svojho predchodcu!
Zdroj: dccomics.com

Skladačky pod iným štúdiom

Známa značka skladacích kociek teraz však prechádza so svojim duševným vlastníctvom pod iné štúdio. So spoločnosťou Universal Pictures tak dojednali spoluprácu, ktorá by mala trvať najmenej 5 rokov. Spolu by mali vyprodukovať niekoľko ďalších filmov.

V súčasnej dobe ale nie je isté, či nadviažu už na vydané filmy, alebo budú pokračovať svojou vlastnou cestou. Zatiaľ je viac pravdepodobný reboot, pretože nemôžu použiť niektoré z postáv. Napríklad Batman je stále ako charakter vlastníctvom štúdia Warner Bros.

LEGO príbeh 2 RECENZIA
Zdroj: microsoft.com

Obe strany vyzerajú byť rovnako nadšené

Spoločnosť Universal Pictures si Lego filmy a celú značku vyhliadla už v decembri a odvtedy sa snažila uzatvoriť túto dohodu. K nej konečne prišlo medzi vedúcou Donnou Langley a šéfom hračkárskej spoločnosti, Jillom Wilfertom. Ona o spojení povedala nasledovné:

„Lego dáva ľuďom schopnosť budovať svety a tvoriť príbehy, ktoré ich sprevádzajú všetkými fázami ich života. Spojiť sa s tak ikonickou značkou teda znamená neustále sa vyvíjať v rozprávaní príbehov a ich vytváraní. Sme nadšení, že môžeme budovať naše nové kapitoly s Jillom a jeho LEGO tímom. Neustále totiž inšpirujú k zvedavosti a zlepšeniam.“

Vyjadrenie prišlo aj z druhej strany od hlavy spoločnosti LEGO:

„Oddanosť Universalu rozprávať jedinečné príbehy s rozličnými pozadiami robí z neho perfektného partnera. Spoločnosť LEGO je pripravená vstúpiť do novej fázy tvorenia filmov. Donna a celý Universal tím prinášajú nahliadnutie do divov, z ktorých môžeme všetci čerpať. Nemôžeme sa dočkať, ako budeme zdielať túto víziu“

Mená z pôvodnej štvorice zostávajú

Vyzerá to teda, že dohoda a prechod je výhodná pre obe strany. Pozitívnou správou môže byť aj to, že v rámci dohody zostali aj producenti predošlých filmov, ktorými sú Don Lin a Jonathan Eirich. Ako výkonný producent bude na projekt dohliadať samotný Jill Wilfert.

LEGO príbeh 2 RECENZIA
Zdroj: ign.com

Vo viacerých záležitostiach ho ale zastúpi Kleinberg Lange, vedúci oddelenia Lego Group. Lego filmy teda budeme môcť sledovať aspoň ďalších 5 rokov a dúfame, že nám prinesú rovnakú dávku zábavy a nadšenia, ako pôvodná štvorica.

Máte radi pôvodné 4 Lego filmy? Myslíte, že je pre ne zmena štúdia dobrá zmena? Dajte nám vedieť v komentároch

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -