LEGO stavebnica s tematikou Super Maria bližšie predstavuje svoje inovatívne funkcie

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

LEGO spája sily s Nintendom 

Áno, zo všetkých kolaborácií na svete je práve táto snáď najmenej očakávaná. Pred nejakým časom prišli zo zahraničia správy, že sa japonské Nintendo, ktoré sa svojimi titulmi primárne orientuje na detské publikum, spája s dánskou firmou LEGO Group.

Okrem toho sa však japonskí vývojári sústredia na početnú tvorbu merchandise produktov, hračiek a zberateľských figúrok, ktoré nepochybne generujú veľké zisky. Každopádne, nikto by si pred nejakým časom ani len nepredstavil, že sa vzájomnej spolupráce dočkajú práve tieto gigantické spoločnosti.

Najnovšie vyšlo video, v ktorom sa objavil Jonathan Bennink, hlavný dizajnér celej LEGO Group. On sám hovorí, že sa celé roky venuje hraniu Nintendo hier a tým pádom je ich veľkým fanúšikom. Súčasne dodáva, že na nadchádzajúcej kolaborácii pracovali neuveriteľné štyri roky. Podľa všetkého sa snažili vytvoriť novú a originálnu formu hrania sa s LEGO produktami.

Lego mario - New
Zdroj: youtube.com

LEGO Mario a jeho novinky

Ukážka predstavuje akúsi úvodnú stavebnicu, ktorá podľa Jonathana musela byť ikonická. Rovnako bude zrejme možné si ju rôznymi spôsobmi upraviť a pravdepodobne vytvárať nové dráhy a levely.

Áno, vzhľadom na videoherné korene by i stavebnice mali pripomínať úrovne, po ktorých sa už desiatky rokov Super Mario svojím svižným skokom preháňa. Práve preto budú do stavebníc pridané rôzne inovatívne funkcie, s ktorými sme sa doposiaľ nemohli nikde inde stretnúť.

Lego Mario 2
Zdroj: creativebloq.com

V prvom rade je nutné spomenúť, že celá základná úroveň bude ozvučená, Mario sa dočká svojho kultového dabingu, no a v prípade, že prejde pasážou s mincou, vlastníci stavebníci začujú dobre známe tóny z hry.

Z dostupnej ukážky to naozaj pôsobí ako útržok priamo z ľubovoľného titulu tejto značky, ktorý však môžete fyzicky chytiť do svojich rúk. Nehovoriac o tom, že súčasťou jedného zo setov bude boss sekvencia s Bowserom Jr.

Kedy sa dočkáme výsledku dlhoročnej spolupráce? 

Stavebnice by mali byť vydané pre celý svet presne 1. augusta 2020. Záver videa však prezrádza, že predobjednávky sa čoskoro dočkajú spustenia a zrejme netreba pripomínať, že dopyt po nich bude nepochybne veľký. Prvá vlna sa už vypredala a preto musíme momentálne čakať na druhú.

Cena základného balíčku je stanovená na 59,99 dolárov, čo je približne 55 eur. Rozširujúce stavebnice by vás mali vyjsť na polovicu, samozrejme okrem veľkého hradu s Bowserom Jr., ktorý bude stáť 100 dolárov. Žiaľ, momentálne je otázne, kedy a na ako dlho bude spustená ďalšia vlna objednávok a preto nám nezostáva nič iné, len striehnuť na vhodnú príležitosť k zakúpeniu.

Tešíte sa na podobnú stavebnicu a v prípade možnosti, zakúpite ju pre seba alebo svoju ratolesť? Pokojne nám dajte vedieť prostredníctvom komentárovej sekcie. 

Zdroj: lego.com

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -