Filmová franšíza Votrelec pokračuje. Ridley Scott režírovať nebude, o tvorbu sa postará tento filmár…

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 23 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Režisér Ridley Scott sa v roku 2012 vrátil ku svojej kultovej sci-fi franšíze, v ktorej rozpovedal nový príbeh. Filmy Prometheus a Votrelec: Covenant síce neboli obľúbené všetkými, no rozbehli veľmi sľubnú trilógiu. Teraz sa zdá, že sa nikdy nedočká svojho zakončenia. Štúdio 20th Century Studios síce oznamuje, že vzniká nový film zo série Votrelec, no ten nebude mať nič spoločné s rozbehnutou sériou. Dokonca sa réžie neujme ani otec franšízy Ridley Scott.

Namiesto toho vzniká originálny, samostatný film. O réžiu sa postará filmár Fede Álvarez, ktorý na prvý pohľad nemusí byť zlou voľbou. Na konte má skvelý hororový triler Muž v temnote, reboot série Evil Dead z roku 2013 či najnovšiu verziu Dievčaťa v pavúčej sieti. Álvarez očividne rád oživuje obľúbené filmové franšízy, pričom Votrelec bude ďalšou z nich. Okrem réžie napíše aj scenár, zatiaľ čo Ridley Scott bude produkovať bod vlajkou spoločnosti Scott Free Productions.

Ridley Scott
Zdroj: twitter.com

Nový film Votrelec vznikne vďaka silnému nápadu

Detaily ohľad príbehu zatiaľ nepoznáme, no zdroje uvádzajú, že nebude napojený na predchádzajúce filmy. Álvarez je údajne veľkým fanúšikom série a Scottovi poslal vlastný nápad už roky dozadu. Ten ostal 84-ročnému režisérovi v hlave až do minulého roka, kedy ako blesk z jasného neba zavolal Álvarezovi, či má stále záujem. Odpoveď bola jednoznačná a štúdio 20th Century sa pre tento projekt rozhodlo „čisto na základe sily Fedeho nápadu,“.

„Bol to naozaj dobrý príbeh s množstvom postáv, ktoré ste ešte nevideli.“

Tvrdí riaditeľ štúdia Steve Asbell. Dôležitou informáciou je, že novinka preskočí premiéru v kinách a vyjde priamo na streamovacej službe Hulu. 20th Century sa totiž zaviazalo vydať viac ako 10 filmov ročne na tejto platforme, ktorú vlastní Disney. Asbell zároveň dodal, že pri realizácii projektu pre Hulu by nebol problém s tlakom na znižovanie potenciálnej „drsnosti“ filmu, ktorá je vždy faktorom pri vydávaní filmu v kinách. Svojou autentickosťou sa tak môže vrátiť späť k žánrovým koreňom, pretože nepôjde o tak vysokorozpočtový film, ktorý sa musí snažiť zaujať každého diváka.

Nová séria Alien
Zdroj: mobile.twitter.com

Nový film zároveň nie je jediným projektom z tohto univerza, ktorý vzniká. V aktívnom vývoji je tiež televízny seriál s jednoduchým názvom Alien, ktorý rozšíri svet Votrelca. Na starosti ho má scenárista Noah Hawley (FargoLegion) a vysielaný bude na stanici FX. Príbeh bude zasadený na planéte Zem a odohrávať sa bude v nie tak vzdialenej budúcnosti. Ridley Scott bude projekt produkovať.

Čo hovoríte na to, že univerzum Votrelec dostane nový film? Je podľa vás Fede Álvarez správnym výberom pre réžiu? Vaše názory nám dajte vedieť do komentárov!

Zdroj: hollywoodreporter.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -