Neuveríte, že sa dívate na video. Nová Marvel hra ukazuje šialenú grafiku a obrovský potenciál

Nenechajte si ujsť

Najčítanejšie za 7 dní

Nová komiksová hra vyzerá šialene

Prvá herná bomba 2024 je konečne tu. Herné štúdio Skydance New Media, za ktorým stojí známa veteránka Amy Hennig, ukázalo trailer k svojej hernej prvotine. Ponesie názov Marvel 1943: Rise of Hydra a zavedie hráčov do zúriacej druhej svetovej vojny, v ktorej v koži Kapitána Ameriku, Black Panthera a ďalších, pokúsia zabrániť novej globálnej hrozbe.

Marvel 1943: Rise of Hydra bol predstavený na konferencii Unreal Engine Showcase a rozhodne ide o pôsobivú ukážku. Po grafickej stránke totiž ide medzi špičku, ktorá je miestami na nerozoznanie od filmov. Tvorcovia navyše spresnili, že nejde o žiadne CGI video, ale zábery priamo z hry. K tomu sa časť hráčov už teraz stavia skepticky, pretože video jednoducho vyzerá až príliš dobre na to, aby to bola pravda.

Ponúkne niekoľko revolučných technológií

Faktom však je, že Rise of Hydra bude postavený na najnovšej verzii Unreal Engine 5.4 a bude využívať jej vlajkové technológie Nanite a Lumen. Lumen je systém dynamického osvetlenia, ktorý umožňuje scénam reagovať v reálnom čase na zmeny svetelných podmienok, čím sa zvyšuje realistickosť.

Nanite na druhej strane slúži na lepšie spracovanie geometrie, ktorá umožňuje tvorcom používať extrémne detailné vizuálne prvky bez obáv z preťaženia výpočtového výkonu. To otvára dvere pre dosiahnutie novej úrovne detailov.

V hernej novinke bude zároveň použitá aj technológia MetaHuman, slúžiaca na vytváranie realistických ľudských postáv. Umožňuje tvorcom rýchlo a ľahko upravovať vzhľad postáv, vrátane pokožky, vlasov, očí a výrazov tváre, pričom zachováva vysokú úroveň detailov a realistickosti. MetaHuman tiež výrazne znižuje čas vývojárov potrebný na vytvorenie presvedčivých digitálnych postáv, čo je jasne poznať aj na hernej ukážke.

Až 4 hrateľné postavy

Marvel 1943: Rise of Hydra bude zasadený do 2. svetovej vojny a odhalí krehké spojenectvo medzi Kapitánom Amerika a Black Pantherom v podaní Azzuri, starého otca T’Challu z modernej filmovej série. Obaja hrdinovia sa ocitnú v nacistami okupovanom Paríži, kde na vlastnú päsť bojujú proti nevyspytateľnej Hydre.

Dvojica aj napriek rozdielom bude musieť spojiť sily, pridá sa k nim aj americký vojak a člen Commandos Gabriel Jones, rovnako ako Nanali, ktorá stojí na čele špionážnej siete Wakandy. O hrateľnosti toho zatiaľ veľa nevieme, isté však je, že hrateľné budú všetky štyri postavy. To by mohlo byť prísľubom rozmanitosti a individuálneho prístupu pri likvidovaní nepriateľov, treba si však počkať na gameplay zábery.

Tie by mali postupne vychádzať už počas tohto roka, keďže vydanie novinky je naplánované na 2025. Nádej na úspech dáva predovšetkým meno uznávanej hernej režisérky Amy Hennig, ktorá dlhé roky zastávala vrchné pozície v štúdiu Naughty Dog a vo veľkom sa podieľala na vzniku Uncharted. Po odchode z Naughty Dog Hennigová založila vlastné herné štúdio Skydance New Media, ktoré práce na novej hre z univerza Marvelu oznámilo ešte v októbri 2021.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -