Prvý trailer na nového Votrelca práve dorazil. Úžasným spôsobom sa film vráti ku koreňom

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Ikonický film Votrelec priniesol ešte v roku 1979 Ridley Scott. Aj teraz, 45 rokov po vydaní, je ale stále rovnako desivý. Séria, ktorá má momentálne šesť filmov, sa ale od hororovej zložky jemne odklonila a prešla viacerými žánrami, ako aj pod rukami rôznych režisérov – James Cameron a ďalší. Teraz ale vychádza siedmy film s názvom Votrelec: Romulus, ktorého trailer naznačuje, že sa opäť vraciame do paranoidného hororu.

Práve to je to, čo diváci milujú a patrí medzi najlepšie momenty franšízy. Z prvých záberov nám to sľubuje aj režisér nového filmu, Fede Alvarez (Evil Dead, Muž v temnote). Ten potvrdil, že na sérii ho vždy bavili práve hororové prvky a preto sa aj vo svojom filme snažil držať najmä tohto žánru:

Vo franšíze „Votrelec“ boli miesta, o ktoré sa režiséri a Ridley viac zaujímali a ktoré nevyhnutne nesúviseli s hororom toho všetkého. Ale pre mňa „Votrelec“ funguje najlepšie, keď je strašidelný a keď je akčný ako film „Votrelci“. Horor a šok z toho sveta sa mi osobne páčil najviac.

Romulus sa bude odohrávať aj chronologicky na začiatku série, keďže sa jeho dej bude odohrávať medzi filmami Votrelec a Votrelci (1986). Ak nepočítame crossovery s Predátorom, v celkovej chronologickej osi sa usadí v poradí ako štvrtý film. Medzi filmami Votrelec a Votrelci je dejovo rozdiel 57 rokov, pričom Romulus sa bude odohrávať 20 rokov po prvom spomínanom.

Prvý trailer filmu Votrelec: Romulus

V novom filme budeme sledovať skupinku mladých ľudí, ktorí sa ocitli na vzdialenom svete. Tam na nich čaká najdesivejšia forma života vo vesmíre. Mladá skupinka hrdinov sa bude musieť postaviť rovnako mladým, ak nie ešte mladším votrelcom, ktorí radi skáču a objímajú ľudské tváre. Koniec traileru nás však navnadil aj na dospelejšie formy mimozemského života.

Vo filme si zahrajú herci ako Cailee Spaeny (Rain Carradine), Isabela Merced (Kay), David Jonsson (Andy), Archie Renaux, Spike Fearn či Aileen Wu. Film si pozrieme v kinách od 16. augusta tohto roka.

Čo hovoríte na prvé zábery z ďalšieho filmu o mimozemských votrelcoch?

Zdroj: polygon.com, variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -