Toto sú tie najlepšie a najhoršie filmy zo série Rýchlo a zbesilo!

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Filmy zo série Rýchlo a zbesilo pozná každý. Sú plné akcie, krásnych žien a tých najrýchlejších áut na svete. Aj keď to znie ako dokonalá kombinácia, aj táto séria vyprodukovala pár filmov, ktoré by sme nepovažovali za klenoty žánru. Dnes vám preto ukážeme, ktoré filmy zo série Rýchlo a zbesilo považujeme za veľmi vydarené a ktoré naopak nie.

Najhoršie a najlepšie filmy zo série Rýchlo a zbesilo

Najhorší diel – Rýchlo a zbesilo 9 (2021)

filmy zo série Rýchlo a Zbesilo
Zdroj: theguardian.com

Za celkovo najhorší film z tejto série považujeme práve deviaty diel. Ten tentokrát nezabodoval ani u divákov, síce zarobil slušné peniaze, no recenzie na filmových portáloch boli príšerné. Rodina Dominica Toretta sa rozrástla o jeho dovtedy neznámeho brata Jakoba, ktorého sme samozrejme až do tohto dielu nevideli. Ten sa postaví proti Vinovi Dieselovi a jeho partii. Samozrejme, že na konci sa prikloní zase na stranu svojej rodiny, čím celý diel nedáva zmysel. Jacoba Toretta si zahral John Cena, ktorý tak akoby nahradil Dwaynea Johnsona, ktorý po roztržke s Vinom Dieselom z tejto časti vypadol.

Jeden z lepších dielov – Rýchlo a zbesilo 10 (2023)

filmy zo série Rýchlo a Zbesilo
Zdroj: cheatsheet.com

Po katastrofálnej deviatej časti si tvorcovia museli dávať pozor a v najbližšej časti si pre divákov museli pripraviť lepšie divadlo. Tentokrát sa dej preniesol do kultovej piatej časti, v ktorej Dominic Toretto a dnes už zosnulý Bryan (Paul Walker) okradli mocného mafiánskeho magnáta Hermana Reyesa. V desiatej časti zisťujeme, že Reyes mal syna Danteho, ktorého si zahral Jason Momoa.

Ten bol skôr komickou zložkou filmu, ktorá ale fungovala veľmi dobre. Na jednej strane je Dante sociopat, na druhej strane má nalakované nechty a ružový outfit. Tvorcovia sa polepšili aj čo sa týka akčných scén. Trápnu cestu v aute do vesmíru vystriedala dobre vyzerajúca naháňačka v uliciach Ríma, ktorá tak opäť odkazovala na naháňačku v Riu. Desiaty diel nie je dokonalý, no zároveň je kvalitatívne o štipku vyššie než deviaty diel.

Najhorší diel – Rýchlo a zbesilo 4 (2009)

filmy zo série Rýchlo a Zbesilo
Zdroj: digitalspy.com

Medzi tie horšie alebo skôr nudné diely patrí aj štvrtá časť. V nej Dom zistí, že láska jeho života Letty je členkou mafiánskeho gangu pašerákov. Samozrejme, že chce do tohto gangu preniknúť, aby tak získal Letty späť. Na svoje prekvapenie zistí, že o Letty a celý gang sa zaujíma aj Bryan, bývalý policajt, s ktorým sa Dom spriatelil ešte v prvej časti. Opäť je koncept filmu zaujímavý, no nepremyslený. Tvorcovia si pre divákov pripravili len pár lepších akčných scén, inak to ale za veľa nestálo. Plusom celého filmu je snáď len krásna Gal Gadot, ktorá sa ako Gisele preslávila práve vďaka tejto sérii.

Jeden z lepších dielov – Rýchlo a zbesilo 8 (2017)

filmy zo série Rýchlo a Zbesilo
Zdroj: imdb.com

Celkom prijateľná a takisto veľmi úspešná bola ôsma časť série, v ktorej sa prvýkrát predstavila Oscarom ocenená herečka Charlize Theron v úlohe zlej Cypher. Dom tentokrát zistí, že s jeho bývalou priateľkou Elenou (Elsa Pataky) má syna. Zistí to však od Cypher, ktorá si ho pod vyhrážkami, že jeho syna zabije, prikloní na svoju stranu. Dom sa tak musí obrátiť proti svojej rodine, aby tak ochránil svojho syna. Celý diel sa nesie v dobrej atmosfére, dej je tentokrát vcelku dobrý a hlavne akčné scény vyzerajú majstrovsky.

Najhorší diel – Rýchlo a zbesilo 2 (2003)

Paul Walker, Tyrese Gibson
Zdroj: slantmagazine.com

Tento diel sa zaobišiel bez Vina Diesela, ktorému sa vonkoncom nepáčil scenár, preto svoju účasť v prvom pokračovaní odmietol. A urobil dobre. Napriek tomu, že medzi Paulom Walkerom a Tyreseom Gibsonom bola skvelá chémia, filmu to nepomohlo. Celkovo mdlý a nudný dej nezachránila ani krásna Eva Mendes v úlohe Monicy Fuentesovej. Skrátka pár lepších pretekov a nadupané autá divákom nevynahradia totálnu absenciu deja.

Jeden z lepších dielov – Rýchlo a zbesilo 7 (2015)

Paul Walker
Zdroj: theplaylist.net

Tento diel preslávila hlavne tragická smrť Paula Walkera, ktorý si v sérii zahral jednu z hlavných postáv. Walker zomrel uprostred nakrúcania, ktoré mal tentokrát pod palcom kultový režisér James Wan (V zajatí démonov). Tentokrát bol nepriateľom Torettovej rodiny Jason Statham, ktorý si zahral Deckarda Shawa. Ten sa chystá pomstiť svojho brata, s ktorým mal Dom tú česť v predchádzajúcej časti série. Dej tentokrát opäť práve neberie dych, no tvorcovia si vybrali skvelé lokácie a divákom ponúkli tonu akčných scén. Najväčším plusovým bodom celého filmu je však emotívna rozlúčka s Paulom Walkerom, podporená veľmi úspešnou skladbou „See You Again“.

Najhorší diel – Rýchlo a zbesilo 6 (2013)

Michelle Rodriguez
Zdroj: imdb.com

Dominic Toretto sa chce vrátiť domov, do Los Angeles. To však nemôže urobiť, pretože by ho v danom meste ihneď zatkli. Avšak na pomoc prichádza Luke Hobbs (Johnson), ktorý mu ponúkne slobodu pod podmienkou, že mu ako na striebornom podnose dodá nebezpečného Owena Shawa (Luke Evans). Dom samozrejme súhlasí, avšak netuší, že práve v Shawovej bande sa skrýva Letty, ktorú považoval po štvrtej časti za mŕtvu. Tento šiesty diel nie je vyslovene zlý, no oproti ostatným dielom má opäť nudný dej a do série okrem znovu žijúcej Letty neprináša nič nové.

Tretí najlepší diel – Rýchlo a zbesilo: Tokijská jazda (2006)

Lucas Black
Zdroj: imdb.com

Jednoznačne jeden z kultových dielov. Dej sa zaobišiel ako bez Vina Diesela, tak aj Paula Walkera. Hlavnou postavou sa stal rebel a milovník rýchlych áut Sean Boswell, ktorý sa po jednom incidente presťahuje za svojim strýkom do Tokia. Sean si myslí, že naháňačkám odzvonilo, avšak to len dovtedy, kým sa nezoznámi so štýlom jazdy zvaným drift. Tento diel nám prvýkrát predstavil obľúbenú postavu Hana, ktorý Seana naučil všetko potrebné a stal sa jeho chránencom. Tvorcovia však tento diel okorenili skvelou hudbou, nádhernými ženami a ešte krajšími autami, z ktorých by sme len ťažko vybrali to najlepšie.

Druhý najlepší diel – Rýchlo a zbesilo 5 (2011)

Dwayne Johnson, Vin Diesel
Zdroj: denofgeek.com

Piaty diel série považujeme za druhý najlepší. V ňom sa po úteku z väzenského autobusu skrýva Torettova rodina v Riu de Janeiro. Samozrejme musia vymyslieť nejaký plán a ten znie, že si kúpia slobodu. Vyhliadnu si tak už spomínaného Hermana Reyesa, ktorému grandióznym spôsobom ukradnú 100 miliónov dolárov. Proti nim však stojí nesmierne silný protivník Luke Hobbs, ktorý urobí všetko preto, aby Doma dostal za mreže. Vynikajúca réžia, skvelé akčné sekvencie a výborný výber Dieselovho protivníka robia z tejto piatej časti série kultovú záležitosť.

Najlepší diel – Rýchlo a zbesilo (2001)

Rýchlo a Zbesilo 1
Zdroj: esquire.com

Zrejme každý súhlasí s tým, že prvý diel tejto akčnej série je zároveň aj tým najlepším. V ňom sa prvýkrát predstaví najlepší pretekár a najlepší mechanik Dom Toretto, ktorý neprehral ani jedny pouličné preteky. To však nie je jeho jediná činnosť. Takisto vedie bandu zlodejov nákladiakov, ktoré vozia veľmi vzácny sortiment. Polícia preto posiela Bryana O’Connora, ktorý sa má infiltrovať do tejto bandy a zistiť, o čo vlastne Domovi ide.

V skutočnosti však zistí len to, že sa z nich stali skvelí priatelia a že má Dom skutočne krásnu sestru menom Mia. Po prvýkrát tvorcovia z Hollywoodu divákom predstavili krásu pouličných pretekov, neskutočne nadupané autá a takisto úžasne vyzerajúce ženy. Najprv sa zdalo, že je to len skvelý letný hit, napokon sa však z tohto jedného filmu stala jedna z najúspešnejších sérií v histórii.

Toto sú podľa nás tie najlepšie ale aj najhoršie filmy zo série Rýchlo a zbesilo. Zmenili by ste poradie filmov v tomto článku?

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -