Mobilná hra Crash Bandicoot sa objavila na Google Play. Zatiaľ to však má háčik

Nenechajte si ujsť

KVÍZ – Akej farby by bol tvoj svetelný meč, ak by si bol/a Jedi alebo Sith vo svete Star Wars?

Star Wars kvíz o svetelných mečoch Polovicu epizód druhej série seriálu The Mandalorian zo sveta Star Wars máme za sebou. Jedna z vecí, ktoré sú...

POTVRDENÉ: Mads Mikkelsen je novou náhradou za Johnnyho Deppa vo filme Fantastické zvery 3

Ešte len pred pár týždňami sa začali na internete objavovať zvesti, že Mads Mikkelsen rokuje o nahradení Johnnyho Deppa vo filme Fantastické zvery 3. Krátko...

Poznáme medzinárodné dátumy uvedenia filmu Wonder Woman 1984. Kedy ho uvidíme u nás na Slovensku?

Štúdio Warner Bros. predstavilo všetky medzinárodné dátumy uvedenia DC filmu Wonder Woman 1984. Vysoko očakávaná novinka budem okrem kín vychádzať aj digitálne a pozrieť...

Film Black Panther 2 mieri do produkcie. Vieme, ktorý herec stvárni jedného zo záporákov

Od smrti herca Chadwicka Bosemana ubehli takmer tri mesiace. 28. augusta nás navždy opustil vo veku 43 rokov po niekoľkoročnom boji s rakovinou hrubého...
Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Mobilná hra Crash Bandicoot už k dispozícii

Mobilná hra Crash Bandicoot sa objavila v posledných dňoch na obchode Google Play. Tým potvrdila informácie zo skorších dátumov v tomto roku, kedy nám bola oznámená nová hra. Doteraz sa ale nevedelo, či pôjde o plnohodnotný konzolový titul, alebo práve o hru pre mobilné zariadenia.

Od tvorcov veľkého hitu

Takto nám je už informácia jasná, dostali sme Crash Bandicoot Mobile. Postarala sa o ňu spoločnosť King vlastnená Activision a Blizzardom. V hrách pre mobily to nie je žiaden nováčik, na svedomí ma obrovský hit Candy Crush Saga. Oficiálny popis vývojárov hry znie:

“Nové dobrodružstvo pre Crasha obsahujúce vaše obľúbené postavy. Crash & Coco sa spoja, aby zastavili zlý plán Dr. Neo Cortexa na zničenie multiverza! Chce totiž vďaka mutagénu zotročiť celú dimenziu. Sledujte to v tejto novej mobilnej epizóde!”

mobilný crash bandicoot
Zdroj: cultofmac.com

Známe lokality

Mobilná hra Crash Bandicoot je robená na štýl “utekacích” titulov, ktoré na prvý pohľad vyzerajú nekonečne. Medzi klasické príklady patrí Temple Run alebo Subway Surfers. Avšak tento konkrétny kúsok sľubuje posúvanie sa po leveloch na lokalitách, ktoré poznáme.

Tie majú byť rozmiestnené po celých Wumpa ostrovoch. Medzi ne patria vývojármi spomenuté Turtle Woods, Lost City alebo Temple Ruins. Dočkať by sme sa mali aj skrytých ciest, ktoré budú viesť do iných úrovní, ako sme na tom zvyknutí z hlavnej kľúčovej série.

crash a coco
Zdroj: gizchina.com

Jasný je aj návrat záporákov

Keď spomíname názvy, ktoré nám King prezradili, dočkáme sa aj známych záporákov. Objaviť sa má okrem Cortexa napríklad Mutagen Ant, Scorporilla, Nitrus Brio či Dingodile. Na tých sa budeme môcť pripraviť cez pozbierané bonusy, pretože dostaneme k dispozícii základňu.

Jej bude veliť Coco a na základe kolektívnych zásob budeme môcť dostávať vylepšenia alebo vyrábať zbrane. Tie budú v širokom výbere, od strieľačov ovocia wumpa (to sú tie jablká) cez bomby až po laserové zbrane. K dispozícii budú aj zlepšovacie séra.

Na internete sa dajú zhliadnuť aj videá hráčov, ktorých už mobilná hra Crash Bandicoot chytila. Jeden príklad za všetky, video z YouTube kanála OGL Gameplays:

Je tu ale veľké ALE

A práve tu nastáva základný problém, či háčik. Kým existujú hráči, ktorí sa priebehom chvália na internete, stále je ich množstvo, ktorí hovoria o tom, že hru nevidia a nejde im stiahnuť. Dokonca sa našlo aj dostatok reakcií, kde označili hru za hoax. Pravdepodobnejšia je však testovacia verzia.

Nahráva im k tomu fakt, že Activision (ani King) nevydali žiadne veľké oznámenie, ani hru verejne a oficiálne neprezentovali. Dokonca je zatiaľ veľmi nejasný aj názov, pretože hra je označovaná iba ako Crash Bandicoot Mobile. Na niektorých mobiloch sa ale nezobrazuje ani po otvorení oficiálneho linku.

crash runner
Zdroj: sportscool.com

Vysvetlenie ale môže byť jednoduché – hra zatiaľ môže byť naozaj v takzvanej “soft” fáze. Vtedy je testovaná a vydaná iba pre určitú skupinu ľudí alebo región. Je teda možné, že na oficiálne vydanie, ktoré potvrdia priamo aj štúdiá, si budeme musieť počkať.

Vtedy to dúfajme bude vo všetkej paráde a dostane sa nám plný obsah tohto titulu. Crash si určite zaslúži kvalitné spracovanie. Ale ak chcete sami vyskúšať, či sa vám ukáže alebo podarí stiahnuť, pripájame aj spomínaný odkaz.

Myslíte si, že ešte bude treba počkať na oficiálne vyjadrenie? Alebo vám hra ide stiahnuť? Dajte nám vedieť v komentároch!

Zdroj: ladbible.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah

Ako sa dostať ku konzole PlayStation 5 ešte pred koncom roka? Máme pre vás dobrú správu

Trh, kde je dopyt väčší ako ponuka? Konzoly novej generácie sú konečne tu, no problém s dostupnosťou zasiahol celý svet. PlayStation 5 nie sú...

Už o pár dní si budeš môcť zahrať Red Dead Redemption 2 s kamarátmi za cenu jedného obeda

Vývojárske štúdio Rockstar Games oznámilo, že ich hra Red Dead Redemption 2 dostane dva roky po vydaní samostatný online mód. Vypovedá to o tom,...

Mads Mikkelsen by chcel, aby Hannibal dostal štvrtú sériu. Na aký legendárny príbeh by sa zamerala?

Mads Mikkelsen ako Hannibal aj v štvrtej sérii? Mads Mikkelsen by si prial, aby mal Hannibal aj štvrtú sériu. Seriál mal síce obrovský úspech, avšak...

Sklady budúcnosti: Budú ľuďom pomáhať inteligentní roboti?

Technologický pokrok neobišiel ani sklady. Čoraz častejšie sa v nich využíva automatizácia a robotické technológie. Ako budú vyzerať sklady budúcnosti? Vymenia ľudí inteligentní roboti...

Elektromobilom zvládnete aj dlhé cesty, stačí si ich dobre naplánovať

Elektromobilom zvládnete aj dlhé cesty O elektromobiloch je známe, že je ich dojazd nižší ako pri spaľovacích motoroch. Záležalo by však na tom, keby bol...