Sci-fi franšíza Votrelca dostane limitovanú sériu od FX. Príbeh sa bude odohrávať na planéte Zem

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Televízna stanica FX si pre fanúšikov sci-fi pripravuje nemalé prekvapenie. Podľa slov šéfa FX Johna Landgrafa je vo vývoji nová Alien séria, o ktorú by sa mal postarať uznávaný televízny režisér/scenárista Noah Hawley (Fargo, Legion).

Potvrdené bolo aj to, že v seriáli sa neobjavia žiadne postavy z predchádzajúcich filmov (menovite napríklad Ripleyová v podaní Sigourney Weaver). Okrem toho sme sa dozvedeli niekoľko ďalších vzrušujúcich noviniek, ktoré prezrádzajú, že limitovaná séria sa pomaly stáva skutočnosťou.

Nová sci-fi séria Alien od FX ide do vývoja

Alien nová séria
Zdroj: kotaku.com

O sérii nás stanica FX oboznámila v decembri 2020 na evente Disney Investor Day. Americký platený televízny kanál spadá pod spoločnosť FX Networks, ktorá je dcérskou spoločnosťou Disney General Entertainment Content spoločnosti Disney. Fanúšikovia si teda môžu vydýchnuť, pretože projekt spadá pod jedného z najväčších gigantov vo filmovom priemysle. Očakávať teda môžeme poriadnu scifi nádielku, o ktorej viac prezradil John Landgraf:

„Alien sa odohráva pred udalosťami s Ripley. Je to prvý príbeh z franšízy, ktorý sa bude odohrávať na Zemi. Dejovo sa teda ocitneme na našej planéte na začiatkoch tohto storočia, v ktorom sa momentálne nachádzame – o 70 rokov do minulosti. Všetko, čo môžem povedať je to, že Ripley nebude súčasťou série a ani žiadne iné postavy – okrem Votrelca. Pre divákov však máme pripravených niekoľko veľkých prekvapení.“

Franšíza Votrelec je vysoko obľúbenou, takže je pochopiteľné, že niektorí fanúšikovia sú skeptickí. Najmä vzhľadom na to, že franšíza nikdy neopustila veľkú obrazovku a nedostala podobu seriálu. Ďalším faktom je to, že diváci od ďalšieho projektu s Votrelcom očakávali pokračovanie z filmovej série od Ridleyho Scotta. V tomto prípade nás však čaká odklon od hlavnej dejovej línie.

Momentálne nie je stanovený žiaden dátum vydania série Alien od FX, takže na viac podrobností si ešte musíme počkať. Do tej doby si nezabudni pozrieť niektoré zo seriálov z produkcie FX, ako napríklad Legion, American Horror Story, Fargo alebo kvalitnú komediálnu sériu What We Do in the Shadows.

Tešíš sa na novú sci-fi sériu Alien, ktorá ide po dvoch rokoch do vývoja? Názor nám môžeš napísať dole do komentára.

Zdroj: hollywoodreporter.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -