Mobilná hra Crash Bandicoot sa objavila na Google Play. Zatiaľ to však má háčik

Nenechajte si ujsť

Kto je Kang the Conqueror? Nový MCU záporák dokáže cestovať v čase a je silnejší ako Thanos

Kto bude nový MCU záporák? Film Avengers: Endgame ukončil jednu veľkú príbehovú kapitolu menom Infinity Saga, ktorá sa pomaly formovala od roku 2008. Prvé tri...

Vzniká nová vesmírna reality šou, ktorej víťaz poletí priamo na Medzinárodnú vesmírnu stanicu

Vesmírna reality šou Space Hero Vyzerá to tak, že herec Tom Cruise nebude jedinou televíznou hviezdou, ktorá poletí mimo planéty Zem. Po úspešnej ceste lode...

Trailer na WandaVision nám ukazuje poriadny náhľad do seriálu a sľubuje skoré vydanie

Trailer na seriál WandaVision Marvel vypustil prvý riadny trailer na chystaný seriál WandaVision. Vedeli sme, že ten príde na službu Disney+, nebol však vôbec istý...

Nemohli ste prísť na náš X-Men kvíz? Teraz máte možnosť skúsiť si, ako by ste obstáli

Pri príležitosti vydania dlho očakávaného filmu Noví mutanti a pri 57. výročí vydania prvého komiksu o X-Menoch sme si pre vás v spolupráci s...
Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Mobilná hra Crash Bandicoot už k dispozícii

Mobilná hra Crash Bandicoot sa objavila v posledných dňoch na obchode Google Play. Tým potvrdila informácie zo skorších dátumov v tomto roku, kedy nám bola oznámená nová hra. Doteraz sa ale nevedelo, či pôjde o plnohodnotný konzolový titul, alebo práve o hru pre mobilné zariadenia.

Od tvorcov veľkého hitu

Takto nám je už informácia jasná, dostali sme Crash Bandicoot Mobile. Postarala sa o ňu spoločnosť King vlastnená Activision a Blizzardom. V hrách pre mobily to nie je žiaden nováčik, na svedomí ma obrovský hit Candy Crush Saga. Oficiálny popis vývojárov hry znie:

“Nové dobrodružstvo pre Crasha obsahujúce vaše obľúbené postavy. Crash & Coco sa spoja, aby zastavili zlý plán Dr. Neo Cortexa na zničenie multiverza! Chce totiž vďaka mutagénu zotročiť celú dimenziu. Sledujte to v tejto novej mobilnej epizóde!”

mobilný crash bandicoot
Zdroj: cultofmac.com

Známe lokality

Mobilná hra Crash Bandicoot je robená na štýl “utekacích” titulov, ktoré na prvý pohľad vyzerajú nekonečne. Medzi klasické príklady patrí Temple Run alebo Subway Surfers. Avšak tento konkrétny kúsok sľubuje posúvanie sa po leveloch na lokalitách, ktoré poznáme.

Tie majú byť rozmiestnené po celých Wumpa ostrovoch. Medzi ne patria vývojármi spomenuté Turtle Woods, Lost City alebo Temple Ruins. Dočkať by sme sa mali aj skrytých ciest, ktoré budú viesť do iných úrovní, ako sme na tom zvyknutí z hlavnej kľúčovej série.

crash a coco
Zdroj: gizchina.com

Jasný je aj návrat záporákov

Keď spomíname názvy, ktoré nám King prezradili, dočkáme sa aj známych záporákov. Objaviť sa má okrem Cortexa napríklad Mutagen Ant, Scorporilla, Nitrus Brio či Dingodile. Na tých sa budeme môcť pripraviť cez pozbierané bonusy, pretože dostaneme k dispozícii základňu.

Jej bude veliť Coco a na základe kolektívnych zásob budeme môcť dostávať vylepšenia alebo vyrábať zbrane. Tie budú v širokom výbere, od strieľačov ovocia wumpa (to sú tie jablká) cez bomby až po laserové zbrane. K dispozícii budú aj zlepšovacie séra.

Na internete sa dajú zhliadnuť aj videá hráčov, ktorých už mobilná hra Crash Bandicoot chytila. Jeden príklad za všetky, video z YouTube kanála OGL Gameplays:

Je tu ale veľké ALE

A práve tu nastáva základný problém, či háčik. Kým existujú hráči, ktorí sa priebehom chvália na internete, stále je ich množstvo, ktorí hovoria o tom, že hru nevidia a nejde im stiahnuť. Dokonca sa našlo aj dostatok reakcií, kde označili hru za hoax. Pravdepodobnejšia je však testovacia verzia.

Nahráva im k tomu fakt, že Activision (ani King) nevydali žiadne veľké oznámenie, ani hru verejne a oficiálne neprezentovali. Dokonca je zatiaľ veľmi nejasný aj názov, pretože hra je označovaná iba ako Crash Bandicoot Mobile. Na niektorých mobiloch sa ale nezobrazuje ani po otvorení oficiálneho linku.

crash runner
Zdroj: sportscool.com

Vysvetlenie ale môže byť jednoduché – hra zatiaľ môže byť naozaj v takzvanej “soft” fáze. Vtedy je testovaná a vydaná iba pre určitú skupinu ľudí alebo región. Je teda možné, že na oficiálne vydanie, ktoré potvrdia priamo aj štúdiá, si budeme musieť počkať.

Vtedy to dúfajme bude vo všetkej paráde a dostane sa nám plný obsah tohto titulu. Crash si určite zaslúži kvalitné spracovanie. Ale ak chcete sami vyskúšať, či sa vám ukáže alebo podarí stiahnuť, pripájame aj spomínaný odkaz.

Myslíte si, že ešte bude treba počkať na oficiálne vyjadrenie? Alebo vám hra ide stiahnuť? Dajte nám vedieť v komentároch!

Zdroj: ladbible.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah

Kto je Kang the Conqueror? Nový MCU záporák dokáže cestovať v čase a je silnejší ako Thanos

Kto bude nový MCU záporák? Film Avengers: Endgame ukončil jednu veľkú príbehovú kapitolu menom Infinity Saga, ktorá sa pomaly formovala od roku 2008. Prvé tri...

Vieme, kedy uvidíme nový seriál zo sveta Game of Thrones s názvom House of the Dragon

Pravdepodobne vieme, kedy uvidíme House of the Dragon House of the Dragon bude slúžiť ako prequelová séria k úspešnému hitu od HBO, Game of Thrones....

POTVRDENÉ: Vieme, kedy sa Tom Cruise a Doug Liman vydajú do vesmíru natočiť niečo nevídané

Hviezda akčných filmov sa nám pripomína už dlhé roky, vrátane nezabudnuteľných zážitkov pri filmoch z franšízy Mission: Impossible. V nej sa Tom Cruise preukázal...

Pokračovanie historickej drámy Umučenie Krista má byť najväčším filmom, aký sme kedy videli

Film Umučenie Krista 2, ktorý je vhodne pomenovaný Vzkriesenie, sa naozaj stáva realitou. Herec James Caviezel sa taktiež vracia v hlavnej úlohe postavy Ježiša Krista. O...

Kto bude nový Tony Montana? Prerábka filmu Scarface si možno našla svojho predstaviteľa

Scarface remake s novým Montanom Štúdio Universal Pictures sa snaží o Scarface remake už nejaký čas. Vystriedalo sa pri ňom viacero tvorcov, avšak táto veľmi...