Blade Runner 2099: Ridley Scott pripravuje hrané pokračovanie. Seriál je pre Amazon prioritou

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 23 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Neskutočne radostné správy. Kyberpunkový svet Blade Runnera dostane plnohodnotné pokračovanie. Replikanti mieria po dvoch celovečerných filmoch na malé obrazovky v chystanom seriáli Blade Runner 2099. Dystopický svet vytvoril v roku 1968 autor Philip K. Dick v románe Sníva sa androidom o elektrických ovečkách?. Futuristického konceptu sa neskôr chytil majster sci-fi Ridley Scott (Votrelec), ktorý nakrútil dnes už kultový film Blade Runner. O 35 rokov neskôr sa do ponurého sveta plného kriminality a neónov vrátil režisér Denis Villeneuve (Duna). Tak vzniklo pokračovanie Blade Runner 2049, ktoré síce nebolo finančne najúspešnejšie, no lepšie sci-fi sa v poslednom desaťročí hľadá len veľmi ťažko.

Hraný seriál Blade Runner 2099

Franšíza bola následne expandovaná mnohými smermi. Krátke animované filmy, komiksová séria či pomerne nové anime Blade Runner: Black Lotus, ktoré vypĺňa príbehovú medzeru v roku 2032. Teraz sa v príbehu posunieme do roku 2099, teda presne 50 rokov po udalostiach filmu Blade Runner 2049. 84-ročný režisér Ridley Scott nespúšťa nohu z plynu a vracia sa pre priame seriálové pokračovanie, pre ktoré bude figurovať ako výkonný producent. Zdroje uvádzajú, že by mohol niektoré epizódy i sám režírovať. Dávalo by zmysel, keby sa réžie uchytil aspoň pri pilotnej časti. Zatiaľ čo séria spadá pod vlajky štúdia Warner Bros., seriál nebude vysielaný na ich streamovacej službe HBO Max.

tretia časť blade runner
Zdroj: collider.com

Blade Runner 2099 vytvorí Amazon Studios, ktoré sa očividne rado ujíma slávnych značiek – narážame tým na chystaný seriál z prostredia Pána prsteňov. Takže nový seriál budeme sledovať na ich platforme Amazon Prime Video. Tvorbu scenáru a výkonnú produkciu má na starosti zatiaľ neznáma Silka Luisa, ktorej tento rok vychádza na Apple TV+ dramatická séria Shining Girls. Dobrou správou je tiež, že vývoj Blade Runner 2099 je aktuálnou prioritou u Amazon Studios. Scenáre pomaly ale isto vznikajú a štúdio už má v hľadáčiku potenciálne dátumy produkcie. Scott totiž už v novembri minulého roka potvrdil, že séria je vo vývoji a pilotná časť už bola napísaná. Na začiatok bolo objednaných 10 epizód.

„Už sme napísali pilot pre Blade Runner seriál. Takže Blade Runner už prezentujeme ako televízny seriál, prvých 10 hodín.“

Práva na franšízu Blade Runnera vlastní produkčná spoločnosť Alcon Entertainment, ktorá seriál údajne priniesla na trh na jeseň minulého roka. V roku 2011 získali filmové, seriálové a doplnkové práva na produkciu prequelov a pokračovaní originálu z roku 1982. Alcon Entertainment zároveň stojí za veľkolepým sci-fi seriálom The Expanse, ktorý je tiež vysielaný na Amazon Prime Video.

4 hodinová verzia blade runner 2049
Zdroj: burgkino.at

Návrat chystá aj Votrelec

Blade Runner zároveň nie je jedinou franšízou, ku ktorej sa Ridley Scott po rokoch vracia. V aktívnom vývoji je televízny seriál s jednoduchým názvom Alien, ktorý rozšíri svet Votrelca. Na starosti ho má scenárista Noah Hawley (FargoLegion) a vysielaný bude na stanici FX. Príbeh bude zasadený na planéte Zem a odohrávať sa bude v nie tak vzdialenej budúcnosti. Ridley Scott bude projekt produkovať.

Popritom všetkom stíha réžiu vlastných filmov, len počas minulého roka nám priniesol hneď dva – Posledný súboj a Klan Gucci. Jeho ďalším celovečerným filmom bude historická dráma Kitbag o generálovi Napoleonovi Bonaparte, ktorého stvárni oscarový Joaquin Phoenix. A spomenuli sme, že chystá aj pokračovanie Gladiátora?

Tiež sa neviete dočkať, akým smerom sa vydá pokračovanie príbehu „Ostrého komanda“ s pôvodným režisérom za kormidlom? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroj: deadline.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -