Slovenské mesto sa oficiálne dostalo do svetovej hry Fortnite

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Slovenské mesto vo Fortnite

Možno to znie neuveriteľne, ale aj slovenské mesto sa dostalo do hry Fortnite. Proti iným hráčom si na masívnych mapách v battle royale titule môžete zabojovať aj v srdci našej krajiny. Informoval o tom prostredníctvom kampane aj oficiálny web, vznikla však aj samostatná stránka svatymartinfortnite.com.

Pozornejším čitateľom je tak z názvu stránky jasné, že mestom je Martin. Web láka na to, že „verne pretvoril nádhery“ slovenského mesta. V krátkej ukážke poskytujú náhľad na využívanie tradičných zbraní, bojových módov, bannerov alebo technologických vychytávok (gadgetov) v uliciach, historickom centre aj nákupných zónach mesta.

Vychádza zo samostatne chystanej hry

Mapa bola prerobená z inej chystanej hry s otvoreným svetom. Počas novembra minulého roka rozbehol vývojár Tomáš Králik so svojou spoločnosťou Blind Rabbit kampaň na Patreone. V nej hovorí, že chystá hru Svätý Martin (St. Martin), ktorá nás zavedie do predmetného mesta.

Môžete sa po ňom voľne pohybovať, či si zajadiť a aj keď autor nechce o projekte prezrádzať priveľa, hovorí o tom, že nemá ísť o žiadny titul podobný sérii GTA.

Spolupracuje s ním herná spoločnosť Getbid Games, ktorá má tiež rozbehnutý projekt uvedený na svojej oficiálnej webstránke. Sľubujú objavovanie tajomstiev historického mesta, v ktorom môžeme interagovať s obyvateľmi a plniť rôzne úlohy a misie. K dispozícii má byť hromada možností a vynikajúca grafika.

mesto martin hra fortnite
Zdroj: svatymartinfortnite.com

Samotnú mapu môžu hráči nájsť priamo hre aj pod kódom 8693-4330-9766.

Čo hovoríte na to, že slovenské mesto pribudlo do Fortnite? Páči sa vám, že je to práve Martin? Skúsite si v ňom zahrať? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroje: svatymartinfortnite.com; getbidgames.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -